Hemen Fiyat Al

Ülkemizde yüzlerce hastanede yapılan silikon ameliyatının fiyatı, semtten semte değişiklik göstermektedir. Herkesin yaptırabildiği silikon protez ameliyatları kredi kartına taksitler, banka kredileri gibi bir çok yöntemde ödenebilmektedir. Silikon ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler, iyi bir araştırma yaparak bütçelerine uygun seçenekler arasından tercih yapabilirler.

Ülkemizde bir çok başarılı hekim silikon ameliyatları konusunda oldukça fazla tecrübe kazanmışlardır. Bu nedenle yurt dışından gelen binlerce hastaya sağlık turizmi kapsamında ülkemize gelerek ameliyat olmaktadır. Ülkemizde çok daha ucuza yapılan bu ameliyatlar 4 bin eurodan başlayan fiyatlarla yapılmaktadır. Bu yüzden yurt dışında yaşayan Türkler de dahil olmak üzere bir çok yerli ve yabancı turist, ülkemizi tercih etmektedir.

Ameliyat ücretine hastanede bir gece yatış ve diğer tetkik masrafları da dahildir. Ameliyat için ülkemizin dört bir yanında bulunan özel hastaneler tercih edilir. Devlet hastaneleri de bu ameliyatları yapmaktadır ama hastalar özel hastaneleri tercih ederek, doktorla bire bir iletişim kurmayı isterler. Doktorun önceki işlerini görebilecekleri bir dosya aracılığı ile karar verip, doktorlarını seçerler.

Kredi kartına taksitle ödenebilen ameliyat ücreti, in dolara kadar çıkabilmektedir. Bunun nedeni hastanenin ve doktorun konusunda uzman olmasının etkisidir. Yoksa malzemeler de,ameliyat şekli de her yerde aynıdır.

Silikon Ameliyatını Sigorta Karşılar mı?

Silikon protez operasyonu sigorta tarafından karşılanmaz. Çünkü bu operasyon estetik bir müdahaledir ve keyfi olarak yapılmaktadır. Ancak kanser gibi durumlarda sigorta belirli bir miktarı karşılayabilir.

Silikon Ameliyatı Kanser Hastalarına Yapılır mı?

Silikon ameliyatı kanser nedeniyle meme dokusu alınmış olan hastalara yapılabilmektedir. Hatta yapay meme ucu dahi yapılabilmektedir. Bu nedenle hastaların psikolojik olarak da iyi hissetmesi sağlanarak eksik olan bölge tamamlanmaktadır.

Memesi alınan hastalar için silikon taktırmak zor olan bu süreci daha kolay atlatmalarını sağlamakla birlikte, eskisinden daha güzel göğüslere sahip olmalarına da imkan verir.

Silikon Ameliyatını Diğer Ameliyatlarla Birlikte Yaptırabilir miyim?

Bir çok hasta, silikon ameliyatı ile birlikte burun estetiği gibi ameliyatları da yaptırmaktadır. Daha pratik bir çözüm olan uygulama biraz daha uzun sürmekte ama hasta iki ameliyat için tek bir operasyon yaptırıp zaman kazanmaktadır.

Tabi iki ameliyat olduğu için hem burnunuzda hem de memenizde bazı ağrılar hissetmeniz mümkün olabilecektir. Ağrı kesiciler ve antibiyotikler bu süreçte etki gösterecektir. Artık iyice profesyonelleşen doktorlar, ameliyatları daha başarılı bir şekilde sonuçlandırmaktadır.

Silikon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Silikon ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Memenin kahverengi kısmından ya da alt kısmından kesi yapılarak silikon protez yerleştirilir. Bu esnadan süt bezlerinde herhangi bir sorun olmaz. Çünkü silikon ameliyatı emzirmeyi engelleyen ve zarar veren bir ameliyat değildir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  1. Sağ kol dirsegimde küçük yaştaki ameliyat sonrası sakatlık meydana geldi ve dirsek kemigimde büyüme oldu, görüntü açısından dirsegim çarpık olarak duruyor acaba çukur olan bölgeye silikon yapma imkanımız olurmu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir