Vaser Liposuction

Estecenter’da Bu Ayın Fırsatlarını Kaçırmayın!
Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak için Uzmanlarımızla Bugün İletişime Geçin.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Hasta Yorumları

saç ekimi yaptırıken çok araştırdım. En sonunda Estecenter'a güvendim ve saç ekimi yaptırdım. Bence sonuç başarılı. Ekim yaptırılalı 5 ay oldu. Tavsiye ederim. GÜNCELLEME: ARADAN 3 SENE GEÇTİ. HİÇ BİR DÖKÜLME YOK.
Selçuk Poyraz
Selçuk Poyraz
05:59 14 Sep 21
Merhaba ben jinokomasti için araştırdım hastanenizi. En başta Abtullah bey, tüm süreçte baştan sona her konu da her zaman destek ve yardımcı oldu, ilgili ve alakası çok yüksek işini severek yaptığı ve müşteri memnuniyetine özen gösterdiği çok net ortada .Girişte beni karşılayan Melike ve Nihan Hanım benimle operasyona kadar ilgilenen serap hanım kattaki hemşireler naz gizem ve Beyza Hanım gece benimle ilgilenen Halil İbrahim bey bana cilt bakımı yapan gülüzar hanım temizlikteki ablalar beni uyandıran anestezi rüya hanım ve ismini bilmediğim herkese çok ama çok teşekkür ederim yorumları okuduğumda ilgi Bu kadar olurum dedim ama onayladım harika bir ekipsiniz
Erhan SAFFAR
Erhan SAFFAR
11:37 10 Sep 21
Merhaba internetten arastirarak estecenter ile tanıştım danışmanım turgay beyin beni yönlendirimesi ile 3 gun once estecenter a geldim beni karsilayan serap hanim ve bankodaki işlemleri yapan melike ve nihan hanim ilgisi zaten hastanenin kalitesini ortaya koyuyor cizimlerimi ve gorusmemi ebuzer bey yaptı. Ayşegül dilan ve seda hanim ekim ekibimden cok memnun kaldim.cok teşekkürler estecenter ekibi
Hüseyin Karakoc
Hüseyin Karakoc
09:59 09 Sep 21
Saç ekimi için geldim benimle çok iyi ilgineldi baştan sona kadar çok memnun kaldım teşekkürler ESTE CENTER.
DENİZ ÇEVEN
DENİZ ÇEVEN
08:00 09 Sep 21
ben sami fidan öncelikle ester center calisanlarinin sicak samimi karsilamalari ve yapilan islemlerde islerini yarim birakmayip güzel sonuc alinmasinda cok cabalar sarfediyolar tesekkürler ester center
Sami Fidan
Sami Fidan
08:31 08 Sep 21
Referans ile geldim gercekten ilk dakikadan itibaren ilgililer ve profesyonel yardım aldım cok memnunum teşekkürler estecenter 😊
Emir Kirli
Emir Kirli
12:41 07 Sep 21
Merhabalar 3 gün önce gogus kuçültme ve karın gerdirme ameliyatı yaptırdık ablama. İnternetten araştırıp bu merkezi seçtik iyikide oyle yapmışız ilk goruşmeden itibaren oldukça ilgili bir işletme. Kendi evinizde hissettiren çalışanlar hemşireler fazlasıyla ilgililer. İlk girişte bizi karşılayan Serap Hanım ve danışanımız Aleyna hanıma Dokturumuz Orhan hocaya çok ama çok teşekkürederiz yorumlarda okumuştum ama bu kadar beklemiyordum ama geeçekten fazlasıyla türlü desteği sağlayıp bize her konuda yardımcı oldular.
seval mutlu
seval mutlu
12:48 06 Sep 21
her şey çok güzeldi güzel ilgilendiler ve doktorumuz da gayet iyiydi herkes tecrübeli burada ve herkese çok çok teşekkür
Ayten Atalay
Ayten Atalay
12:26 06 Sep 21
Dr. ESAD, LIPO+BBL. Der Arzt hat mich über die OP sehr ausführlich aufgeklärt. Jedoch hatte ich starke Schmerzen. Die OP ist nicht zu verharmlosen. Die Angestellten sind alle sehr freundlich und hilfsbereit, trotzdem würde ich nach der OP jemanden dabei haben.
Gülten Özay
Gülten Özay
10:28 06 Sep 21
Estercentere cok teşekkür ederim , benim 4 gelişim ve her geldiğimde cok memnun kaldım. Bütün ekip danışmandan doktoruna güler yüzlüler. Operasyonlarımdan cok memnunum , herkese tavsiye ederim. Yeniden cok teşekkür ederim.
Dogan Kudu
Dogan Kudu
07:58 06 Sep 21

Sıkça Sorulan Sorular

Öncesi ve Sonrası

Ibrahim_Coffeenew-webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

Medya'da Biz

Vazer Liposuction Yöntemi ile Uygulamalarımız

Yüzden Yağ Aldırma

Estetik görünümde en önemli kısımlardan olan yüz bölgesindeki fazla yağları alıp, yüzünüzü şekillendiriyoruz.

Basen/Kalça Yağı Aldırma

Diyet ve egzersizler ile veremediğiniz basen ve kalça bölgesinde toplanan fazla yağı alıyoruz.

Karın Yağı Aldırma

Çevresel, hormonal ve doğum gibi sebeplerden ötürü karın bölgenizde oluşan fazla yağı alıyoruz.

Vücut Şekillendirme

Fazlalık olan yağlarınızı alarak, orantılı bir vücut hattına ve daha estetik bir görüntüye kavuşmanızı sağlıyoruz.

Karın Gerdirme

En güncel teknoloji olan vazer liposuction uygulayarak göbek bölgesinde oluşan deformasyon ve sarkmalara müdahale ediyoruz.

Bacaktan Yağ Aldırma

Vaser liposuction yöntemi uygulayarak bacaklardaki kalınlık, orantısızlık ve asimetri gibi sorunları düzeltiyoruz.

Koldan Yağ Aldırma

Fazla kilodan dolayı oluşan sarkma görüntüsünü en son teknoloji vaser liposuction cihazlarını kullanarak ortadan kaldırıyoruz.

Jinekomasti

Kadın tipi meme büyümesi görülen erkeklerde, liposuction yöntemiyle fazlalık olan kısımları alıyoruz.

Bizim Sertifikalarımız

YILIN EN İYİ PLASTİK CERRAHİ 2020

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, yağ hücrelerini yok etmek için lazer teknolojisini kullanan bir estetik prosedürdür. Prosedür FDA tarafından onaylanmıştır ve vücutlarındaki fazla yağlardan kurtulmak isteyen hastalar için kullanılır.

Vaser Liposuction’ın bu kadar popüler olmasının temel nedeni, minimal kanama ve morarma ile yapılabilmesidir. Ayrıca küçük bölgelerde genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi ile işlem yapılabilir.

En sık görülen yan etkiler, ameliyattan sonra yaklaşık bir veya iki hafta boyunca lazerin kullanıldığı bölgede şişlik, morluk ve ağrıdır.

Vaser Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Yağ hücrelerini parçalamak ve emme yoluyla daha kolay çıkarılmasını sağlamak için lazer enerjisi kullanan Vaser Liposuction tekniğinin en sık görülen yan etkisi çeşitli faktörlerin neden olabileceği ödemdir. Ödemden kaynaklı şişlik genellikle iki hafta içinde kendi kendine geçer ancak bazı durumlarda bu süre daha uzun olabilir.

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ödem kendiliğinden geçecektir ancak bu süreci hızlandırmak isteyenler için ödemin hızlı atılmasına olanak sağlayacak yöntemlere başvurulabilir. Bu yöntemler:

  • Masaj terapileri
  • Lif oranından yüksek ve kişiye özel diyetler
  • Gerekli miktarda su tüketmek
  • Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak

 

Vaser Liposuction’ın en sık görülen yan etkisi, çeşitli faktörlerin neden olabileceği ödemdir. Şişlik genellikle iki hafta içinde kendi kendine geçer, ancak bazı durumlarda daha uzun sürebilir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vücudun belirli bölgelerinde, egzersizler ile yok olmayan yağlardan kurtulmak için en ideal yöntem Vaser Liposuction olur. Yağ dağılımının eşitlenmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşmak isteyenler için bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Yetişkinlerde diyet ve spor ikilisi aynı anda devam ettirilse bile, bazen istenilen forma ulaşmak imkânsız hale gelebiliyor. Vücudunda böylesine inatçı yağlar bulunan ve bu yağlardan kurtulmak isteyen her yaştan insan, doktor kontrolü dahilinde Vaser Liposuction yaptırabilir.

 

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction yönteminde, yağ dokuları hedef alınarak ses dalgaları ile sıvılaştırılmaktadır. İşlemle beraber parçalanan yağ hücreleri bu sayede cilt yüzeyinden ayrılmaktadır. Daha sonrasında bu hücreler ince kanüller kullanılarak vücuttan alınmaktadır.

 

Vaser Liposuction Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Vaser Liposuction yöntemi oldukça başarılı bir bölgesel yağ azaltma tedavisidir. Kişilerin fazla yağlarından kaynaklı kaybedilen özgüvenleri, gündelik hayatlarını da olumsuz etkiler. Vaser Liposuction tedavisinin bu nedenle sadece fiziksel olarak değil psikolojik de avantajları bulunur. İstenmeyen yağlarından kurtularak estetik bir görünüme kavuşan kişiler, daha özgüvenli ve mutlu bireylere dönüşürler.

Vücuttaki yağ dokusunun dağılımının dengesiz olması, profilin estetik açıdan kötü görünmesine neden olur. Vaser Liposuction ile bu dengesizlik ortadan kaldırılsa bile bu yöntemi kilo verdirme tekniği olarak görmek yanlıştır. Tedaviye ek olarak egzersiz ve diyet ikilisini uygulayarak sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmak da başarılı sonuçlar için önemli olacaktır.

Vaser Lipo teknolojisinin kullanıldığı alanlardan bir tanesi de jinekomastidir. Jinekomasti olarak adlandırılan tedavi, genellikle erkeklerde görülen meme büyüklüğü için gerçekleştirilen bir tedavidir.

Jinekomasti hakkında detaylı bilgiler için; Jinekomasti Nedir? yazımızı okumalısınız!

 

Vaser Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser Lipo teknolojisi, özel yöntemler ile vücuttaki birçok farklı bölgeye güvenilir bir şekilde uygulanabilir. Gıdı, boyun, meme kenarları, göğüs, bel, karın, ayak bileği gibi birçok farklı bölgeye Lazer enerjisi kullanılarak yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Bazı durumlarda, vücudun bir bölgesinden alınan yağlar farklı bir bölgeye entegre de edilebilmektedir.

 

Vaser Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vaser Liposuction her ne kadar etkili bir yöntem olsa bile sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere uyulmadığı takdirde alınacak verim de düşecektir. Tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bazıları şunlardır;

 

  • Tedavi sonrasında beslenme düzeninin oluşturulması gerekir. Bol sıvı tüketilerek, oluşan ödemin çok daha hızlı bir şekilde vücuttan atılması sağlanabilir.
  • İşlem sonrasında 2-3 hafta boyunca korse kullanarak alınacak verim önemli oranda artırılır. Korse kullanımı sıkılaşmayı da artıracağı için çok daha estetik bir görüntü elde edilecektir.
  • Düzenli egzersizler, Vaser Liposuction sonrasındaki en dikkat çeken hususlardan bir tanesi olur. Tedavi sonrasında fazla kilo alımı ve yeniden oluşabilecek bölgesel yağlanmaları önlemek için düzenli olarak egzersizler yapılmalıdır.

Bizim Kadromuz

İbrahim Çevik Medikal Direktör

İbrahim Çevik

Medikal Direktör

Op. Dr. Orhan Tuğrul

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
duran hoca 2

Op. Dr. Duran Çekiç

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
ali

Opr. Dr Ali Şimşek

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Ertan Teksöz

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
Dr Asli Altay

Opr. Dr Asli Altay

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hastanemiz

BENZER MAKALELER

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction, bir zayıflama ameliyatı değil, vücut şekillendirme operasyonudur. Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyattan ortalama 4-5 gün sonra günlük aktivitelere dönülebilir. Ameliyattan sonra özel korse giyilmesi gerekiyor. Hedeflenen sonuç ise…

En Etkili Basen Eritme Yöntemleri

Basen bölgesinde oluşan yağlanmalar vücuttaki estetik görüntüyü bozduğu için birçoğumuzu rahatsız eder. Masa başı iş yaşantısı yüzünden sürekli oturarak çalışma, gün içerisinde yeterli hareket etmeme, işlenmiş gıda ve fast food…
Menü
Translate »