Hemen Fiyat Al

Gıdı estetiği günümüzde farklı teknikler ile yapılabilen ve kişilerin dış görünümleri ile barışmalarına olanak sağlayan bir operasyondur. Estetik operasyonların kadınlar tarafından daha sık tercih edildiği düşünülse de gıdı estetiği ya da gıdı aldırma ameliyatı erkekler arasında da oldukça popüler estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.

Gıdı yetişkinlerde belirli nedenlere bağlı olarak meydana gelen ve genellikle de kişilerin dış görünümlerinden rahatsızlık duymalarına neden olan bir oluşumdur. Yaygın olarak kilo fazlası olan kişilerde boynun çevresindeki derinin altındaki yağ tabakası aşağıya doğru sarkar ve boyunda ikinci bir çene görünümünün meydana gelmesine olur.

Yapılan araştırmalarda gıdısı olan yetişkinlerin %47’sinin bu oluşumdan ve oluşuma bağlı meydana gelen görüntüden rahatsız olduğu ortaya çıkmıştır. Görüntüden rahatsız olan kişilerin %35’inin fotoğraf çektirmekten bile kaçındığı, gıdı sahibi olan erkeklerin de %29’unun bu görüntüyü saklamak için sakal bıraktığı görülmüştür. (1)

Gıdı Nedir?

Gıdı ya da submental dolgunluk çenenin alt kısmında meydana gelen ve tamamen yağ dokudan oluşan bir sorundur. Gıdı aynı zamanda çene kemiğinde bir problem olması halinde de ortaya çıkabilir. Mandibula ve maksilla isimli çene kemiklerinin yeterince öne çıkmadığı durumlarda çene hattının oluşmaması ve kabul edilen çene görüntüsünden uzak bir görüntü oluşması durumunda gıdı oluşumu görülebilmektedir.

Gıdı Nedir?

Çene kemiğine bağlı gıdı sorununda ortognatik cerrahi ile müdahale edilmesi ya da genioplasti uygulanması gerekir. Çenenin altında yağ dokusu toplanması ile karakterize olan gıdı ise daha farklı yöntemler ile giderilmektedir. Çene altındaki dolgunluk kişilerin yaşamlarını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Kişilerin sosyal hayatlarını etkileyen, kendilerine olan güvenlerini kıran bu durum çeşitli teknikler ile ortadan kaldırılabilir. (2)

Gıdı Neden Sarkar? Gıdımda Sarkma Olduğunu Tam Olarak Nasıl Anlarım?

Gıdı ya da submental dolgunluk çenenin altındaki yağ tabakası oluşumudur. Bu oluşum çoğu zaman fazla kilolar ya da dönemsel kilo alımları ile ilişkilendirilse de aslında gıdı sahibi olmak için fazla kilolu olmaya gerek yoktur. Genetik nedenler, hızlı kilo verme ya da zamanın etkisi de gıdı oluşumuna veya çene altında sarkmaya neden olabilir.

Gıdı sorunu olduğunu anlamak oldukça kolaydır. Çene hizasından itibaren boynun düz olması beklenir. Ancak gıdı ya da submental dolgunluk sorunu olan kişilerde boyun bölgesinde ikinci bir çene görünümüne sahip bir doku fazlalığı bulunur. Aynı zamanda boyun üzerine sarkan fazla deri de benzer bir şekilde istenmeyen görünüme neden olmaktadır.

Çene Altındaki Her Sarkma Gıdı mıdır?

Çene altındaki sarkmalar gıdı olarak ifade edilebilir. Çünkü bu bölgede submental yağ oluşum ihtimali oldukça yüksektir. Ancak bölge elle incelendiği zaman bölgesel bir şişlik veya doku varsa kitle ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Gıdı Estetiği Nedir? Hangi Durumlarda Gereklidir?

Gıdı estetiği submental yağ oluşumunun alınmasını amaçlar. Bölgede biriken doku ve sarkan deri miktarına göre operasyon planlaması gerçekleştirilebilir. Liposuction, cerrahi müdahale, Vshape gibi farklı teknikler ile gıdı estetiği yapılabilmektedir. Operasyonda temel amaç boyun bölgesinin ideal görüntüsüne kavuşmasını sağlamaktır.

Gıdı oluşumu ile birlikte çift çene görüntüsünün ortaya çıkması kişilerin dış görünüşlerinden rahatsızlık duymalarına neden olmaktadır. Gıdı estetiği gereksinimi olduğunu düşündüren durumlar iki farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkar. İlki çene altı bölgede submental yağ dokusundaki artış sebebi ile meydana gelen fazlalık görüntüdür. Bu görüntü gıdı estetiği ile giderilebilir. Diğeri ise çene kemiğine bağlı meydana gelen ve gıdı görüntüsü oluşturan durumdur. Bu durum ancak çene kemiğine yapılan müdahaleler ile giderilmektedir.

Gıdı Estetiği Nedir?

Çene kemiğine bağlı ortaya çıkan gıdı görüntüsünün bölgedeki yumuşak dokularla ilişkisi yoktur. Çene kemiklerinin olması gerekenden daha kısa olduğu durumlarda boyun bölgesinde sanki gıdı varmış gibi bir görüntü ortaya çıkabilir. Ancak bu durum çene ameliyatları ile düzeltilebilmektedir. Bu nedenle çene kemiklerindeki bir soruna bağlı oluşan ikinci çene veya gıdı görünümünün gıdı estetiği ile düzeltilmesi mümkün değildir.

Gıdı Estetiği Yaptırmalı mıyım?

Gıdı estetiği yaptırmak için öncelikle kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerektiğinin altını çizmek gerekir. Eğer kişinin genel sağlık durumu operasyon için uygunsa gıdı estetiği yaptırabilir. Kişinin dış görünüşünden rahatsız olması, fotoğraf çektirmekten kaçınması, boyun bölgesini saklamak için fular kullanması ya da sakal bırakması gibi durumlarda estetik gereksiniminden bahsedilebilir.

Gıdı Almak veya Eritmek İçin Yapılan Estetik Operasyon Türleri veya Yöntemleri nelerdir

Gıdı aldırma estetiği adından da anlaşılacağı üzere çene altı bölgede meydana gelen yağ yastığının çıkarılmasıdır. Bu işlem cerrahi bir müdahaledir. Liposuction da gıdı aldırma ameliyatı için genellikle tercih edilen tekniklerden birisidir. Gıdı eritmek içinse Vshape, nefertitilift, ultralift, kybela, coolmini gibi teknikler tercih edilebilir.

Gıdı Estetiği Yöntemleri

VShape: Vshape radyofrekans dalgalarının kullanımı sonucunda cilt altında bulunan kolajenin harekete geçirilmesini ve buna bağlı olarak bölgenin daha gergin bir hale gelmesini sağlayan yöntemdir. Uygulamada ek olarak ultrason dalgaları ile yağ hücreleri parçalanır. Bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanması ve cildin sıkılaşması ile birlikte gıdı sorunu ortadan kaldırılabilir. Bu yöntem ileri derecede gıdı sorunu olan kişilere önerilmemekle birlikte uygulamayı yaptıranların yılda bir seans olacak şekilde Vshape’e devam etmesi ile kalıcı sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Nefertiti Lift: Çene altında yağ yastıkçılarının çok az olduğu ancak sarkmanın belirginleştiği kişilerde kullanılan bir diğer uygulamada botokstur. Gıdı bölgesine uygulanan botoks Nefertiti Lift olarak adlandırılır. Çene hattında ve çene altındaki bölgede daha sıkı bir görünüm elde etmek ve bu bölgedeki sarkan dokunun kaldırılmasını sağlamak amacıyla yapılan uygulamanın düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekir. Nefertiti lift minimal düzeyde gıdı ve sarkma sorunu olan kişiler için idealdir.

Kybella: Gıdı estetiğinde tercih edilen ameliyatsız uygulamalar arasında yer alan Kybella, doğru uygulamada oldukça etkisi olan bir yöntemdir. Gıdı estetiğinde liposuction ve cerrahi müdahaleye alternatif olarak kullanılan Kybella 2015 yılından beri FDA tarafından onaylı olarak kullanılan bir tür deoksikolik asittir. Bu maddenin etkisi yağ depolayan hücrelerin yok edilmesini sağlamasıdır. Enjeksiyon yöntemi ile yaklaşık olarak 20 dakikada uygulanan bu yöntemde yağ depolayan hücrelerin yok edilmesinden sonra deoksikolik asit görevini tamamlamış olur ve işlem tamamlanır. Bu teknik gıdı sorunu ile birlikte hafif ve orta derecede cilt fazlalığı olan kişilere önerilmektedir. Cilt sarkması fazla olan kişiler için uygun değildir. (3)

Liposuction: Liposuction bölgesel yağlanmalarda en çok tercih edilen tekniklerden birisidir. Gıdı estetiği gerektiren durumlarda da liposuction etkisi yüksek bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Liposuction yoğun yağlanma sorunu olan kişiler tarafından tercih edileceği zaman boyun germe ile birlikte kombine olarak uygulanmalıdır. Gıdı estetiğinde liposuction tercih edileceği zaman yumuşak doku hasarını en aza indiren ve iyileşme süreci çok daha konforlu olan Vaser liposuction tercih edilmelidir. (4)

Coolmini: Bu teknik çene altındaki yağı dondurduktan sonrasında donan yağ dokuların parçalanarak vücut tarafından emilimini sağlamak üzerine kurulmuştur. Coolmini aplikatörü ile yapılan uygulamada boyun ve çene altında bulunan yağ yastıkçıkları hedeflenir ve kristalleşmeleri için kontrollü bir şekilde soğutulurlar. Bu işlem sonucunda kristalize olan yağ hücreleri bağışıklık sistemi tarafından doğal olarak yok edilir. Oldukça konforlu bir teknik olan Coolmini de pek çok ameliyatsız gıdı estetiği gibi erken dönemde yapılmalıdır.

Thermage CPT: Bu yöntem yaygın olarak gıdı bölgesindeki sarkmaları gidermek için tercih edilmektedir. Kilo alıp vermeye, zamanın ve yer çekiminin etkilerine bağlı meydana gelen gıdı sarkmalarında Thermage CPT etkilidir. Bu uygulamada cilt altı dokuda yer alan kolajenlerin harekete geçirilmesi esastır. Uygulama ile ısıtılan kolejen doku yeniden aktif olarak yüksek verimlilik ile çalışır ve cilt sıkılaşır.

Ulthera: Termal doku hasarına bağlı olarak bölgede doku yenilemesini tetiklemeyi hedef alan bu uygulamada az ve orta derecede gıdı sorunu olanlar için etkilidir. Gıdı bölgesinde kontrollü hasar bırakılmasından sonra bölge kendini yenilemeye başlar. Bu sayede hem bölgede sıkılaşma sağlanır hem de cildin daha pürüzsüz görünmesi mümkün olur. Cerrahi bir yöntem olmaması nedeniyle sıkça tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Ameliyat: Gıdı estetiği ameliyatlarında planlama kişinin gereksinimleri doğrultusunda yapılmaktadır. Boyun germe ve yüz germe operasyonları esnasında çene hattının da düzeltilmesi mümkündür. Bu nedenle hem daha kapsamlı bir değişim elde etmek hem de iyileşme sürecini kısaltmak için kombine planlamalar yapılabilmektedir. Erken dönemde yani 30’lu yaşlarda gıdı estetiği yaptırmak isteyenler içinse boyun çizgisi ya da kulaktan açılan kesiler aracılığı ile bölgedeki yağ yastıkçılarının çıkarılması ile operasyon yapılabilmektedir.

Gıdı Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son dönemde popüler olan estetik operasyonlardan birisi de gıdı estetiği. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak planlanabilen gıdı estetiği aynı zamanda pek çok yüz estetiği ile kombine edilebildiği için de oldukça revaçta. Gıdı estetiği ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını inceleyerek operasyon için doğru kararı çok daha kolay vermek mümkün.

Gıdı Estetiği Ameliyatlı mı, Ameliyatsız mı Yapılmalı?

Gıdı estetiği için kişilere sunulan çok sayıda yöntem olması kafa karışıklığına neden olabilir. Ancak ameliyatlı ya da ameliyatsız gıdı estetiği teknikleri arasından seçim yapılırken mutlaka genel sağlık durumu ve kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. İleri düzeyde gıdı oluşumunda ve sarkmalarda ameliyat her zaman en etkili yöntem olarak ifade edilebilir. Ancak erken dönemde müdahale edilecek ise ameliyatsız uygulamaların tercih edilmesi daha doğrudur.

Gıdı Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ameliyatsız estetik operasyonlarını cilt bakım uygulamaları gibi düşünmek gerekir. Bu uygulamalara ne kadar erken dönemde başlanır ve uygulama ne kadar düzenli devam yapılırsa etki o kadar iyi olacaktır. Ameliyatsız gıdı estetiği tekniklerinin sorun ilerlemeden tercih edilmesi önerilir. Ameliyatsız gıdı estetiği tekniğine göre az veya orta derece gıdı oluşumunda çözüm elde edilmesi mümkündür.

En İyi Gıdı Estetiği Yöntemi Hangisi?

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi gıdı estetiği söz konusu olduğunda da tek bir yöntemin en iyi olarak ifade edilmesi doğru bir yaklaşım değildir. Ameliyatsız estetik uygulamaları da cerrahi müdahaleler de kişiye özel olarak planlanmalıdır. Bu sayede operasyondan sonra en etkili sonucun alınması mümkün olur. Kişinin yaşı, genel sağlık durumu, operasyon sonrası beklentisi ve fiziki muayene sonrasında sorunun genel durumu teknik tercihinde etkili olmaktadır. Gıdı estetiğinde en iyi yöntem kişiye göre farklılık göstermektedir.

Gıdı Estetiği Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gıdı estetiği ameliyatı öncesinde her cerrahi prosedürde olduğu gibi dikkat edilmesi gerekenler vardır. Uygulama öncesinde mutlaka kişinin genel sağlık durumunun değerlendirilmesi ve anestezi için gerekli olan testlerin yapılması gerekir. Değerlendirme ve tetkik sonuçları ile birlikte operasyon planlaması yapılır.

Operasyon öncesinde hem operasyonun hem de iyileşme sürecinin daha konforlu olabilmesi için kişinin sigara ve alkol tüketimini bırakması tavsiye edilir. Bunlara ek olarak operasyondan önce kan sulandırıcı etkiye sahip ilaç kullanılmaması; takviye gıda alımının bırakılması ve E vitamini içeriğine sahip ürünlerin de tüketilmemesi gerekir.

Gıdı Aldırma ve Eritme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Gıdı estetiği sonrasında iyileşme süreci uygulanan tekniğe ve operasyonun kapsamına göre farklılık göstermektedir. Cerrahi müdahale sonrasında iyileşme süreci birkaç gündür. Kişi kısa sürede normal yaşantısına dönebilir. Ancak cerrahi müdahale boyun veya yüz germe ameliyatı ile kombine olarak yapıldıysa iyileşme sürecinin biraz daha uzun süreceğinin bilinmesi gerekir.

Liposuction ile gıdı aldırma sonrasında kişi yine kısa sürede normal yaşantısına dönebilir. Özellikle doku hasarını en aza indiren Vaser Liposuction sonrasında iyileşme süreci çok daha kısadır. Ameliyatsız gıdı estetiği uygulamalarında ise bölgede kısa süreli kızarıklık, şişlik ya da morarma meydana gelse de kişi aynı gün normal yaşantısına dönebilir.

Evde Egzersizle ya da Bitkisel Takviyelerle Gıdıları Yok Etmek Mümkün mü?

Gıdı estetiği gereksiniminin ortaya çıktığı durumlar göz önünde bulundurulduğu zaman bu sorunun egzersiz ya da gıda takviyesi ile giderilemeyeceği görülmektedir.

Gıdı estetiği gereksinimi bölgedeki derinin sarkması ya da submental yağ dokusu oluşumuna bağlı olarak ortaya çıkar. Bu durumların giderilebilmesi için mutlaka uygun teknikler ile müdahale edilmesi gerekir. Gıdı estetiği ihtiyacı ortaya çıkmadan önce düzenli olarak cilt bakımı yapmak, kolajen üretimini destekleyen ameliyatsız estetik uygulamalar ile bölgenin genç kalmasını sağlamak ve ideal kiloda olmak gıdı oluşumunun önlenmesini sağlayabilir.

Gıdı Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gıdı estetiği fiyatları belirlenirken pek çok farklı unsurun göz önünde bulundurulması gerekir. Gıdı estetiğinin hangi teknik ile yapılacağı fiyatların belirlenmesindeki en temel unsur olarak ifade edilebilir. Sonrasında ise uygulamayı yapacak doktorun uzmanlığı, uygulamanın yapılacağı kliniğin fiyat politikası, uygulamada kullanılacak ekipmanların kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak fiyatlama değişebilmektedir.

Gıdı Eritme Estetiği için En Uygun Yaş Kaçtır?

Gıdı eritme estetiği için kullanılabilecek pek çok farklı yöntem vardır. VShape, Kybella, Coolmini, Ulthera, Thermage CPT gibi teknikler ile gıdı eritme estetiği yapılabilmektedir. Bu tekniklerin hepsi farklı şekillerde yağ yastıkçıklarına müdahale etse de hepsinin ortak noktası 18 yaşın üzerindeki kişilere uygulanabilir olmalarıdır.

Gıdı Aldırma Esnasında Ağrım Olur mu?

Gıdı aldırma estetiği yapılırken herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Bu operasyon çoğu zaman genel anestezi altında yapılmakla birlikte kişinin sağlık durumuna ve operasyonun kapsamına bağlı olarak lokal anestezi ile de yapılabilmektedir.

Gıdı Estetiği Genel Anestezi ile mi Yapılıyor?

Gıdı estetiği genel anestezi altında yapılabilen bir operasyondur. Gıdı aldırma, boyun germe, yüz germe ve liposuction kapsamında yapılan gıdı estetiği uygulamalarında genel anestezi tercih edilmektedir.

Gıdı Estetiği Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Ameliyatlı gıdı estetiği temelde cerrahi bir operasyondur ve her cerrahi operasyonun sahip olabileceği risklere sahiptir. Bunun dışında operasyon özelinde risk oluşturabilecek ekstra bir unsur bulunmamaktadır. Ancak gıdı estetiği kapsamında herhangi bir sorun yaşanmaması için operasyonun uzman cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Vaser Liposuction Yönteminin Avantajları

Vaser liposuction günümüzde en çok tercih edilen yağ alma tekniği olarak bilinmektedir. Bunun temel nedeni de Vaser Liposuction yönteminin, operasyonun doğrudan yağ dokuları hedef alarak yapılabilmesini sağlamasıdır. Sadece yağ dokuları hedef alarak, dokuları parçalayan ve yağ dokunun kolay bir şekilde emilebilir olmasını mümkün kulan Vaser Liposuction sayesinde bölgesel yumuşak doku hasarı en aza indirilir. Bu da tekniğin uygulanmasından sonraki iyileşme sürecinin tüm cerrahi müdahaleler ile kıyaslandığında oldukça konforlu ve kısa olmasını sağlar.

Kalemle Gıdı Erir mi? Kalemle Gıdı Eritme Nedir?

Kalemle gıdı eritme temelde egzersiz ile gıdı eritme olarak ifade edilebilmektedir. Ancak gıdı bölgesinde sarkma ve dolgunluk meydana geldikten sonra kalemle gıdı erir mi sorusunun cevabı maalesef olumsuzdur.

Gıdı Estetiğinde Lazer Kullanılıyor mu?

Gıdı eritme uygulamalarının arasında lazer kullanılan teknikler vardır. Bu nedenle hangi tekniğin ihtiyaçlara cevap vereceğinin bir uzman tarafından belirlenmesi çok önemlidir. Günümüzde estetik uygulamalar ile ilgili gelişmeler oldukça hızlı ilerlediği için hem yeni tekniklere hakim hem de uygulamada deneyimli bir uzmana danışmak en doğru teknik ile gıdı sorunundan kurtulmayı mümkün kılar.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Tekniklerinde Kaç Seans Tekrar Etmek Gerekiyor?

Gıdı estetiği yöntemlerinden bazıları seans ile uygulanırken bazılarında ise seans yoktur. Kybella, liposuction, gıdı aldırma, boyun ve yüz germe içerisinde gıdı estetiği seanslara bölünerek uygulanan teknikler değildir. Ancak lazer, radyofrekans gibi teknikler ile yapılan gıdı estetiği operasyonlarında seans ile uygulama yapılmaktadır. Her tekniğin sonuç vermesi için gereken seans sayısı kişinin ihtiyaçlarına ve tekniğe göre farklılık göstermektedir.

Buzla Gıdı Aldırma Oluyor mu?

Buzla gıdı aldırma olarak ifade edilen yöntem yağ dokuların soğuk ile kristalleştirilmesi ve sonrasında kristal yağ dokunun vücut tarafından emiliminin sağlanmasını amaçlayan bir uygulamadır. Coolmini olarak adlandırılan bu uygulama buzla gıdı aldırma olarak değil ameliyatsız gıdı estetiği olarak ifade edilmelidir.

Thermage CPT Nedir? Nasıl Yapılır?

Thermal CPT çene hattının alt kısmında meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve bölgenin daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüme sahip olması için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Uygulama cilt altındaki kolajenlerin ısıtılarak harekete geçirilmesi esasına dayanır. Ameliyatsız gıdı estetiği uygulamasıdır ve yaklaşık 20 dakikalık seanslar ile tamamlanmaktadır.

Ulthera Nedir? Nasıl Yapılır?

Isı ile çene hattının altındaki dokuya zarar verilmesi ve doku yenilenmesine gereksinim oluşturulması amacı ile yapılan bir uygulamadır. Çene çizgisinin altındaki dokulara hedefli bir şekilde zarar verilir ve vücut kendini iyileştirdiği zaman bölge daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşur.

Tekrar Ediyor mu, Sonuçlar Kalıcı mı?

İnsan vücudunun yaşlanmasını engelleyecek düzeyde etkisi olan yöntemler henüz keşfedilmemiştir. Bu nedenle yaşa ve zamana bağlı olarak ihtiyaç duyulan operasyonlara gereksinim yeniden duyulabilmektedir. Gıdı estetiği için tercih edilebilecek çok sayıda teknik olduğu ve her tekniğinin kalıcılık süresinin birbirinden farklı olduğu unutulmamalıdır. Cerrahi uygulamalar her estetik operasyonda olduğu gibi gıdı estetiğinde de daha uzun süren etkiler elde edilmesine olanak sağlarken ameliyatsız gıdı estetiği uygulamaları düzenli aralıklarla tekrar edilmelidir.

Erkeklerde Gıdı Eritme Estetiği Yaptırabilir mı?

Gıdı estetiği kadınlar arasında popüler olduğu kadar erkekler arasında da oldukça rağbet gören uygulamalardan birisidir.

Gıdı Estetiği Radydofrekans ile Yapılıyor mu?

Ameliyatsız gıdı estetiği uygulamalarından birisi olan Vshape tekniği temelde radyofrekans dalgalarının kullanılması esasına dayanmaktadır. Çene hattının altında kalan bölgeye uygulanan radyofrekans dalgaları sayesinde bölgedeki kolajen aktifleştirilir ve ciltte yenilenme sağlanır. Radyofrekans dalgaları aynı zamanda gıdı oluşumuna etkisi olan yağ dokuların parçalanmasını da sağlar.

Hangi Branş Doktoruna Gitmeliyim?

Gıdı estetiği ya da gıdı aldırma ihtiyacı olan kişilerin Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlarına gitmeleri gerekmektedir. Gıdı estetiği ameliyatsız yapılabilecek olsa bile son kararın cerrah tarafından verilmesi ve uygulamanın cerrahın kontrolünde yapılması önemlidir.

Gıdı Estetiği Hangi Operasyonlar ile Birlikte Kombine Yapılabilir?

Gıdı estetiği yüz estetiği ameliyatları ile kombine olarak yapılabilen bir operasyondur. Yaygın olarak boyun estetiği ve yüz estetiği kapsamında gıdı estetiği kombine edilebilmektedir.

(1) https://aestheticsjournal.com/feature/special-feature-treating-the-submental-area

(2) https://www.houstonoculofacial.com/general/what-is-submental-fat-and-how-can-i-treat-it

(3)  https://my.clevelandclinic.org/cosmetic-plastic-surgery/procedures/kybella

(4) https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/double-chin-surgery-what-you-need-to-know

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir