Cilt Soyma Estetiği

Yer çekiminin oluşturduğu sarkmaları düzeltmek amacıyla yapılan yüz gençleştirme ameliyatlarına son yıllarda kimyasal cilt soyma uygulamaları dahil ediliyor. Kimyasal cilt soyma operasyonları yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte meydana gelen incelme, kalitesinde düşüş, kırışıklık ve leke problemine çözüm oluyor. Cildin yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilen soyma işlemi birçok farklı yöntem ile gerçekleştirilebiliyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Cilt Soyma İşlemi Fiyatları

Cilt soyma işlemi fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilen bir soru. Ancak bu soruya tek bir şekilde yanıt vermenin doğru ya da mümkün olmadığını dile getirmek gerekiyor. Cilt soyma amacıyla gerçekleştirilen bu gibi operasyonların pek çok farklı yöntemi bulunuyor. Hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre değişen yöntemler, fiyatlarında değişkenlik göstermesi konusunda önemli bir rol oynuyor.

Cilt Soyma Estetiği Neden Yapılır

Cilt Soyma İşlemi Nasıl Yapılır?

Cilt soyma işlemi birden farklı yöntem ile gerçekleşiyor. Gerçekleştiği yöntem birbirinden farklı olsa da bu operasyon ile temel amaç cildin soyulmasını dolayısıyla yenilenmesini sağlamak. Yenilenen ve yeni bir şekilde soyulan cilt, iz ve leke gibi istenmeyen ve kalıcı olduğu düşünülen cilt problemlerinin giderilmesini sağlıyor. Pek çok açıdan avantajlı bir operasyon olduğunu söylemenin yanlış olmayacağı cilt soyma kimyasal ya da bitkisel gibi farklı yöntemler ile gerçekleşiyor.

Cilt Soyma İşleminden Önce Karar Verme Aşamaları Nelerdir

Cilt Soyma İşlemi Sonrası Cilt Nasıl Korunmalı?

Operasyon öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken etkenler olduğunu söylemek mümkün. Cilt soyma işlemi sonrası cilt normalden çok daha hassas bir yapıya sahip oluyor. Dolayısıyla aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar içmek ya da sigara gibi zararlı alışkanlıklara devam etmek kesinlikle tehlikeli. Bunun yanı sıra operasyon sonrası cildiniz için kullanabileceğiniz bakım ürünlerini ancak uzman doktor karar vermelidir.

Cilt Soyma Estetiğinde Yapılan İşlemler

Cilt Soyma Estetiği Neden Yapılır?

Yüz derisinde meydana gelen siyah noktalar, akne izleri, yaşlılık sebebiyle meydana gelen lekelenmeler veya güneşin meydana getirdiği hasarlar cilt soyma istediğine ihtiyaç duymaya neden olabilir. Bunun yanı sıra derin olmayan ince çizgi ve hafif kırışıklıkların giderilmesi amacı ile de yüz derisi soyma işlemi gerçekleştirilir.

Cilt Soyma Estetiğinde Yapılan İşlemler

Cilt soyma işlemi yaptıranlar bu operasyonu pek çok farklı sebep dolayısıyla tercih ediyor olabilir. Bunun yanı sıra hastanın istek ve ihtiyaçları operasyonun hangi yöntem ve hangi işlemler aracılığı ile gerçekleşeceğini de değiştirir.

Kimyasal soyma (Kimyasal Peeling)

Hafif orta şiddette asitler aracılığı ile deri yüzeyinin yakılmasıyla gerçekleşen kimyasal soyma, yeni oluşan derinin çok daha taze ve genç bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Kimyasal sorma yani peeling operasyonu esnasında asit, fenol ve TCA kimyasal malzemeler kullanılır. Bu işlem özellikle göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi ve yüzdeki lekelerin azaltılması amacıyla tercih edilir.

Dermabrazyon

Dermabrazyon operasyonu esnasında bir motor ve dönem bir uç yardımı ile deri yüzeyi zımparalanarak işlem gerçekleşir. Bu yöntem aracılığı ile ince kırışıklıklar, düzensiz görüntü ve çukurlar giderilir. Deri yüzeyinde meydana gelen lekelenmeler veya kabuklanmalarında gidiliyor olması sebebiyle yöntem oldukça sık şekilde tercih edilir. Dudak çevresindeki dikey kırışıklıkların azaltılması, yara izlerinin ve sivilce izlerini giderilmesi konusunda önemli bir rol oynar.

Lazer Cerrahisi

Lazerle cilt soyma işlemi son yılların en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. İnce kırışıklıklar ve lekelerin azaltılması konusunda önemli bir rol oynayan lazer cerrahisi deri altında bulunan kolejini sıkılaştırır, dolayısıyla gerilme yaratarak daha sağlıklı bir cilt meydana getirir.

Yumuşak Peeling

Bu uygulama ile cildi ölü hücrelerden arındırılır ve gerekli bakıma sahip olur. Meyve asitlerinden gerçekleştirilen bu operasyon genellikle bir hafta kadar sürer. Her operasyon 1,5 saat devam eder.

Bitkisel Peeling

Bitkisel peeling isminden de anlaşılacağı üzere yalnızca bitkisel hammadde kullanılıyor. Özellikle hassas bir cilt yapısına sahip olanlar tarafından tercih edilir.

Bitkisel Peeling Uygulamasının Faydaları

Cilt soyan peelingler kimyasal olabileceği gibi bitkisel olarak da tercih edilebilir. Bitkisel peeling uygulamaları cilt bariyerine zarar vermez, hassas bir bakım yapar.

Cilt Soyma İşleminden Önce Karar Verme Aşamaları Nelerdir?

Lazerle cilt soyma fiyatları ve birbirinden farklı şekillerde gerçekleşen ve dolayısıyla farklı iyileşme süreçlerine sahip olan bu operasyonlar uygulama öncesi mutlaka araştırılmalıdır. Hangi operasyonun size en uygun olduğuna karar vermek için uzman bir doktordan görüş almamız ise kesinlikle önemlidir.

Cilt Soyma Estetiği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Menü
Translate »