Hemen Fiyat Al

Dış görünüşü etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi olan saçın, genetik ya da dış etkenlere bağlı birtakım nedenlerden dolayı çıkmaması, az çıkması ya da hasar görmesi, pek çok erkek için büyük bir problem teşkil eder. Günümüzde tıp bilimi, bu probleme saç ekimi denen operasyon ile tatmin edici bir çözüm getirebilmektedir. Tıraşsız saç ekimi olarak bilinen işlem ise, son zamanlarda oldukça popüler olan ve sık tercih edilen bir saç ekim yöntemidir. Bu yazıda, bu yöntemi birkaç başlık altında detaylandıracağız:

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Ekimin yapılacağı alanın tıraş edildiği standart saç ekim süreci zor olmasa da, birçok kişi kafasını kazıtma fikrine sıcak bakmaz. Hatta bu nedenden dolayı saç ektirmekten vazgeçenler dahi olmuştur. Bu durumun önüne geçmeyi amaçlayan ve özellikle de az bir alana ekim yapılacağı zaman sık tercih edilen tıraşsız saç ekim işlemi; saçların hem ekim, hem de iyileşme sürecinde daha doğal bir görünüme sahip olmasını ve dolayısıyla hastanın da normal hayatına daha çabuk dönebilmesini amaçlar.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Standart saç ekiminde olduğu gibi, tıraşsız saç ekiminde de FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak bilinen popüler yöntem kullanılır. Bu yöntemde, milimetrik özel ekipmanlar ile ense bölgesinden alınan kökler, ekimin yapılacağı bölgeye transfer edilir. Tıraşsız FUE yönteminin standart yöntemden en büyük farkı, hastanın kafasını tamamen tıraş etmeye ihtiyaç duyulmamasıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Tıraşsız saç ekimi operasyonunu takip edecek olan iyileşme süreci, yine FUE yöntemi ile yapılan standart saç ekim işleminin iyileşme sürecinden farklı değildir. Fakat tıraşlama yapılmamış olacağı için, ekim yapılan alanın gizlenmesi de daha kolay olacaktır. Ekim yapılan alanda ortaya çıkabilecek kabuklanmalar, sekiz ve on gün içerisinde geçer. Üç ay gibi bir zamanda sonra ise saçlar çıkmaya başlar ve bir senenin sonunda saçlar amaçlanan görünüme kavuşur. FUE yönteminde, kök alınan ya da ekim yapılan alanda herhangi bir kalıcı iz oluşmamaktadır.

Bu Yazıda İlginiz Çekebilir:

Long Hair Yöntemi ile Tıraşsız Saç Ekimi

Long Hair tıraşsız saç ekimi tanımını tam anlamıyla dolduran bir yöntem. Bu yöntem ile hastanın kafasının tamamıyla tıraş edilmesine ihtiyaç duyulmaz. Öncesinde saç ekiminin tıraşsız olacağına dair bir vaat vardı ama alınacak saç köklerini tıraş etmeye devam ediliyordu. Bu yöntem ile alınacak ve nakil edilecek saç kökleri de tıraş edilmez ve olduğu gibi saç ekimi yapılır. Ekilen saçlar bir ay içinde dökülür ve iki üç ay içinde tekrar büyür. Bu yöntemin öncüllerinden asıl ayrılan noktası ise sonucun hemen operasyonun ardından alınmasıdır. Saç ekilecek kişi elde edeceği görünümü anında görme fırsatı yakalar. Bir diğer önemli artısı ise şudur; operasyon hiç fark edilmez.

traşsız saç ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Traşsız saç ekimi fiyatları, standart saç ekimi fiyatlarına göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte, ne kadar kök ekileceği ve operasyonun nerede yapılacağı da fiyata etki eden önemli faktörler olduğundan, saç ekimi yaptıracak kişi ve ekimin yapılacağı bölge uzmanlar tarafından görülmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bundan dolayı traşsız saç ekimiyle ilgili diğer detaylar gibi, fiyat konusu da uzmanlar ile konuşulmalıdır.

Tıraşsız saç ekimi ve diğer benzer işlemler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz uzmanlar ile görüşmek için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

5 thoughts on “Tıraşsız Saç Ekimi

 1. Merhabalar
  benim şakaklarımda açılmalar var tıraşsız saç ekimini okudum baya araştırdım ve yaptırmak istiyorum ücretini sorabilir miyim?

  1. Merhaba Oğuz Selim Bey,
   Bu konuda size yardımcı olmayı isteriz. Merkezimizde size muayene yapabiliriz. Ancak fiyat açıklamak gibi politikamız yoktur maalesef. İyi günler, size yardımcı olabilmek dileğiyle…

  1. Merhaba Dilek Hanım

   Ekim yapılan saçlarda dökülme gerçekleşmemektedir. +90530 301 81 88 whatsapp hattı ile hızlı bir şekilde bilgilendirme alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara