Hemen Fiyat Al

Estetik operasyonlar, özellik ile günümüzde görselliğe olan itibar dolayısı ile son derece yaygın uygulamalardan biridir. Doğru teknik ve kaliteli ürünler yardımı ile mükemmel sonuçlar yaratabileceği gibi yanlış tercihler dolayısı ile hayatı kabusa da çevirebilir. Özellikle de yanlış yapılan burun ameliyatları dolayısı ile oldukça dikkat ve önem gerektiren estetik operasyonların, dönem dönem tercih edilme oranları değişkenlikler göstermektedir.

Güzellik Uğruna, Sağlıktan Olmayın

Sıklık ile yapılmakta olan estetik operasyonlardan biri de hiç şüphesiz burun ameliyatlarıdır ki, burun estetiği mağdurları gün geçtikçe artmaktadır. Öncelikli olarak görsel olarak katkısının yanı sıra burun insan sağlığı açısından son derece önem taşımakta olan bir organdır. Dolayısı ile yapılacak en ufak hamle bile büyük önem taşımaktadır. Gerek görsel olarak gerek sağlık açısından oldukça etkin bir rolü bulunan burun için yapılan operasyonda en sık rastlanan yanlış doğallığın kaybolması ve estetik ameliyat geçirmişliğinin çok belirgin olmasıdır.

Nefes Alamayanlar Var

Doğallığın kaybolması bir nebze katlanabilir olsa da, hatalı burun ameliyatları sonucunda yeni burnu ile nefes alamadığı için cerrahına geri dönüş yapan pek çok insan var ki en önemli sorun da budur. Öncelikli olarak bilinmelidir ki görsellik kadar sağlık da önemlidir. Dolayısı ile iyi bir doktor seçimi ve doktor ile hasta arasındaki iletişim çok önemlidir. Sonuç olarak kötü bir burun ameliyatı sonrası düzeltme işlemi için belli bir zaman geçmesi gerekmekte olup yeterli miktarda kıkırdak ve kemik olmadığı durumlarda kaburgadan kemik yahut kulaktan kıkırdak alımı gerekebilmektedir.

Doğal Olmadığı Gibi Komplikasyonlar Da Oluşabilir

Estetik ameliyat denilince ilk olarak akıllara hatalı burun estetikleri gelse de, yanlış göğüs estetikleri de estetik camiasının oldukça gündemindedir. Bu işlemde en büyük sorun ise öncelikli olarak hasta ile doktor arasında doğru bir iletişimin sağlanamaması ile birlikte göğüs ölçüsünde ortak bir karar verilmemiş olmasıdır.

Bu durum sonrasında hasta yeni göğüs ölçüsüne alışamadığı gibi, başta beğenmiş olsa dahi sonrasında taşıyamama sorunu yaşayabiliyor. Ayrıca çok büyük protezlerin doğal sonuçlar vermediği gibi zorla yerleştirilmesinden dolayı bazı komplikasyonların oluşumuna neden olma ihtimali de olabiliyor.

Estetik Operasyonda Tercihler Önemlidir

Estetik ameliyatlarının yanlış yapımı sonucu her ameliyat türünde farklı durumlar oluşsa da, ortak payda sürecin oldukça zorlu olabileceğidir. Sonuç olarak güzellik için olunmuş bir ameliyat daha kötü sonuçlara neden olduğu gibi sağlığa da zarar verebilmektedir.

Bu nedenlerden dolayı doktor seçimi, verilen kararların sonuçlarının değerlendirilmesi ve hatta operasyonların gerekliliği doktor ve hasta arasında iyice tetkik edilmelidir. Bir diğer önemli konu ise kalitedir ki, yüksek meblağlar dolayısı ile yapacağınız yanlış seçimler sizin daha çok meblağlar ödemenize neden olurken tekrar operasyonlar geçirmenize hatta sağlığınızda olumsuz etkilere dahi yol açabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir