Hemen Fiyat Al

Zamanın izleri en çok yüzümüzde ve ellerimizde kendini belli ediyor. Oluşan çizgileri, doğal lekelenmeleri ömrümün bir parçasıdır diyerek kabul etmek zamanın geçmesine ve yaşlanmaya karşı verilecek en doğal tepki olmasına rağmen insanlar her zaman daha genç görünmek istiyorlar. Bunun sonucunda ortaya yüz estetiği çıkıyor.

Plastik cerrahinin bu dalı özellikle kadınlar arasında revaçta. Yüz estetiği yaptıranların yorumları şimdi daha genç gösteriyorum, böylece moralim düzeldi cümleleriyle sürüp gidiyor.

Özellikle magazin dünyasının yıldızlarından aşina olduğumuz ve yüzünü gerdirmiş diye anlatılan yüz estetiği operasyonları, günümüzün tıbbi imkanlarıyla birlikte çok ilerledi. 45-55 yaş arası insanlarda derideki yıpranmalar, çöküntüler ve akne gibi her türlü cilt sorunu artık ameliyatsız yok ediliyor.

İdeal Yüzün Tanımı

Alt kısımda ince bir çene, hafif genişleyen yanaklar ve üst taraftan kaşlar ve elmacık kemiklerinin taban oluşturduğu ters bir üçgen biçimi ideal bir yüz olarak tanımlanabilir. Yaşlanma gibi doğal nedenler ve sigara gibi dış etmenlerle birlikte yerçekimi bile zamanla yüz dokusunu ve kaslarını gevşetiyor, sarkıtıyor. Yüz bir dikdörtgene benzemeye başlıyor. İşte yüz estetiği ve artık günümüzdeki yöntem olan ameliyatsız yüz estetiği tekrar ideal olan formu bulmaya çalışıyor.

Yüz Lekeleri İçin Kullanılan Yöntemler

Gene yaşlanma sonucu oluşan lekeler, yara ve dövme izleri, akne kalıntıları da yüz estetiği ile iyileştiriliyor. Örneğin PDO (polydioxanone) adı verilen ameliyat ipliğine benzer iplikle cildin sarkan kısımlarının toparlanıp kesilmesi, kan dolaşımını hızlandırarak ve kalojen üretimini arttırarak cilde parlaklık verme, kimyasal peeling (soyma) işlemi uygulayarak cildin bozulan üst tabasını sıyırma gibi yöntemler de yüz lekelerinden kurtulmak için uygulanan işlemler arasında ve bu yüz estetiği erkek hastalar tarafından da rahatlıkla kullanılabilir.

Sarkmalara karşı gerektiğinde sakız çiğnemek bile öğütleniyor. Böylece çene ve boyun kasları doğal olarak çalışır.

Daha Genç Görünmenin Maddi Bedeli Var

Plastik cerrahinin en büyük hasta grubunu şüphesiz kadınlar oluşturuyor. Hanımlar bir zamanlar çok yaygın olarak kullanılan ve bir çeşit toksin vererek yüz kaslarını yavaşlatmaya ve dinlendirmeye yönelik eski uygulamalardan ise giderek vazgeçiyorlar. Genç görünmeyi yeniden elde etme arayışının ise şüphesiz maddi bir bedeli var.

Yüz estetiği fiyatları temelde ne istendiğine bağlı olarak değişiyor. Genç ve güzel görünmenin her zaman bir bedeli olmuştur. Ama uygulamaların hiç biri korkutucu rakamlara ulaşmıyor. Doktorlarla yapılan ameliyat öncesi görüşmelerde bu konu sonuca bağlanabilir.

Yüz Estetiğinin Hedefleri

Estetik cerrahinin yüzle ilgilenen çalışmaları sonucunda cildin parlaklığı ve kalitesi geri gelebilir, ciltteki derin kırışıklıklar giderilir, deri tahribatı düzeltilir, mümkünse yok edilir. Yüz hatları yapılabildiği kadar yeniden ters üçgen kalıba döndürülür. Kozmetik ürünlerin kullanımı da aynı amaçları taşır ve yüzü yeniden şekillendirir ama cerrahi uygulamalar çok daha kısa sürede, kesin sonuç vermektedir.

Yüz estetiği ile ilgili sıkça sorulan sorular

1) Yüz estetiği yaptırmak için herhangi bir alt yaş sınırı var mıdır?

Tıbbi bir zorunluluk olmadığı takdirde ameliyatlar 18 yaşından büyük hastalara yapılmaktadır.

2) Birden fazla yüz estetiği operasyonunu birlikte yaptırabilir miyim?

Birden fazla ameliyata ihtiyacı olan hastaların genel sağlık durumlarına göre birden fazla ameliyat yapılabilmektedir.

3) Yüz estetiği ameliyatları ağrılı mıdır?

Estetik ameliyatlar sonrasında ağrı oluşumu nadir bir durumdur. Ağrı görülse bile basit ağrı kesicilerle bu durum giderilebilir.

4) Yüz estetiği ameliyatlarında herhangi bir risk var mı?

Estetik ameliyatların riskleri tamamen kişinin genel sağlık durumu ile ilgilidir. Bunun dışında estetik ameliyatların kendilerinden kaynaklanan riskler yoktur.

5) Hipertansiyon, şeker ve kalp hastalıkları yüz estetiği yaptırmaya engel midir?

Bu noktada hastaya bazı testler yapılmalı ve bunun sonucunda ameliyata karar verilmelidir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  1. Merhaba Yağmur Hanım,
   Böyle bir hizmetimiz var. Sizi merkezimizde ağırlamak ve muayene etmek isteriz. İyi günler…

  1. Merhabalar,
   Detaylı bilgi almak için bize +90 530 301 81 88 whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.
   İyi günler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir