Diş Beyazlatma

Daha parlak, daha beyaz bir gülüş ve İstanbul’un en popüler diş beyazlatma çözümünü arıyorsanız Este Center arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

En Son Teknoloji

Uzman Doktor Kadrosu

Uzman Ekip

20 Yıllık Sektörel Tecrübe

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Diş beyazlatma diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen ve dişlerin renginde açılma sağlayan bir uygulamadır. Diş beyazlatma işlemindeki en temel amaç dişlerin daha beyaz ve estetik bir görünüme sahip olmasıdır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Pek çok insan sağlıklı ve beyaz bir gülüşe sahip olmak istese de çevresel faktörler ya da genetik etkenler bu duruma engel olabilir. Bu duruma engel olan problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayan ve dişlerin daha estetik bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olan diş beyazlatma, daha estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilir.

Son yılların en sevilen estetik uygulamalarından biri olan diş beyazlatma işlemi farklı yöntemler ile gerçekleştirilebilir. Doğru ve etkili şekilde yapılan diş beyazlatma işlemleri daha estetik bir gülüş yaratır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma uygulaması iki farklı yöntem ile uygulanabilir. Bu yöntemlerden ilki evde kişinin kendi uygulayabileceği bir yöntemdir. Ancak evde uygulanan yöntemler klinik ortamda gerçekleşen yöntemlere oranla daha az kalıcı olacaktır. Klinik ortamda ve diş hekimi tarafından uygulanan ikinci yöntem, diş beyazlatma için kullanılan bir jel ile gerçekleşir. Son yıllarda lazerle diş beyazlatma amacı ile kullanılan teknikler arasındadır.

Ağartıcı bir jel kullanıldıktan sonra lazer yardımı ile jel içerisinde bulunan madde aktif hale getirilir. Böylelikle uygulama sonrası diş renginde açılma görülür. Uygulama esnasında hasta bir miktar hassasiyet hissetse de herhangi bir acı ya da ağrı yaşanmaz.

Diş Beyazlatma Uygulamaları

Kalıcı diş beyazlatma amacıyla yapılan farklı uygulamalar bulunur. Bu uygulamaları listelemek gerekirse:

  • Ev tipi diş beyazlatma, 
  • Klinik ortamda diş beyazlatma, 
  • Kanal tedavi dişler için tek diş beyazlatma, 
  • Hem ev hem de klinik ortamında gerçekleşebilecek kombine diş beyazlatma.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları hastanın isteklerine, diş yapısına, diş renk tonuna ve uygulanacak yönteme göre değişkenlik gösterir. Farklı yöntemler ile gerçekleşen ve daha estetik bir gülüş sağlayan diş beyazlatma fiyatları, hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre farklı aralıklara sahiptir.

Lazerle diş beyazlatma fiyatları da kendi içerisinde değişiklik gösterir. Bu doğrultuda hastanın istek ve ihtiyaçları fiyatların belirlenmesi konusunda çok önemli bir rol oynar.

Diş Beyazlatma Kalıcı mı?

Lazerle diş beyazlatma gibi bu yöntemler ile gerçekleştirilen bu uygulama son yılların en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biridir. Diş beyazlatma uygulamasının hangi yöntem ile gerçekleştiği ve hastanın dişlerinin durumu diş beyazlatma uygulamasının kalıcı olup olmayacağını belirler. 6 ay ile 2 yıl kadar kalıcı olan diş beyazlatma uygulaması bu sürenin ardından tekrarlanabilir.

Diş yapınız, dişlerinize gerçekleştirdiğiniz bakımlar gibi pek çok farklı etken diş beyazlatma uygulamasının daha uzun ya da daha kısa süre kalıcı olmasına sebebiyet verebilir. Dolayısıyla diş beyazlatma uygulamasına ne kadar süre boyunca kalıcı olacak kişiye göre değişkenlik gösterir.

Diş Beyazlatma Kaç Seans Sürer?

Lazer ile gerçekleşebileceği gibi farklı yöntemlerle de gerçekleşen diş beyazlatma genellikle iki seans sürer. Ancak diş beyazlatma uygulamalarında seans sayısı hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilir.

Eğer uygulamayı evde gerçekleştirmek için set satın aldıysanız bu durumda jelleri iki ile dört hafta arasında kullanmanız gerekebilir. Fakat klinik ortamda gerçekleşen diş beyazlatma genellikle iki seansta tamamlanır.

Diş beyazlatma öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken etkenler uygulamanın kalıcılığını arttırır. Uygulama sonrası belirli bir süre hassasiyet hissetmek mümkündür. Çok soğuk ve çok sıcak içeceklerden uzak durmak, kahve, sigara gibi tüketimler yapmamak ve dişlere mümkün olan en doğru bakımı yapmak gerekir.

Hasta Yorumları

Ibrahim_Coffeenew-webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

Bizim Sertifikalarımız

2020 YILININ MERKEZİ EN İYİ PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ

Diş Beyazlatma Sıkça Sorulan Sorular

Bizim Kadromuz
İbrahim Çevik Medikal Direktör
İbrahim Çevik
Medikal Direktör
yeni dktor
Dr. İrfan Aydın
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah
Ertan Teksöz
Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
Dr Asli Altay
Opr. Dr Asli Altay
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Hastanemiz
Menü
Translate »