Hemen Fiyat Al

İdeal ölçülerde göğüslere sahip olmak adına, estetik dünyasında en çok kullanılan metotlardan birisi yağ enjeksiyonu metodudur. Lokal ve genel bazda yağ enjeksiyonu ile, göğüslerde amaçlanan düzeyde büyüme gerçekleştirilebilir, günümüzde bu konuda çalışan bir çok estetik kliniği vardır ve alanında uzman doktorlar tarafından profesyonel ve hızlı bir süreç içerisinde ilk olarak tahlil ve analiz süreci, ardından ise operasyon yapılabilmektedir. Yağ enjeksiyonu ile ilgili olarak merak edilen başlıkları, bu makalemizde detaylı olarak ele alacağız.

Meme büyütme için uygulanan metotlar nelerdir?

Meme büyütme operasyonlarında farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu tekniklerin kullanımı, amaçlanan noktaya göre değişiklik gösterebildiği gibi, hastanın vücut yapısına, göğüs yapısına göre de değişkenlik gösterebilir. Kimi insanlar için silikon implant yöntemi önerilirken, kimisi için ise yağ enjeksiyonu yöntemi daha sağlıklıdır ve tercih edilmektedir.

Meme büyütme konusunda bir talebiniz söz konusuysa ve vücut yapınız için en ideal yöntemin hangisi olacağını merak ediyorsanız, bu alanda çalışan doktorlara internet üzerinden mail yolu ile ulaşabilir, durumunuzu anlatabilirsiniz.

Kimler için uygulanabilir?

Meme büyütme uygulamaları, ağırlıklı olarak orta yaşa sahip kadınlar için uygulanmaktadır. Memelerde meydana gelen küçülme, zaman zaman oluşabilen sarkma gibi konuları ortadan kaldırmak, daha diri ve daha büyük göğüslere ulaşabilmek adına kadınlar bu operasyonları tercih etmektedirler.

Günümüzde Türkiye’de, kadınların meme estetiği alanında en çok tercih ettiği alanlardan birisi olan meme büyütme uygulaması, ağırlıklı olarak yağ enjeksiyonu olmak üzere farklı teknikler ile uygulanmakta, sonuçları bakımından da ciddi anlamda ilerleme sağlandığı örnekler ile görülebilmektedir.

Meme büyütme operasyonlarında yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, göğüs bölgesinde daha diri bir görünüm yaratmak adına, yağların lokal ya da bölgesel bazda vücuda enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Yalnızca estetik bazda daha büyük memelere sahip olmak için değil, aynı zamanda meme kanseri gibi hastalıklar sebebi ile göğüslerinin bir kısmını aldırmak zorunda kalmış kişiler için rekonstrüksiyonu hızlandırmak adına da tercih edilebilmektedir.

Özellikle bahsettiğimiz hastalık sebebi ile göğüslerinin bir kısmını aldırmak zorunda kalmış kişiler ağırlıklı olmak üzere, yağ enjeksiyonu esnasında kök hücre enjeksiyonu içeren teknikler kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonunun, uygulama konseptine göre farklı teknikleri söz konusudur ve hastalar için farklı uygulamalar bu anlamda görülmektedir.

Kendi yağı ile meme büyütme operasyonlarının başarı oranı

Yağ ekimi olarak da bilinen yağ enjeksiyonu metodu ile, hastaların göğüs bölgesine belirli oranda yağ enjekte edilmektedir. Bir seansta en fazla ortalama 300 cc’lik büyüme gerçekleşebilmektedir. Bu miktar, daha büyük göğüslere sahip olmak isteyen birçok kişi için yeterli bir miktardır, hastaların birçoğu için tek seansta enjekte edilebilecek yağ ile istedikleri ölçüye ulaşabilmektedirler.

Ancak daha ciddi bir büyüme amaçlanıyorsa, seans sayısı iki – üç olabilmektedir. Operasyon sonrasındaki süreçte, meme büyümesinin etkin bir şekilde kalabilmesi ve yüksek bir başarı ortalaması için beklenilmelidir. Vücut yapısına bağlı olarak ilerleyen dönemde büyümenin etkisi azalabilse de, eski haline dönmesi beklenmemektedir. Bu konuda daha realist bir yaklaşım için, tahlilin ardından doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Meme ne kadar büyütülebilir?

Meme büyütme operasyonlarında, bir seansta ortalama 150-400 cc arasında yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir, bir insanın meme büyütme noktasındaki tahmini ihtiyacını bir seansta verilen yağ karşılayabilmekte, ciddi anlamda gözle görülür bir büyüme ortaya koyabilmektedir.

Ancak her hastanın meme büyüme oranındaki beklentisi farklı olduğunda, kimi zaman iki, üç seans gerekli olabiliyor. Operasyon sonrası dönemde bölgesel olarak büyümede gerileme nadiren de olsa görülebilmektedir. Bu konuda etkili olan, size estetik ameliyatı sonrasında önerilen konulara ne kadar dikkat ettiğiniz, vücudun bu değişime ne kadar adapte olabileceğidir.

Ameliyata hazırlanmak

Meme büyütme ameliyatı öncesinde, hangi büyütme tekniğinin uygulanacağı konusunda bir fikir birliğine varılması, bir karara ulaşılması gerekmektedir. Örneğin memenizdeki asıl problemin sarkma olduğu sonucuna ulaşılırsa, asma ve kaldırma gibi etkiler yaratacak olan mastopeksi ameliyatı uygulanabilir.

Dokuya göre silikon implant, yağ enjeksiyonu ya da kök hücre içeren yağ enjeksiyonu metodu da meme büyütme ameliyatlarında tercih ediliyor. Önerilen durum, ameliyat öncesinde doktorunuz ile birlikte tüm ameliyat seçeneklerini değerlendirmek ve bünyenize göre, istediğiniz sonuca göre realist değerlendirmeler ile en uygun tekniğin uygulanmasını sağlamaktır.

Meme büyütme operasyonu sonucunda hedeflemiş olduğunuz büyüme beklentisini açıkça doktor ile değerlendirmek önemlidir. Doktorunuz size bu konuda yapabilecekleri uygulamadan, ameliyatın sınırlarından ve ameliyat sonucunda geleceğiniz noktadan bahseder, ve siz de kendinize göre bir karar verebilirsiniz. Bunun dışında eğer sigara gibi, çeşitli ilaçlar gibi kullanımlarınız söz konusuysa bunu doktorunuza kesinlikle iletmeniz gerekmektedir, aksi taktide operasyon esnasında çeşitli riskler doğabilir.

Meme büyütme operasyonlarında yağ enjeksiyonu yöntemi kalıcı sonuçlar verir mi?

Meme büyütme operasyonlarında başarı oranı yüksektir, bu yapılan seanslara, vücut yapınıza, operasyon sonrasındaki sürece göre değişkenlik gösterir. Günümüzde, meme büyütme operasyonlarından sonra istenilen ölçüde ilerleme alınamamışsa ek seanslar uygulanabilmektedir.

Doktor ile bu konuda bilgi alışverişinde bulunabilir, ne derece büyüme, beklenen kalıcılık gibi konularda detay isteyebilirsiniz. Ortalama bir seansta 150 cc ile 450 cc arası yağ enjeksiyonu yapılıyor olsa da, gireceğiniz operasyonda ne kadar enjeksiyon miktarı gerektiğini, bünyenizin bu konuda vereceği tepki de önem taşımaktadır.

Kalıcı sonuçların alınması adına doktorunuz ile detaylı bir şekilde görüşmeli, dikkat edilmesi gereken konularda bilgi almalısınız. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonlarında ortalama olarak % 60 gibi bir oranda azalma söz konusu olabilmektedir, bu oran operasyonun modeline, uygulamalara, vücut yapınıza, dokunuzun bu değişimlere vereceği tepkilere göre değişiklik göstermektedir.

Memeye zarar verir mi?

Yağ enjeksiyonu metodu, meme büyütme estetik operasyonlarında en çok tercih edilen metotlardan biridir. Bunun sebebi, hem etkin sonuçların alınabilmesine vesile olmasından, hem de iz ya da ağrı gibi olumsuz etkilere sahip olmamasındandır.

Günümüzde yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonları sonucunda ortaya çıkan bir kalıcı iz, ciddi bir leke hemen hiçbir klinikte yaşanmıyor. Ancak yine de, bu konuda uzmanlık sahibi, alanında deneyimli doktorlar ile bu uygulamaları yapmanız önerilir.

Memeye zarar vermeyen bir uygulama olan yağ enjeksiyonu metodu, kılcal boru olarak ifade edebileceğimiz kanüller aracılığı ile yapıldığından dolayı, bünyenizin iz ya da yara gibi konularda minimum etki ile karşılaşmasını sağlayan, acısız ve ağrısız bir tekniktir. Yağ enjeksiyonu metodunun herkesçe tercih edilmesinin, bu kadar yaygın olmasının sebebi de bu özelliğidir.

Riskleri nelerdir?

Birçok estetik ameliyatında olduğu gibi, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatları esnasında da çeşitli riskler söz konusu olabilmektedir. Enjeksiyon, yara iyileşmelerinin gecikmesi gibi sorunların çıkabildiği meme büyütme ameliyatında bunların dışında, ciddi ve tehlikeli olarak ifade edebileceğimiz bir risk söz konusu değildir.

Diğer meme büyütme operasyonlarında, derinin kesilmesi ve implant yerleştirilmesi gibi daha ciddi risk doğurabilecek uygulamalar söz konusu iken, yağ enjeksiyonunda bu riskler minimize edilmiştir. Günümüzde meme büyütme konusunda estetik operasyonları onaylayan birçok insanın bildiği gibi, yağ enjeksiyonu bu konuda en düşük riske sahip olan uygulamadır ve alınan sonuçlar bakımından da son derece etkin bir konumdadır.

Operasyon sonrasındaki süreç

Meme büyütme konusunda estetik kliniklere başvuranlar, operasyon esnasında kaç seansta ne kadar yağ enjeksiyonu alacağını öğrenebilir. Ancak operasyon sonucundaki durum, zaman içinde değişiklikler yaratabilmektedir. Enjekte edilen yağ miktarının ortalama olarak % 60-70 oranında zaman içerisinde gerilediği bilinen bir konudur.

Bundan dolayı, yağ enjeksiyonu konusunda operasyon sonucunda gelinecek noktanın realist bir yaklaşım ile doktor ve hasta tarafından belirlenmesi gerekir. İhtiyaç duyulabildiği taktirde ek seanslar ile yağ enjeksiyonu yapılabilmektedir. Bu da, uygulamanın yapılacağı klinik ve anlaşmanıza bağlı bir konudur.

Yeni görünümünüz

Yeğ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonu sonrasında yeni görünümünüz tamamen canlı bir yapıya kavuşacak. Eğer göğsünüzde bir sarkma ya da küçülme söz konusuysa, yağ enjeksiyonu ile lokal ya da bölgesel bazda uygulama yapılan bölgelerde büyüme, dirilik gözle görülür bir şekilde oraya çıkacaktır.

Memelerin sahip olduğu yeni ve dolgun görünüm, gözle görülür biçimde iyileştiği için birçok kişi tarafından beğenilen, memnun kalınan durumlar oluşturmaktadır. Eğer meme büyütme estetik operasyonları ile ilgili oluşan farkları merak ediyorsanız, operasyon öncesinde ve sonrasında fotoğrafların yer aldığı değişim hikayelerine göz atabilirsiniz. Hem estetik kliniklerde, hem de internette insanların estetik uygulamaları ile nasıl iyi bir sonuç aldığını, onları memnun edecek düzeye nasıl geldiklerini rahatlıkla görebiliriniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

 1. Kizim 17 yasinda ve yag enjeksiyonu onun icin uygunmudur? Sadece bir beden buyumesini istiyor ve dik guzel duruyor gogusleri.. ve fiyati nedir acaba ogrenebilirmiyiz?

 2. Merhaba yağ enjeksionu ile büyütülen memelerr ne kadar süre dolgun kalabilir yani kalıcığı ne kadardır, ve fiyatını öğrenebilirmiyim cevaplarsanız çok memnun olurum.

 3. Daha önce silikon yaptırdım ama enfeksiyon sonucu geri çıkartmak zorunda kaldım memelerimde deforma oldu simdi yağ enjeksiyon düşünüyorum bana uyarmi

 4. merhaba 38 yasindayim goguslerim kucuk sarkma yok 1 yada 2 beden buyutmek istiyorum oluru nedir vede fiyatlari nedir bilgilenditirseniz sevinirim

  1. Merhaba,
   Göğüs büyütme uygulamlarımızla ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için için 444 1 596’yı arayabilir ve sağlık tmesilcilerimizle görüşebilirsiniz. İyi günler.

  1. Merhaba,
   Yağ enjeksiyonu ve göğüs büyütme operasonları için detaylı fiyat bilgisini 444 1 596 adlı numarayı arayarak öğrenebilirsiniz. İyi günler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir