Diş Tedavisi & Eksik Diş Tedavisi

Etse Center, çeşitli diş tedavileri sunmaktadır. Diş kozmetiği söz konusu olduğunda, en iyisi olarak tanınırız. Diş problemlerinizi çözüyoruz çünkü herkes muhteşem bir gülümsemeyi hak ediyor.

En Son Teknoloji

Uzman Doktor Kadrosu

Uzman Ekip

20 Yıllık Sektörel Tecrübe

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Diş Tedavileri

Diş Implantı

Diş implantları, eksik dişlerin kökleri olarak hizmet ettikleri çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilir.

Laminat Kaplama

Genellikle porselenden yapılan laminate veneerler, dişe pürüzsüz, eksiksiz bir yüzey ve doğal bir parlaklık kazandırir.

All On Four Tedavisi

All on 4, tedavisi, sadece dört primer implant kullanarak tüm diş setini vermemizi sağlayan mükemmel bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma sistemi güvenli ve etkilidir. Önemli ölçüde daha beyaz dişler yaşayacaksınız.

Diş Kronu

Diş Beyazlatma sistemi güvenli ve etkilidir. Önemli ölçüde daha beyaz dişler yaşayacaksınız.

Ibrahim_Coffeenew-webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

Bizim Sertifikalarımız

2020 YILININ MERKEZİ EN İYİ PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ

Diş eksikliği bir takım sebeplere bağlı olarak mevcut dişin kaybedilmesi durumudur. Diş eti hastalıkları, diş çürümesi, yaralanma gibi etkenler sonucu diş eksikliği meydana gelir. Kimi insanların doğuştan dişleri yoktur. Bu durumun sebebi genellikle genetik faktörlerdir. Diş eksikliği, yaşlı veya genç fark etmeksizin her yaş grubunda görülebilir ve uygun bir diş tedavisi yöntemi ile diş eksikliği ya da dişlerde meydana gelmiş rahatsızlıklar giderilebilir.

Diş Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Diş İmplantı: Eksik diş tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. İmplantlar, diş kaybının olduğu yeri doldurmak için çene kemiğine uygulanan titanyumdan üretilmiş vidalardır. Aynı zamanda implantlar, suni diş kökleridir. Eksik olan yere vidalar yerleştirildikten sonra kemik ve implantın kaynaması beklenir. Bekleme süresi 3-6 ay arasında değişebilir. Süre tamamlandıktan sonra implantın üzerine kaplama yapılır ve tedavi tamamlanmış olur. Görünüm ise son derece doğaldır.
Lamine Diş Kaplama: Hollywood Gülüşü olarak adlandırılan diş estetiği tedavisidir. Hastanın dişleri ve diş etlerinin yüze uygun ve güzel bir görünüme sahip olması için yapılan estetik uygulamadır. Diğer ismi porselen kaplamadır. Dişe kesinlikle zarar vermez.
All On Four Diş Tedavisi: 4 titanyum implant ile gerçekleştirilir. All On Flour tekniği, çenelerinin arka tarafında kemik bulunmayan veya tüm dişlerini kaybeden hastalara uygulanır. Geçici diş protezi aynı gün 4 adet implant üzerine sabitlenir. Yaklaşık 3 ay sonra ise hasta kalıcı protezlerine kavuşur.
Diş Beyazlatma: Sağlıklı ve güzel görünen bembeyaz dişler önemli bir estetik unsurdur. Diş beyazlatma, diş üzerinde meydana gelen lekelerin peroksit bazlı ağartma maddeleri ile giderilmesi işlemidir. Bu maddeler, dişlerdeki mikroskobik deliklere bile girerek dişlerin beyaz görünmesini sağlar. Diş hekimleri, daha beyaz dişlere sahip olmak isteyen kişiler için bu tedaviyi uygular.
Diş Kronu: Hastaların dişlerinin çoğunu kaybettikleri veya ısırma ve çiğneme güçleri zayıfladığı zaman dişlerin kuvvet kazanması için restore edilmesi durumudur. Diş kırığı, diş çürümesi veya diş aşınması gibi hastalıklarda diş kronu tedavisinden faydalanılır.

Diş Tedavisi Fiyatları

Uygulanacak olan tedavi yönteminin ne olduğu ve bu yöntemlerde kullanılacak olan malzemelerin ya da verilecek hizmetler farklılık göstereceğinden diş tedavi ücretleri de değişir. Diş tedavisi fiyatları ile ilgili net bir bilgi verebilmemiz için Este Center ile telefon veya WhatsApp danışma hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Protetik Diş Tedavisi Nedir?

Protetik Tedavisi diş hekimliğinin uzmanlık alanlarından biridir. Dişlerin kaybedilmesi, çiğneme ve konuşma gibi yetilerde meydana gelen olumsuzluklar ve estetik görünümün sağlanması istenildiği durumlarda protetik diş tedavisine başvurulur. Estetik bir uygulama olan protetik diş tedavisinde kullanılan protez dişlerin kişinin kendi dişleri ile renk ve boy olarak aynı olmasına özen gösterilir. Dişlerin estetik bir görünüm ve işlevselliğini geri kazanması protetik diş tedavisi ile mümkündür.

Diş Tedavileri Ortalama Ne kadar Sürer?

Dişlerde meydana gelen rahatsızlığın çeşidine göre tedavi süreleri de farklılık gösterir.

Diş Eti Tedavisi: Hastalığın ilerleyiş durumuna göre tedavi süresi 1-12 ay arası değişir.
Çürük Diş Tedavisi: Diş çekimi veya dolgu yoluyla yapılan tedavi için net bir süre vermek mümkün olmasa da ortalama 20-30 dakika arasında gerçekleşen bir işlemdir.
Ayrık Diş Tedavisi: Ayrık dişlerin birleştirilme işlemi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Diş teli, porselen lamine, bonding sistemi bu uygulamalardan bazılarıdır. Bonding işlemi tek seansta gerçekleşirken diğer işlemlerin süresi farklılık gösterebilir.
Kırık Diş Tedavisi: Kırık diş tedavileri kısa süreli işlemlerdir. 20-60 dakika arası sürede tamamlanabilir.
Protetik Diş Tedavisi: Dişin durumuna göre birkaç hafta ya da birkaç ay sürebilir.
Diş Kronu Tedavisi: Ortalama 7 gün içinde tedavi tamamlanır.
All On Four Tedavisi: Ortalama 4 ay sürer.
Lamine Diş Kaplama: 7-10 gün içerisinde tedavi biter.
İmplant Tedavisi: Yaklaşık 3-6 ay süren bir tedavi yöntemidir.

Bizim Kadromuz
İbrahim Çevik Medikal Direktör
İbrahim Çevik
Medikal Direktör
yeni dktor
Dr. İrfan Aydın
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah
Ertan Teksöz
Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
Dr Asli Altay
Opr. Dr Asli Altay
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Hastanemiz
Menü
Translate »