Hemen Fiyat Al

Gıdı estetiği nedir?

İnsanlarda yüz bölgesinde olan şekil bozukluklarında, yaşlanma etkisiyle oluşan etkilerde genellikle makyaj hilelerinden faydalanılarak gizleme yapılabilir. Ancak gıdı bölgesinde olan sarkmalarda, kırışıklıklarda böyle bir şansınız bulunmamaktadır.

Bu sadece gıdı estetiği sayesinde giderilebilir. Bu etkiyle kendinizi olduğunuzdan daha genç hissedecek ve genç görüneceksiniz. Çene altından boyuna kadar olan bölgeyi kapsayan gıdıda olan aşırı yağlanma, sarkma ve kırışıklık gibi etkiler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Gıdıda olan deformasyonun oranına göre farklı estetik yöntemlerle, herkes mükemmel bir gıdı estetiğine sahip olabilir.

Gıdı bölgesinin durumu nasıl değerlendirilir?

Gıdı çeneden boynun alt tarafına kadar uzanan alanı kapsamaktadır. Genç bir yüz görünümünün olmazsa olmazı olan bu bölge, çeneye paralel yapıda olduğundan, karşıdan bakıldığında gıdıda sarkma olmamalıdır. Bu kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur. Bu etki normale kişinin bütün yüz algısını olumsuz olarak değiştiren bir olgudur. Diğer yüz bölgesinde olan deformasyonları makyajla gizlemek mümkünken, gıdı bu hilelere müsait bir alan değildir.

Gıdı Estetiği Nedi?

Gıdı bölgesinin yapısı

Genel vücut özellikleri değerlendirildiğinde, vücutta bulunan en ince kas gıdıyı boydan boya kaplar. Bu kasın görevi yüzdeki bazı mimikleri desteklemektir. Yüz bölgesinde alınan kilolar ve arkasında verilen kilolarda gıdı en fazla etkilenen alandır.

Bu nedenle dış etkenlerden etkilenen bir yapısı vardır. Cilt yapınız iyi bile olsa, mimiklerin ve verilen kiloların etkisiyle gıdı bölgesinde sarkmalar olabilir. Kilo sorunu yaşayanların sıkça kilo alıp vermesi nedeniyle gıdı estetiği bozulabilir.

Bu etki yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulunan su içeriğinin azalmasına bağlıdır. Ayrıca genç yaşta olan kişilerde bile, fazla kilolar yerçekiminin etkisiyle gıdıya daha fazla kuvvet uyguladığından, sarkma etkisi yapabiliyor. Gıdıyı çevreleyen kastaki gevşeme nedeniyle oluşan deformasyon sadece cerrahi yolla giderilebilir.

Gıdı estetiği kişiyi kaç yaş gençleştirir?

Yüzde yapılan estetik operasyonlarda kişiyi gençleştiren en belirgin alan gıdıdır. Gıdı estetiği sayesinde hastalarda 5-15 yaş gençleşme sağlanır.

Gıdı operasyonları hangi yaşlarda uygulanır?

30’lu yaşlarla birlikte oluşan gıdı deformasyonlarında genellikle lazer lipoliz ile klasik liposuction yöntemleri uygulanır. 50 yaşından sonra yapılacak gıdı estetiğinde ise gıdı germe işlemi yapılır. Küçük etkilerde ise lokal anesteziyle liposakşın uygulaması yapılır. Lazer lipoliz yöntemiyle gıdı cildi sıkılaştırılır. Gıdı altında bulunan yağ hücreleri patlatılır ve bunlar vücut tarafından emilir.

Bu işlemde gevşemiş olan deri, daha sonra sıkılaştırır. Ameliyatla yapılan gıdı germe işlemi 1,5-2 saat içinde tamamlanır. Bu yöntem ileri yaşlarda gevşemiş olan gıdılar için uygundur. Burada fazlalık deri kulak arkasında toplanır.

Gıdı estetiği zor mudur?

Bu işlem insanların korkacağı kadar zor değildir. Gıdı estetiğinde uygulanan yöntemlerde ses kalitesi ve konuşma olumsuz olarak etkilenmez. Mimik kayıpları da yaşanmaz. Gıdıda olan sarkma oranına göre, hastalara lazerle sıkılaştırma işlemi uygulanabilir. Lokal anesteziyle yapılan işlemden sonra, hastalar aynı günde taburcu edilir.

Gıdı sarkmasına ne zaman müdahale edilmelidir?

Gıdı sarkmasının başladığı dönemde yani erken müdahale edildiğinde, deformasyonlar daha kolay giderilebilir. Sarkma ve gevşemelerin artması durumunda küçük bir müdahale ile giderilecek sorunların yerini, komplike operasyonlarla giderilebilecek büyük sorunlar alır.

Gıdı sarkması hangi cinsiyette daha fazla olur?

Gıdı bölgesinde oluşan deformasyonlar kadınlarda daha fazla oluşur. Bunun sebebi kadınların cildinin daha hassas olmasındandır. Erkeklerde bu bölge daha dirençli bir yapıya sahiptir. Erkeklerde daha çok fazla kilo nedeniyle gıdı sarkması oluşur.

Kadınlar yaşları ilerledikçe gıdı bölgesinde sorun yaşarlar. Çene yapısı küçük olan kişilerde 30 yaşından itibaren az kilolu olsalar bile, gıdı bölgesi önden bakıldığında sarkmış bir duruma gelebiliyor. Kilolu olan kişiler yaşlanmanın etkisiyle 40’lı yaşlardan itibaren gıdı sarkmasıyla karşı karşıya kalabiliyor. Yaşın 50’nin üzerine çıkmasıyla gıdı sarkması belirgin hale gelip, kişinin yaşını göstermeye başlıyor.

Gıdı estetiği operasyonlarından sonra

Hastalara lazer lipoliz uygulaması yapıldıysa, yaklaşık 3-5 gün içinde, liposakşın uygulaması yapılırsa bir hafta içinde, gıdı germe operasyonu uygulanırsa 10 gün içinde normal yaşama dönüş olabilir. Operasyonda çene ameliyatı uygulandığında ise, hasta 5 gün sonra normal aktiviteleri yapabilir hale gelir. Lazer lipoliz ve liposakşın yönteminde hastalarda herhangi bir iz kalmaz. Gıdı germe operasyonunda ise kulak arkasında ya da saçların içinde hafif bir iz oluşabilir.

Gıdı operasyonlarının sonuçları kalıcı mıdır?

Plastik cerrahi alanında gıdı operasyonu en başarılı olan estetik uygulamalardan biridir. Bunların sonuçları uzun yıllar devam eder. Burada hastaların davranışları ve alışkanlıkları etkilidir. Operasyon sonrasında hastanın kilo almaması, sıkça diyet yapmaması gıdıya yapılan işlemin kalıcılığını arttırır.

Gıdı sarkmasında çenenin rolü nedir?

Gıdı estetiği açısından çene yapısının önemi büyüktür. Çene yapısı küçük olduğunda, gıdıda erken dönemde belirgin şekilde sarkma olur. Bu kişilerde yapılacak operasyonla çene ideal ölçülerine getirilerek, gıdıda oluşan sarkmaları düzeltir.

Gıdı estetiğinde Vshape yöntemi nasıl uygulanır?

Yüzün genç görünmesini sağlayan gıdı bölgesinde oluşan dolgunluk, Vshape yöntemiyle giderilebilir. Yüzdeki her alana uygulanabilen yöntem, estetik açıdan mükemmel bir görünüm sağlamaktadır. Hastanın cildinde sarkma yoksa sadece yağ fazlalığı bulunuyorsa, bu yöntem uygulanmalıdır.

Radyofrekans ve ultrasonla uygulanan işlemde ciltteki derin tabakalarda olan kalojen lifler ısıtılmakta ve cildin dış yüzeyinde belirgin şekilde gerginlik sağlanmaktadır. Bu sayede dokulardaki sarkıklıklar önlenebiliyor. Uygulama 20 dakika süren 4 seans halinde yapılmaktadır. Ultrason dalgalarıyla sarsılan yağ hücreleri parçalanmakta ve yok edilmektedir.

Radyofrekans dalgaları cildi ısıtarak, bağ dokusunun çekmesini sağlamaktadır. Bu sayede ciltte sıkılaşma etkisi olmaktadır. Bu uygulama 2 hafta arayla yapılan seanslarla sağlanmaktadır. İlk seansla birlikte gözle görünür etkiler oluşur. Toplamda 4 seans sonra gıdı bölgesinde istenen etki sağlanır. Bu etkiler kalıcı olduğundan, ilerleyen yıllarda tek seans yapılması bu etkinin kalıcılığına yardımcı olur.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Gıdı estetiği kimlere uygulanabilir?

Gıdı estetiği, boyun bölgesinde yağlanma, aşırı kilo alıp vermeye bağlı sarkma gibi deformasyon sorunu olan kadın erkek herkese uygulanabilir.

2) Gıdı estetiği sonrasında günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Operasyon sonra en fazla 10 gün içerisinde kişi normal yaşamına dönebilir.

3) Gıdı estetiği operasyonları tekrarlanabilir mi?

İlk ameliyattan sonra kilo almaya ve yaşlanmaya bağlı olarak tekrar deformasyonlar oluşabilir. Operasyonun 7 sene ara ile tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

4) Gıdı estetiği lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir mi?

Operasyon kişinin sağlık durumuna bağlı olarak lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir.

5) Ameliyat sonrası çok ağrılı mıdır?

Ameliyat sonrasında biraz ağrı oluşması normaldir. Bu durum doktorunuzun verdiği ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

 1. Mrb .cok az gidi var Bende 27 yasindayim 56 kg Onu aldirmak istyiorum fiyatlariniz ögranmek istyiorum tsk

 2. Merhaba,
  40 yaşındayım ve bu yıl gıdı bölgemde sarkma oldu. Makalenizde bahsedilen lazer lipoliz işlemi ile ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmel istemekteyim.
  İyi çalışmalar.

  1. Merhaba,
   Makale haricinde gıdı estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için 444 1 596’yı arayıp sağlık temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. İyi günler.

 3. Merhaba, 33 yaşındayım ve gıdımı aldırmak istiyorum. Yöntemler ve fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

  1. Merhaba,
   Gıdı estetiğiyle birlikte gıdınızda oluşan sarkmalardan ve kırışıklıklardan kurtulmanız mümkündür. Detaylı bilgi ve fiyatlar için 444 1 596 numarayı arayarak sağlık temsilcileirimizle görüşebilirsiniz. İyi günler.

 4. Merhaba ben 18 yaşındayım. Boyunum uzun fakat gıdı aldırmak istiyorum,fiyat ve bilgilendirme yaparsanız sevinirim,Teşekkürler.

  1. Beril Hanım Merhaba,
   Sizlere bu konuda hizmet vermekten mutluluk duyarız fakat daha iyi hizmet verebilmek için, hasta danışmanlarımız uzman ekibimiz tarafında telefonla bilgi verilip gerekli koşullar konuşulmaktadır. Sonrasın da fiyat bilgi ve süreç ile alakalı bilgi verebiliriz. 444 1 596 ve ya whatsapp için 90 530 301 81 88 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

  1. Ferhat Bey Merhaba,
   Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, hasta danışmanlarımız uzman ekibimiz tarafında telefonla bilgi verilip gerekli koşullar konuşulmaktadır. Sonrasın da fiyat bilgi ve süreç ile alakalı bilgi verebiliriz. 444 1 596 ve ya whatsapp için 90 530 301 81 88 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

 5. merhabalar ben gıdığımı aldırmak istiyorum, ve doğuştan beri olan bir şey yani kilo ile gelmedi. 21 yaşındayım, fiyat alabilir miyim acaba?

  1. İlgüsu Hanım Merhaba ;

   Sizlere Hizmet vermekten mutluluk duyarız daha iyi hizmet verebilmek için, hasta danışmanlarımız uzman ekibimiz tarafında telefonla bilgi verilip gerekli koşullar konuşulmaktadır. Sonrasın da fiyat bilgi ve süreç ile alakalı bilgi verebiliriz. 444 1 596 ve ya whatsapp için 90 530 301 81 88 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir