Hemen Fiyat Al

Yüz germe ameliyatı, çeşitli sebeplerden ötürü zamanla gevşeyen yüz kaslarının gençleşmesi ve cildin toparlanması için gerçekleştirilir. Yüz germe ameliyatı ile özellikle yaşlılıktan ötürü, yüz ve boyun bölgesinde oluşan sarkmalar düzeltilmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında, cilt gençleştirilir ve kişi hem psikolojik hem de estetik olarak kendini çok daha özgüvenli hisseder.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı öncesinde, her ameliyatta olduğu gibi plastik cerrah tarafından çeşitli tetkik ve analizler gerçekleştirilir. Bu analizler sonucu hastanın ameliyat için uygunluğu incelenir. Daha sonrasında, yüz üzerinde kalem ile işlemin yapılacağı bölge ile ilgili belirlemeler yapılır. Bu belirlemeler boyun sarkması, düşen yanaklar, sarkık bir alın, göz altı sarkmaları, burun düşüklüğü ve dudak estetiği olarak ayarlanır. Bunların dışında gerdirilen yüzde bir de kaş kaldırma operasyonları da yapılır.

Yüz germe ameliyatı sırasında, yüze yapılacak diğer operasyonlar da hep birlikte yapılabilir. Hastanın isteğine bağlı olarak yüz germe ameliyatının ardından, lazer ile cilt soyma estetiği yapılarak hastanın yaşından çok daha genç görünmesi sağlanabilir. Yüz germe ameliyatı sonrasında eğer hasta isterse hemen eve gidebilir, ancak dikişler en az beş gün daha yüzde kalmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe operasyonları ameliyatla yapılabileceği gibi, lazerle ve dolguyla ameliyatsız da gerçekleştirilebilir. Vitamin ve dolgu uygulamaları, özellikle yeni sarkmaya başlamış ciltlere uygulanır. Etkisi 6 ay ila 24 ay arasında değişebilmektedir. Ağrısız yüz gelme ameliyatı ile 15 dakika gibi kısa bir uygulama ile cilt kolaylıklar gençleştirilebilir. Ameliyatsız yüz germe operasyonu özellikle kısa süre içerisinde etkili sonuç almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kişi 15 dakika gibi kısa bir uygulama sonrasında günlük rutin hayatına dönüş yapabilir. Uygulamada herhangi bir kesi açılmadığından, iz kalmaz ve morarma olmaz.

Erkeklerde Yüz Germe Ameliyatı

Erkeklerde uygulanan yüz germe ameliyatlarında, kulak arkası mesafesini kısalmasından dolayı bu bölgelere genellikle lazer ile epilasyon uygulaması yaptırılması tavsiye edilir. Eğer kişilerin böyle bir işlem için yeterli vakti veya parası yoksa, iki ya da üç hafta kadar bir süre tıraş olmamaları daha sonra normal hayatlarına dönmeleri önerilir.

Yüz germe ameliyatından bir hafta sonra, eğer gerekirse ikinci bir operasyon da sağlanabilir. Ayrıca cinsiyet fark etmeksizin, yüz germe ameliyatından sonra ilk iki ay boyunca ağır egzersizlerin yapılması kesinlikle yasaktır.

Yüz Germe Ameliyatında Sonra Yapılması Gerekenler

  • Yüz germe ameliyatından sonra,  hasta eğer isterse hemen eve çıkabilir. Yüzdeki dikişler en az 5 ve en çok 7 gün olmak üzere yüzden alınmaz. Sarkık bölgelerin toparlanması işlemi, cilt elastikiyetini kaybetmediği müddetçe çok daha kolay olur. Yüz germe ameliyatından sonra hemen hemen hiçbir hastada ikinci bir operasyona gerek kalmaz. Ancak nadir de olsa ikinci bir operasyon yapılabilmektedir.
  • Yüz germe ameliyatından sonra, eve gönderilen hastanın kendisini toparlaması bir hafta sürebilir.
  • Yüz germe ameliyatından sonra hasta, bir hafta içerisinde işe dönebilir ve makyaj yapabilir.
  • Operasyon sonrasında hastanın yapmaması gereken en önemli şey güneş ışığına doğrudan maruz kalmaktır. Ayrıca ameliyatlı bölgelere gelebilecek en ufak darbeden dahi kaçınmalıdır.
  • Yüz germe operasyonları sonrasında, hastalar isterlerse yaklaşık bir buçuk saat süren ameliyatın arkasından hemen eve dönebilirler. Hastaların dinlenmelerini evde gerçekleştirseler dahi, doktorun verdiği tavsiyelere uymaları gerekir.
  • Yüz germe ameliyatından sonra plastik cerrahınızın daha önce de belirttiği üzere güneş ışınlarından uzak durmak ve yüze gelebilecek herhangi bir darbeye karşı dikkatli olmak gelmekte. Bu tavsiyelere uyulduğu müddetçe, operasyon sonrası evde istirahatin herhangi bir zararı yoktur.
  • Hasta isterse bir hafta sonra işe dönebilir ve makyaj yapabilir. Ama ağır iş ve egzersizlerden kesinlikle kaçınmalıdır.
  •  Lazer ile cilt soyulma işlemi yaptırmış kişi, doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir krem kullanılmamalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Oluşan Komplikasyonlar

Yüz germe ameliyatı sonrasında herhangi bir komplikasyon oluşma ihtimali çok düşüktür. Operasyon yapılmadan önce hastaya gerekli tahlil ve tetkikler yapılarak, oluşabilecek komplikasyonlara karşı önlem alınır. Ameliyat sonrasında herhangi bir problem yaşanıldığı taktirde ise derhal bir doktora danışılmalıdır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir