Meme (Göğüs) Asimetrisi

Memede asimetri her iki meme arasında bulunan orantısız gelişim ya da farklı sebepler dolayısıyla meydana gelen estetik açıdan rahatsız edici görüntüdür. Pek çok kadında görülebilen meme asimetrisi, büyük farklılıklar olmadığı takdirde fark edilecek bir problem haline gelmez. Ancak bazı memeleri asimetrik görüntüsü estetik bir problem olarak meydana gelebileceği gibi gözle görülecek bir fark yaratıyor olabilir. Gözle görülür bir fark yaratan göğüs eşitsizlikleri çeşitli operasyonlar aracılığı ile düzeltilebilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Meme Asimetrisi Nedir?

Memede şekil bozukluğu olarak adlandırılmakta olan meme asimetrisi her iki meme boyutunun birbirinden farklı olması durumu olarak ele alınabilir. İsminden anlaşılacağı üzere bu durum her iki memenin birbirinden farklı görüntü ve boyutlara sahip olması ile sonuçlanır. Neredeyse bütün kadınlarda meydana gelen bir problem olan meme asimetrisi, bazı kadınlarda çok daha belirgin şekilde görülür. Meme eşitsizlikleri belirli bir seviyeye kadar normal sayılsa da dışarıdan bakıldığı takdirde gözle görülür bir fark yaratıyor olması normal bir durum olarak ele alınmaz.

göğüs sarkması

Meme Asimetrisi Neden Olur?

Hemen hemen her kadının yaşadığı bir problem olan asimetrik meme pek çok farklı sebep dolayısıyla gerçekleşiyor olsa da genellikle doğumsal bir durumdur. Bir memenin diğerinden daha az gelişmesi ya da diğerinin daha fazla gelişmesi gibi durumlar sebebiyle meydana gelebilir. Bunun yanı sıra gebelik sürecinin ardından bebeğin emzirilmesi süreci esnasında da bir memenin diğerinden daha fazla süt üretmesi gibi eşitsizlikler meydana getirebilir.

kadin gogus 4

Memede Şekil Bozuklukları Neden Olur?

Meme asimetrisi her kadının yaşayabileceği bir durumdur. Özellikle gebelik süreci ve ardından bu süreci takip eden emzirme sürecine bağlı olarak meydana gelen memede asimetrik yoğunluk artışı kilo verme ya da kilo alma gibi sebepler dolayısıyla da meydana gelebilir. Yoğun kilo verme süreci esnasında yağ dokusu kaybı yaşamak, göğüslerde asimetri yaşamaya neden olabilir.

Meme Asimetrisi Ameliyatı Fiyatları

Memede asimetri ameliyatı fiyatı dışarıdan bakıldığında rahatsız edici bir asimetri ile karşılaşan kadınlar tarafından merak ediliyor. Bu problemin neden meydana geldiği, hastanın operasyondan ne gibi bir beklentisi olduğu ve uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken etkenler fiyatın değişkenlik göstermesinin sağlıyor.

Meme Dikleştirme Sonrası Normal Hayata Dönme, Spor ve Banyo

Meme Asimetrisi Nasıl Düzelir?

İki memenin birbirinden farklı boyut ve görüntülere sahip olması durumu “Memede asimetri nedir?” sorusuna yanıt olarak verilebilir. Düzeltme esnasında hastanın istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Genellikle büyük olan meme küçültülerek küçük meme ile eşit görüntüye kavuşturulur. Bu şekilde gerçekleştirilen operasyon çok daha başarılı sonuçlar doğurur. Bazı durumlarda ya dokusu almak yerine küçük memeye silikon yerleştirerek büyük memeyle aynı görüntüye sahip olması da sağlanabilir.

Meme Kanseri ve Meme Asimetrisi İlişkisi

Meme Asimetrisi Tipleri Nelerdir?

Memede orantısızlık olarak kendini gösteren bu durum farklı tiplerde meydana gelebilir. Doğuştan olabilecek bir durum olan asimetri, gebelik sürecini takip eden emzirme sürecine bağlı olarak da gelişebilir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda travmaya bağlı meme asimetrisi ile karşılaşmak da mümkündür.

kadin gogus 2

Travmaya Bağlı Meme Asimetrisi Nedir?

Kilo verme sürecinde ani bir şekilde yağ dokusunda yoğun kayıp travmaya bağlı meme asimetrisi ile karşılaşmaya neden olabilecek bir problemdir.

Asimetrik Meme Dokusu Nedir?

Göğüs asimetrisi her iki meme boyutunun birbirinden farklı olması durumu olarak ele alınabilir. İki meme birbirinden farklı olsa da dokuda herhangi bir farklılık görülmez. Ancak bazı durumlarda meme dokusunda da farklılıklar meydana gelebilir.

Dolgu Uygulamaları ile Meme Asimetrisi Düzeltme

Meme Kanseri ve Meme Asimetrisi İlişkisi

Göğüs asimetrisi pek çok kadın tarafından meme kanseri ile ilişkilendirilen dolayısıyla büyük bir tedirginlik uyandıran durumların arasında yer alır. Meme asimetrisi doğuştan geliyorsa ya da gebelik sürecinin ardından meydana geldiyse meme kanseri ile ilişkilendirmek doğru olmayabilir. Ancak bazı durumlarda bir memenin diğerine göre daha belirgin ve şiş olmazsa meme kanserinin habercisi olabilir.

Meme Asimetrisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Menü
Translate »