Hemen Fiyat Al

Bazı insanların diğer bölgelerine oranla bel, sırt, kalça, bacak veya kol bölgesi daha fazla kilo alır. Alınan bu kilolar ise, yapılan diyetler ile veya spor ile eritilememektedir. Böyle durumlarda kullanılan vaser liposuction, bölgesel yağlanmayı en az acılı şekilde yok eden ve kısa bir iyilileşme süresi sunun bir cihazdır.

Fakat bu operasyon tamamen tıbbi koşullarda uygulanmalı, acemi kişilerin yaptığı işlemler parasal çıkarlar için tercih edilmemelidir. Günümüzde artan ilgiden dolayı bazen güzellik salonlarında, estetisyenler tarafından da yapılır. Fakat bu acemi kişilerin yaptığı uygulamalar bazen hayati risklerin oluşmasına sebep olmaktadır.

Yağ Aldırmak İçin Hangi Vaser Daha Uygundur?

Geçmiş yıllarda ülkemizde kullanılan klasik vaserler, yağ aldırma operasyonlarında daha fazla ağrı yaşanmasına, daha az yağ alınmasına ve yağ alınan bölgede deformasyon oluşmasına sebep olmaktaydı. Günümüzde uygulanan lazer liposuction ise tek seferde çok fazla miktarda yağ alınmasını, operasyonun ağrısız ve deformasyonsuz atlatılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca yağ alınan bölgedeki derinin gerilmesini sağlayan bir vaser teknolojisi kullanılmaktadır. Operasyondan sonra yağ alınan bölgede her hangi bir şişlik ve morartı hatta sarkma görülmez. Bu durumda bu operasyonun çok daha cesaret ile tercih edilmesine yol açmıştır.

Vaser Yağ Aldırma Nasıl Gerçekleşir?

Yağ aldırmak için ilk adım; deneyimli bir doktor bulmaktır. Daha önce defalarca yağ aldırma operasyonu yapan ve tam donanımlı bir kadro ile çalışan doktorlar tercih edilmelidir. İlk randevuda, yağlanma olan bölgeler için planlama yapılır. Ne kadar yağ alınması gerektiğine karar verilir.

Operasyon anında; tek bölgeye uygulanacak işlem için lokal anestezi verilir. Aynı anda birkaç bölgeye uygulanacak operasyon için genel anestezi kullanılır. Operasyon genellikle 1-2 saat içinde tamamlanır. Uyuşturulan bölgeye verilen ses dalgaları, deri içindeki yağların erimesini sağlar. Ardında küçük hortumlar ile akışkan hale gelen yağlar dışarı alınır.

Alınan Yağların Başka Bölgelerde Kullanılması Mümkün müdür?

Kişinin kendi vücudundan alınan yağlar bazen kalça, bacak, meme şekillendirmek amacı için kullanılabilir. Bu bölgelerde oluşan sarkmalar ve doku kaybı böylece giderilir. Ayrıca kendi vücut yağları kullanılarak yapılan şekillendirmede vücuda enjekte edilen yağların sadece %30’u geri erimektedir. Diğer bölümü uzun yıllar vücutta sabit olarak durur ve her hangi bir yan etki göstermez.

Yağ Aldırma Sonrası İyileşme Süresi

Yağ aldırma operasyonları, genellikle vücut şekillendirme amacı ile uygulanır. Bu operasyonlardan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür. Doktor yaklaşık 10-15 gün kullanılması gereken bir korse önerir. Bu korsa sarsıntı anında acı çekmeyi engellemek ve vücudu şekillendirmek amacı ile kullanılmaktadır. İlk birkaç gün yaşanan hafif ağrılarda ağrı kesici kullanmak gerekir. Yine alkol ve sigara kullanımını bırakmak ve bol su içmek vücudun çok daha çabuk toparlanmasını sağlar. İlk günler ağır işlerden kaçınmak gerekir.

Yağ Aldırma Operasyonları Kaç Defa Yapılır?

Yeni piyasaya çıkan vaserler sayesinde, bölgesel yağlar tamamıyla çıkartılmaktadır. Aynı bölgede yağ oluşmaması için diyet ve spor yapmak gerekir. Çünkü yağ aldırma operasyonları sık aralıklar ile tekrar edilmez. İkinci operasyon için aradan çok uzun bir süre geçmesi gerekir. Ayrıca yüz bölgesine uygulanmaz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  1. Merhabalar vaser liposuction ameliyatı fiyatları ne kadar acaba sadece karın bölgesi için fiyat nedir

    1. Merhabalar Mustafa Bey ;
      Bu konu ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için iletişim numaranızı bırakabilir veya 0 530 301 8188 numaralı hattımızı ararsanız size hertürlü konuda yardımcı olmak isteriz.
      Sağlıklı günler dileriz…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir