Hemen Fiyat Al

Yaza hazırlanırken fit bir vücuda sahip olmak için yalnızca egzersiz yapmanız yeterli olmayabilir. Özellikle de havalar ısınmaya başlamışsa ve forma girmek için fazla vakit kalmadıysa…
Vücudunuzdaki yağ kütlesini eritmek için uyguladığınız diyet ve spor programını destekleyecek yağ yakıcı besinleri tüketmeniz, daha hızlı şekilde amacınıza ulaşmanızı sağlayabilir. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek ve ve diyabet gibi çeşitli hastalıkların önüne geçebilmek için yağ yakan yiyecekler tüketebilirsiniz. Gelin, forma girmenizi kolaylaştıracak yağ yakıcı besinlere ve faydalarına birlikte göz atalım.

tuketmeniz_gereken_yag_yakici_besinler

Tarçın

Tarçının tek başına zayıflatma özelliği olmasa da, epey önemli bir işlevi vardır; o da insülin direncine etki edebilmesi… Genetik kaynaklı olan ya da rafine gıdalarla beslenenlerde ortaya çıkan insülin direnci, normalden fazla yağ depolamaya yol açarken, sürekli olarak kısa sürede acıkmaya da neden olur. Tarçın ise glikozun vücutta daha iyi işlenmesini ve yağ depolarının enerji olarak kullanılmasını sağlarken, uzun süre tokluk hissi yaratır. Yağ yakıcı besinlerden biri olan tarçın, kilo vermeyi ciddi anlamda kolaylaştırır.

tuketmeniz_gereken_yag_yakıcı_besinler

Zencefil 

Düşük kalorisi ile tercih sebebi olan zencefil, yağ yakımına da destek olan baharatlardandır. Zencefil, yağ dokusunun artmasıyla vücutta yükselişe geçen inflamasyon (iltihap) ile savaşır. Aynı zamanda vücut için gerekli olan, fakat fazlalığı bel çevresinde yağ birikmesine neden olan kortizon hormonunun seviyesi, zencefil ile dengelenebilir. Yağ yakıcı besinlerden biri olarak diyetlerin vazgeçilmezlerinden olmayı başaran zencefil; yeşil çay, sarımsak, tarçın ile birlikte kullanıldığında etkisini daha da artırır.

Keten tohumu

Yağın vücutta depolanmasını önleyen ve hızlı yağ yakan besinlerden biri de keten tohumudur. Göbek ve basenlerdeki yağlardan kurtulmaya destek olan keten tohumu, bağırsak yolu iltihaplarına da iyi gelir. Omega yağ asitleri bakımından zengin olduğu için de zayıflamaya yardımcı olur. Siz de keten tohumunun öğütülmüş halini ya da kapsülünü kullanabilir, veya keten tohumu yağını tercih edebilirsiniz.

tuketmeniz_gereken_yag_yakıcı_besinler

Elma sirkesiElma sirkesi de yağ yakıcı besinlerden biridir. Sirkenin fazla kilonun neden olduğu serum trigliserit seviyesini, yağ alanlarını ve vücut yağ kütlesini azalttığı ve dolayısıyla kilo vermeyi hızlandırdığı biliniyor. Vücuttaki yağları kırmaya yardımcı olan, neredeyse hiç kalorisi olmayan sirke, diyet programlarından eksik edilmemesi gereken besinlerden biri!

Kemik suyu

Kemik suyu oldukça faydalı yiyeceklerden biridir. Sağlığınızı doğal yollardan iyileştirmeye yarar. Kemik suyu yağ yakmak için güçlü bir potansiyele sahiptir. KEmik suyu içerisinde bulunan amino asitler sayesinde kas yıkımı önlenir, metabolizma hızı artar ve vücudu detoksize etmeye yardımcı olur. Bu yüzden kemik suyu yağ yakıcı etkisiyle beslenme programından ayırılmaması gereken bir besin.

tuketmeniz_gereken_yag_yakıcı_besinler

Acı biber

Acı biber vücut ısısını artırmanın yanı sıra yağ yakmanıza da yardımcı olur. Acı biber vücuttaki yağları yakmasının yanı sıra vücuttaki enerji seviyesini de artırır. Acı biberi beslenme programınıza ekleyerek yağ yakabilir ve metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Tavuk

Kilo vermeye çalışan birçok insanın beslenme programında bulundurduğu yiyeceklerden biri de tavuktur. Çünkü tavuk güçlü bir yağ yakıcı olmasının yanı sıra önemli bir protein kaynağıdır.Günde bir porsiyon tavuk tüketmek günlük protein ihtiyacınızın yüzde 37’sini tamamlar.

Kefir

Kefir, faydası oldukça yüksek olan yoğurda benzer fermente bir içecektir. Enfenksiyonlara karşı savaşırken vücuda yararlı olan probiyotikleri içerir. Probiyotikler, kilo vermeye çalışanlar için oldukça iyi bir besindir. Probiyotik için haftada 3 gün kefir tüketebilirsiniz. Böylece yağ yakımını hızlandırmış olacaksınız.

tuketmeniz_gereken_yag_yakıcı_besinler

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, tüketebileceğiniz en sağlıklı, en doğal yağlardan biridir. Tiroidein sorunsuz çalışmasını sağlarken hem vücut ağırlığınızı azaltmaya hem de vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. Yemeklerinize diğer bitkisel yağları eklemek yerine hindistan cevizi yağını ekleyebilirsiniz.

Greyfurt

Greyfurt, yağ yakımına yardımcı olan turunçgil meyveleri arasında yer alır. Greyfurtta bulunan enzimler, vücuttaki şekerin parçalanmasına ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Kahvaltılarınıza ekleyeceğiniz bir bardak greyfurt suyu kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir