Hemen Fiyat Al

Yağ aldırma estetiği, cildin altındaki fazla yağların özel kanüller ile vakum yöntemi ya da enjektörler kullanılarak emilmesi işlemidir. Vücudumuzda bulunan yağ dokuları sayıları ergenlikten sonraki dönemden itibaren aynı sayıda kalır. Alınan kilolarla bu yağ dokularının hacmi genişler ve bunun sonucunda kilo artışı görülür. Bu operasyonda da vücuttaki fazla yağların alınması sağlanır.

Liposuction olarak da bilinen işlem cerrahi bir estetik ameliyatıdır ve genel anestezi ya da lokal anestezi kullanılarak yapılır. İşlem emilecek yağın miktarıyla bağlantılı olarak 1 – 4 saat arası sürmektedir.

Yağ Aldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce kanama olmadan ve daha kolay yağ aldırma işlemi yapılması için; yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Bu sayede işlem sırasında ve sonrasında oluşacak ağrılar engellenir.

İşlemin uygulanacağı bölgenin uygun noktalarından gizli kalacak şekilde 3 – 5 mm’lik kesiler oluşturulur. Bu kesilerden yağ dokusu içine sokulan hortum vasıtasıyla vakum makinesine bağlı kanüller ileri geri hareket ettirilir. 2 – 5 mm çapında olan kanüllerin uç yanlarındaki deliklerden yağ alma işlemi yapılır. Vakum cihazı kullanmadan büyük enjektörlerle elle çekilerek de yapılabilir.

Bu işlem, aşırı birikim yapan yağ dokularının vücut hatlarında oluşturduğu çıkıtıları estetik bir görünüme kavuşturmayı amaçlar. İşlem küçük alanlara uygulanacaksa lokal anestezi ile liposuction, geniş ve birden fazla bölgeye uygulanacaksa genel anestezi ile yapılır.

Yağ Aldırma Estetiğinin Uygulama Bölgeleri

Yağ aldırma estetiği bir kilo verdirme işlemi değil, vücut şekillendirme operasyonudur. Doğum yapma, beslenme alışkanlıkları, hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan sarkmalar liposuction sayesinde kurtulabileceğiniz sıkıntılar. Yapılan işlemlerde büyük başarı elde edilmesi de işlemi cazip hale getiriyor. Bu aşamada herkesin aklına aynı soru geliyor: Yağ Aldırma Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kadınlar en çok şikayet ettikleri karın, basen, bel ve kalça bölgeleri başta olmak üzere; bacak içleri, sırt bölgesi, boyun gibi yağlanmaya müsait tüm bölgelerde uygulanabiliyor. Ayrıca çene altı, yanaklar, kol, göğüs ve uyluk bölgeleri de uygulama alanlarına dahildirr. Kısacası yağlanabilecek bölgelerinizin hemen hemen hepsine uygulanabilmektedir.

Meme ve kalça bölgesinden yağ aldırma estetiği yaptırmayı düşünen bayanlara önemli bir uyarıda bulunmak gerekir; yağ aldırma estetiği aşırı yağlanmadan dolayı vücutta oluşan çıkıntıları düzeltmek için yapılan bir operasyondur. Doğal olarak bu operasyon sonrasında meme ya da kalçalarınızda dikleşme estetiği yapılmış gibi bir beklenti içine girmemelisiniz. Çünkü siz sadece yağ aldırma operasyonu gerçekleştirdiniz.

Eğer ki bu beklenti içerisindeyseniz güzel bir haber verelim. Yağ aldırma ameliyatı diğer vücut kontur estetiği ameliyatlarında (karın germe, meme küçültme gibi) tamamlayıcı işlem olarak kullanılmaktadır.

Özellikle kadınların talep gösterdiği bir operasyon gibi bilinse de, özellikle göbek ve bel çevresindeki yağlardan rahatsız olan erkeklerin de yaptırdığı bir işlemdir. Kadın – erkek fark etmeden, yağlarından şikayetçi olan herkese kolaylıkla uygulanabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir