Hemen Fiyat Al

Liposuction, yani yağ çektirme ameliyatı kadın-erkek pek çok hastanın ilgi gösterdiği, en popüler estetik ameliyatlardan biridir. Bu kadar yoğun ilgi karşısında liposuction teknolojisi oldukça ilerlemiş ve Vaser Liposuction ortaya çıkmıştır. Vaser Liposuction yağ hücrelerini eritmek için ses dalgalarını kullanmaktadır. Operasyon hastalarına minimal ameliyat sonrası rahatsızlık sunmaktadır ve uygulaması da oldukça kolaydır.  Pek çok estetik cerrah tarafından benimsenmiştir ve uygulanmaktadır.

Klasik Liposuctiona Göre Üstünlükleri Nelerdir?

 Vaser Liposuction, klasik liposuction ameliyatının getirdiği rahatsızlıkları en aza indirmektedir. Ses dalgaları, sadece yağ dokusunu hedeflemektedir, etrafındaki dokulara zarar vermemektedir. Bu yüzden Vaser liposuction operasyonu sonrası klasik liposuctiona göre daha az şişkinlik, morarma ve ağrı görülmektedir.

Vaser Liposuction Kimler Tarafından Yapılmalı?

Sadece Vaser Liposuction değil, tüm estetik operasyonlar sadece estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Lokal anestezi ile yapılsa da, ameliyat sonrası rahatsızlığı fazla olmasa da; Vaser Liposuction bir ameliyattır ve mutlaka bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Doktor olmayan, estetisyen veya güzellik uzmanı olan kişilerin vaatlerine itibar edilmemelidir. Acemi kişilerin yaptığı operasyonlar, hayati tehlikelere yol açabilmektedir.

 

Vaser Liposuction Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vaser Liposuction boyun, çene altı, üst kol, sırt, göğüs, karın, bel, basen, kalça, bacak, diz kapağı çevresi bölgelerindeki yağları eritmek için oldukça etkilidir. Vaser Liposuction erkeklerdeki meme büyüklüğü sorunu için de oldukça etkili bir yöntemdir. Erkek hastalar çekinmeden bu yöntem için bir estetik cerraha danışabilirler.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

Ses dalgaları sadece yağ dokusunu hedeflediğinden; damarlar, kaslar ve bağ doku işlem sırasında zarar görmez. Bu sebepledir ki, iyileşme süreci de oldukça acısız ve hızlıdır. Morluk, kızarma, kanama ve ameliyat sonrası rahatsızlık olabilecek en az seviyededir. Hastaların günlük hayatlarına 3 gün içinde dönmeleri mümkündür. Masaj terapisi, ameliyat sonrası ödemin atılması için oldukça yardımcı olmaktadır. Spor ve zorlayıcı fiziksel aktivitelerin 3–4 haftadan sonra yapılması uygundur. Vaser Liposuctionda kullanılan iğne uçları çok küçük olduğundan, operasyon sonrasında iz kalmaz.

Kimler Vaser Liposuction İçin Uygundur?

Vaser Liposuction bir obezite tedavisi olmadığından, en iyi sonuçlar normal beden kitle indeksine sahip kişilerden alınmaktadır. Kalıtsal hastalıklar, diyabet vb ciddi hastalıklar, sigara kullanımı, cilt tipi gibi etkenler operasyonun başarısını etkilemektedir. Operasyon 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, belli bölgelerinde aşırı yağlanmalar olan herkes için uygundur.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Yağ alınacak bölge ve miktar tespit edildikten sonra sınırlı uyuşturma bölgeye uygulanır. Ses dalgalarıyla sıvılaştırılan yağlar özel iğnelerle vücuttan dışarı alınır. Operasyon hazırlığı olarak hastaların özel olarak bir şey yapmasına gerek yoktur; ancak sigara, kan inceltici ilaçlar ve kahve kullanımının düzenlenmesi gerekmektedir. Bu sebepten operasyon yaptırmayı düşündüğünüz tarihten en az 1 ay önce doktorunuza danışmakta fayda vardır. Sağlıklı, fit ve estetik bir görüntü elde etmek için uygulanan Vaser Liposuctin, hem kolay hem acısız bir yöntemdir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir