Hemen Fiyat Al

Vaser liposuction, vücuda en az zarar verecek şekilde tasarlanmış bir yağ çekme ve vücut hatlarını şekillendirme uygulamasıdır. Klasik liposuctionın aksine, vaser liposuction hastaların kendilerinin diyet veya egzersizle incelebileceklerinden çok daha fazlasını vaat etmektedir.

Yağ hücrelerini kırmak için oldukça gelişmiş bir ultrason teknolojisi kullanılmaktadır. Ultrasonografik dalgalar sadece yağ hücrelerini hedef alır, diğer dokulara kesinlikle zarar vermemektedir. Vaser liposuction için sınırlı uyuşturma yeterli ve prosedür sonrası hastanede kalmanız gerekmemektedir. Alınan yağ gerekirse vücudun başka bölgelerine nakledilebilmektedir.

Kimler Vaser Liposuction Yaptırabilir?

Bu operasyona en çok bayanlar rağbet gösteriyormuş gibi algılansa da, liposuction bayanlara özgü bir ameliyat değildir, erkeklere de uygulanabilmektedir. Vaser liposuction, gerekli koşulları sağlayan, herhangi bir sağlık engeli olmayan, 18 yaşının üstündeki hem kadın hem de erkek hastalara başarıyla uygulanabilmektedir.

Vaser Liposuction Sonrasında İyileşme Süresi

Hastalara operasyon sonrası rahat bir iyileşme süreci sunan estetik ameliyatlardandır. Hem operasyon aşaması hem de operasyon sonrası hasta için oldukça konforlu geçer. Her operasyonda olduğu gibi, bu operasyonda da az seviyede bir ağrı görülebilir. Bu ağrı da, ağrı kesiciler ile giderilebilir düzeydedir. Hasta operasyondan sonra hastanede kalmak zorunda değildir. Ortalama 3 gün içinde günlük hayatına geri dönebilir. Vücudunu yoran fiziksel aktiviteler için 3-4 hafta beklenilmesinde fayda vardır.

Vaser Liposuction İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Vaser liposuction için yaş sınırı olmasa da, ancak yasal gerekçelerle hastaların 18 yaşından büyük olması beklenmektedir. 18 yaşından büyük, fazla yağlanma problemi yaşayan herkes vaser liposuction uygulaması yaptırabilmektedir. Ayrıca hastanın herhangi kronik bir hastalığının olup olmaması, sigara ve alkol kullanımı, cildin esnekliği de operasyon başarısını etkiler.
Yağ Aldırma Ameliyatı Zararlı mı?

Vaser Liposuction Kaç Kere Yaptırılabilir?

Vaser liposuction vücut dokularına zarar vermediği için, doktorunuz onayladığı ve sizin de ihtiyaç duyduğunuz sürece yaptırmanız mümkündür. Vücut dokuları zarar görmese de, bu prosedürde yağ hücreleri yıkıldığı için çok kısa aralıklarla yapılmamasında fayda vardır.

Operasyon Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Görülebilir?

Bölgesel incelme, operasyondan hemen sonra görülebilir düzeydedir. Bu da vaser liposuctionı klasik liposuctiondan ayıran bir diğer özelliktir. Klasik liposuctionda sonucu tam anlamıyla görmek için 5 – 6 ay beklemek gerekirken, Vaser liposuction yönteminde operasyon sonrası sonucun görülebilir olması hastaları bu yönteme kaydrımaktadır.

Vaser Liposuction Acı Veren Bir Yöntem midir?

Tüm operasyonlardan sonra minimal derecede kanama, ödem görülebilmesi normal kabul edilmektedir. Vaser liposuctiondan sonra da görülebilen bu tarz rahatsızlıklar, en az seviyededir. Operasyon lokal anestezi ile yapıldığından, hasta operasyon sırasında kesinlikle hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez. . Ameliyattan sonra da hasta şiddetli ağrılara maruz kalmaz. Az seviyede görülebilen ağrı da basit ağrı kesicilerle giderilecek düzeydedir. Hasta konforlu bir ameliyat süreci geçirir. Hastanede yatılmasına bire gerek duyulmaz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir