Fibroblast Tedavisi

Fibroblast Nedir?

Plazma fibroblast tedavisi fibroblastları hedefler. Fibroblastlar, en dıştaki cilt tabakanızın hemen altındaki cilt tabakası olan dermisteki kolajen ve protein üreten ve cildi onararak sıkılığını korumaya teşvik eden hücrelerdir.

Plazma fibroblast tedavisi, cildin görünümünü sıkılaştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olabilecek estetik bir yöntemdir. Bazı sağlık uzmanları bu tedaviyi cerrahi tedavilere alternatif olarak sunabilir.

Ameliyatsız cilt sıkılaştırma yöntemleri popülerliğini artırıyor çünkü ameliyatsız yöntemler cerrahi seçeneklerden daha kısa iyileşme süresine sahiptir ve cerrahi bir müdahaleye oranla daha az zahmetlidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Fibroblast Tedavisinin Avantajları

 • Kanama olmaz
 • Hızlı iyileşir
 • Görünür yara izi bırakmaz
 • Enfeksiyona sebep olmaz
 • Acı hissettirmez
fibroblast nedir

Fibroblast Tedavisi Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanabilir?

Fibroblast tedavisinin sıklıkla yüz bölgesi için tercih edildiği bilinse de vücudun sıkıştırılmaya ihtiyaç duyan birçok noktasında uygulanabilir. Bu bölgelerin birkaçından bahsetmek gerekirse;

 • Yüz
 • Boyun
 • Göğüsler
 • Karın bölgesi
 • Kalça
 • Kollar
fibroblast uygulamasi

Fibroblast Tedavisi Evde Yapılabilir mi?

Bu tedavinin evde yapması tavsiye edilmez. Fibroblast tedavisini uygun ve steril bir yerde yalnızca lisanslı ve eğitimli bir profesyonel gerçekleştirmelidir. Bu tedaviyi evde denemek, yan etki riskini önemli ölçüde artırabilir.

Fibroblast Nasıl Uygulanır?

Fibroblast plazma tedavisi, alanında uzman bir profesyonel tarafından fibroblast içeren plazmayı cilde enjekte ederek yapılır. Plazma, iyileşmeyi ve kolajen üretimini teşvik etmeye yardımcı olan besinleri içerir. Enjeksiyon işleminin süresi, kaç bölgenin ve ne kadar alanın tedavi edildiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

fibroblast

Fibroblast Ne İşe Yarar?

Fibroblast tedavisi, yüz bölgesi başta olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerindeki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi, yara izlerinin iyileştirilmesi, ciltteki güneş lekelerinin giderilmesi gibi etkiler sağlar. Gençlik tedavisi olarak adlandırılabilecek Fibroblast plazma tedavisi ile cilt sorunları hızlı ve etkili biçimde iyileştirilebilir.

Fibroblast Tedavisi Fiyatları 2022

Plazma Fibroblast tedavisi fiyatları, tedaviyi kimin gerçekleştirdiği, tedavinin hedeflediği alan gibi birçok faktöre bağlı olacaktır. Fibroblast tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fibroblast Plazma Cilt Sıkılaştırma Neden Yapılır?

Yaşlanmaya bağlı olarak cildin dermal tabakasında incelmeler görülür. Vücudun daha az kolajen ürettiği bu dönemde, cilt eski elastikliğini de kaybedecektir. Eski elastikiyetini kaybeden ciltte sarkmalar ve kırışmaların görülme ihtimali son derece yüksek olur. Bıçak altına yatmaya gerek kalmadan cildinin tazelemek isteyenler için Fibroblast plazma cilt sıkılaştırma yöntemi birebirdir. 

Çillerinden, yaşlılık lekelerinden veya akne-sivilce oluşumlarından son derece şikayetçi olanlar Fibroblast tedavisine yönelmektedir. Maliyet açısından da çok daha uygun bir bütçeye yaptırılabilen Fibroblast tedavisinde, uygulanacak olan her yöntemde son teknoloji cihazlar kullanılır. Tedavi sürecinde reaksiyonu tetiklemek için kullanılan plazma pen gibi birçok farklı yöntem de tedaviye dahil edilir.

Fibroblast Plazma Pen Nedir? Ne Şekilde Kullanılır?

Plazma kalemi olarak bilinen cihaz, plazmanın cilde nasıl verileceğini kontrol etme aşamasında önemli bir avantaj sağlar. Tedavi boyunca kalem içerisinde plazma oluşturulduktan sonra, kalemin ucundan boşaltma işlemi uygulanır. 

Fibroblast plazma pen kullanımının sağlamış olduğu birkaç farklı fayda bulunmaktadır. Uçlarının ultra incelikte olması, fibroblastlara gerekli uyarıyı iletirken yeterli miktarda işleme izin verilmesini sağlar. Uçlarının hepsi ayrı olarak kapatıldığından dolayı, oluşabilecek enfeksiyonların da önüne geçilmiş olur. 

Plazma kalemi nasıl kullanılır? sorusuna gelinecek olursa; cilde mikro plazma enerjisi ışınlarını kullanarak hedef alınmasını sağlar. Yapılan bu işlem sayesinde, işlemin yapıldığı bölgedeki derinin geri çekilmesine de yardımcı olunur. Fibroblast plazma kalemi ile geri çekilen deriler sıkılaşarak daha iyi bir görünüm oluşturur. 

Fibroblast İyileşme Süreci

Fibroblast tedavisinin süresi, tedavisi yapılan alanın boyutuna göre farklılık gösterir. Tedavi için ortalama bir süre verilecek olursa, yarım saat ile iki saat arasında sürmesini beklemek normaldir. 

Fibroblast tedavisi sonrasında iyileşme sürecine giren hastaların dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar bulunur. Cildin iyileşme sürecinde güneş ile temasının ilk bir hafta boyunca tamamen kesilmesi önerilmektedir. SPF 50+ güneş kremi uygulaması sayesinde, hiperpigmentasyon riskini de en aza indirgemek mümkündür. Tedavi sonrasında cildinizi adeta bir bebek cildi olarak düşünerek, cildinize bu hassasiyette davranırsanız çok daha verimli sonuçlar alırsınız.

Fibroblast tedavisinin sonuçlarının ne zaman etki etmeye başladığı ise oldukça sık merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Tedaviden hemen sonra ciltte tedavinin etkilerini görmeye başlamak mümkündür. Ciltteki sorunlar ile savaşmak adına bölünen Fibroblast hücreleri doğal bir şekilde kolajen üretmeye başlarlar. Kolajen üretimi sayesinde tedavinin etkileri de maksimum seviyeye ulaşacaktır. İyileşme süreçleri için ortalama bir süre verilecek olursa; 6-8 hafta boyunca Fibroblast iyileşme süreci devam edecektir. 

Fibroblast Tedavisinde Ağrı Var mı?

Cilt tedavisinde ameliyatsız bir yöntem arayanlar için en ideal çözüm Fibroblast tedavisi olur. Tedavi sürecinde hastaların herhangi bir belirgin ağrılar yaşamaları beklenmez. Ancak, bazı durumlarda hafif de olsa yanma hissi oluşabilmektedir. Yanma hissi yaşayan hastaların telaş etmemeleri için uzman ekibimiz tarafından yoğun bir çalışma sürdürülür. 

Tedavi öncesinde uygulanılan bazı profesyonel yöntemler ile ağrı hissi tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Uygulan topikal kremler sayesinde uyuşma sağlanarak, hastanın daha konforlu şekilde tedavi sürecini geçirmesi sağlanır. Tedavi sonrasında da iyileşme sürecini hızlandırmak adına bazı krem uygulamalarına başvurulabilir. Fibroblast leke tedavisi gibi birçok alanda tedavinden faydalanıldığı için sonuçların hızlı bir şekilde etki etmesi ve ağrı hissinin olmaması kişileri oldukça memnun etmektedir. 

Fibroblast Tedavisi ile Ameliyat Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ameliyat olmak yerine, cerrahi olmayan Fibroblast tedavisini tercih eden insanların sayısı her geçen gün artıyor. İnsanları bu yönteme teşvik eden avantajlardan bazıları şunlardır;

 • Anestezi gerektirmeyen bir tedavidir.
 • Cerrahi bir işlem olmadığı için herhangi bir şekilde dikiş uygulaması da yapılmayacaktır.
 • Ameliyatta olduğu gibi uzun süreli bir iyileşme sürecine gerek kalmadan, tedavi sonrasında hızlı bir şekilde sonuçlar görülebilir. 
 • Fibroblast, düşük risk seviyesine sahip bir tedavidir. 
 • Ameliyata kıyasla Fibroblast tedavisi çok daha ekonomik bir tedavi olduğundan dolayı, pek çok insanın bütçe planlamasına da uymaktadır. 

Fibroblast Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Fibroblast tedavisi ile çok daha genç bir görünüme kavuşmak isteyenlerin süreç boyunca dikkatli olmaları gereken bazı hususlar da bulunur. Tedavi öncesinde yapılacak olan kontroller ise bu aşamada önem teşkil ediyor. Tedaviye başvuran kişilerin durumlarının bu tedavi için uygun olup olmadığı, bu yapılan kontroller sonrasında belirlenmektedir. Tedavi için uygun olan kişilerin, tedavi bittikten sonra da süreçten uzaklaşmamaları önerilir. 

Fibroblast tedavisinde etkili sonuçlar alınmak istiyorsa, cilt bakımına özen gösterilmesi gerekir. Cildin dış etkenlerden zarar görmemesi adına uygulanacak yöntemler, uzmanlar tarafından hastalara uyarı niteliğinde söylenmektedir. Bu sayede çok daha verimli bir Fibroblast tedavisi geçirmek ve kalıcı sonuçlar almak da mümkündür. 

Cildin istenilen sağlığa ve görüntüye kavuşması için Fibroblast plazma tedavisi en iyi seçeneklerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Kliniğimiz bünyesinde yer alan uzman ekip arkadaşlarımız ile son teknoloji tedavileri sizlere sunuyoruz. Fibroblast tedavisinde güvenilir ve etkili sonuçlara ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

BENZER MAKALELER

Liposuction Sonrasi Kilo Alinirsa Ne Olur

Liposuction Sonrası Kilo Alınırsa Ne Olur?

Yorum yapılmamış
Liposuction Sonrası Kilo Alınırsa Ne Olur? Liposuction, vücudun diyet ve egzersizle değişimi zor olan bölgelerindeki yağ miktarını azaltmaya yardımcı olan bir yağ aldırma yöntemidir. Liposuction yağlardan kurtulmanızı sağlar fakat liposuction…
meme implanti ne zaman yumuşar

Meme İmplantı Ne Zaman Yumuşar?

Yorum yapılmamış
Meme büyütme ameliyatı sonrası elde edilen sonuçlar heyecan vericidir. Ancak yeni göğüslerinizin ilk duruşu veya izlenimi sizde endişe yaratabilir çünkü çok dik ve sert bir yapıda olacaklardır. Peki, meme implantı…
Liposuction Kaç Beden İnceltir

Liposuction Kaç Beden İnceltir

Yorum yapılmamış
Vücudumuzdaki inatçı yağlar herkesin baş belasıdır. Ancak herkes inatçı yağlara aynı şekilde tepki vermez. Bazı insanlar kabullenerek yaşar; diğerleri ise onlardan kalıcı olarak kurtulmak için gerekli adımları atar. Liposuction işlemi…
burun egriligi

Burun Kemiği Eğriliği Nedir?

Yorum yapılmamış
Burun kemiği eğriliği, aynı zamanda septum deviasyonu olarak da bilinen bir durumdur. Septum, burun boşluklarını ayıran, çoğunlukla kıkırdaktan oluşan ince bir tabakadır. Septumun ön kısmı kıkırdaktan oluşurken arka kısmı kemiktendir.…
Erkek Burun Estetigi Fiyatlari 2022

Erkek Burun Estetiği Fiyatları 2022

Yorum yapılmamış
Erkek burun estetiği 2022 fiyatları, tıpkı 2021 ve öncesinde olduğu gibi estetik operasyonlar hakkında en çok soruların sorulardan bir tanesidir. Burun küçültme ameliyatı veya rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği…
Kepce Kulak Ameliyati Fiyati 2022

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2022

Yorum yapılmamış
Kepçe kulak ameliyatı fiyatı 2022 yılında en çok sorulan plastik cerrahi sorularından birisidir. Kepçe kulak anomalisinden muzdarip hastalar kepçe kulak ameliyatı ile hayal ettikleri kulaklara kavuşabilirler. Kepçe kulak ameliyatı otoplasti…
gogus diklestirme

Göğüs Dikleştirme Fiyatları 2022

Yorum yapılmamış
2022 yılı Göğüs dikleştirme fiyatları tıpkı diğer yıllarda olduğu gibi plastik cerrahi konusunda yine en çok merak edilen konulardan birisi. Göğüs dikleştirme veya diğer adıyla meme dikleştirme, en çok tercih…
Menü
Translate »