Hemen Fiyat Al

Yer çekimi ve güneşin zararlı ışınlarından yaşlanmayla birlikte daha fazla etkilenmeye başlayan yüz, zamanla birçok değişikliğe maruz kalır. Gevşeyen yüz kasları üzerindeki doku kaymaları, gıdı bölgesindeki deri toplanmaları ya da boyun ve ensedeki katlı görünüm gibi fiziksel değişimler ya da bir diğer ifadeyle yaşlılık belirtileri, kişiyi zamanla psikolojik olarak da olumsuz etkilemeye başlar.
Yıllar içinde kayan yumuşak dokuları eski yerlerine geri koymak, gevşeyen yüz kaslarını germek, sarkan fazla deriyi almak amaçlarıyla gerçekleştirilen yüz gerdirme ameliyatları ise yüzün daha genç ve gergin bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurlar. Neredeyse gençlik günlerindeki gibi sağlıklı ve diri bir yüze yeniden sahip olan kişiler; bu yolla bedenen yenilendikleri gibi psikolojik olarak da yenilenmektedirler.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kişiye uygulanacak işlemin türüne göre, genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda yüz; alın bölgesi, orta yüz bölgesi ve boyun – çene altı bölgesi olmak üzere 3 ayrı bölgede ele alınır. Bölgelerin ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından; sarkmalara neden olan gevşemiş kasları gerginleştirme, sarkmış dokuları dikişlerle yukarı doğru asma, yağ dokusunu şekillendirme gibi işlemler uygulanmaktadır. Bu şekillendirme ve asma işlemi sarkmaların görüldüğü, yüzdeki kas, yağ ve sinir dokusunu oluşturan Smass denilen yapının asılması ile gerçekleştirilir.
Bu işlemlerin yanı sıra kişilerin yüzünde estetik olarak problemli başka bölgeler de varsa; bu problemlere yönelik tedaviler de yüz gerdirme ameliyatı ile birlikte uygulanır. Kaş kaldırma, şakak germe, badem göz estetiği, göz kapağı estetiği ve elmacık estetiği gereksinim duyulması durumunda eklenebilcek tedavilerden bazılarıdır. Özellikle yaş ilerledikçe alt ve üst göz kapağında oluşan yaşlanma belirtileri de yüz germe işlemi yaparken düzeltilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe

Günümüzde lazerle yüz germe ve dolgu uygulamasıyla yüz germe işlemleri sayesinde yüz gerdirme operasyonları ameliyatsız bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Ciddi bir operasyona ihtiyaç duymayanlar ya da ameliyat yaptırmaya hazır olmayanlar da vitamin, lazer ve dolgu uygulaması sayesinde elastik ve genç bir cilde kavuşur. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile acı ve ağrı çekmeden en kısa sürede genç bir görünüme sahip olursunuz.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

 • Yüz gerdirme operasyonundan 1 hafta önce ve sonra sigara, alkol ve kafein tüketiminin bırakılması gerekir.
 • Kan sulandırıcı etkisi bulunan aspirin, bitki çayı, E vitamininin kullanımı kesilmelidir. Doktorunuz izin verene kadar operasyondan sonra da bu ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Operasyondan sonra göz bölgesindeki dikişlerin görülmemesi için güneş gözlüğü kullanılabilir.
 • Banyo yapmak için ameliyattan en az 2 gün geçmesini beklemelisiniz.
 • İlk 3 ay buhar banyosu, hamam ve sauna gibi cilt dokusuna zarar verecek yerlere gitmekten kaçınılmalı. Aynı şekilde ilk 6 ay boyunca güneş kremi kullanılmalı.

Yüz Gerdirme Fiyatları

Kişinin beklentilerine ve ihtiyacı olan işlemlere göre farklı şekillerde uygulanabilecek olan germe işlemi; operasyonun detaylarına ve ek tedavilere bağlı olarak farklı fiyatlara mâl olabilmektedir. Bundan dolayı, yüz gerdirme fiyatının kişi uzman doktorlar ile görüşüp nasıl bir operasyona ihtiyaç duyduğunu belirledikten sonra netleşeceği söylenebilir. Ayrıca ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılan lazer cihazları ve dolguların da her hastanede bulunmadığını unutmayın. Bu nedenle yüz germe operasyonu yaptıracaksanız öncelikli olarak son teknoloji cihazları ve en güncel yöntemleri kullandıklarına emin olun.
Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  1. Merhabalar,
   Operasyonlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ya da merkezimize gelerek misafirimiz olabilirsiniz.
   İyi günler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir