Hemen Fiyat Al

Genel anestezi uygulanmadan ve herhangi bir kesi işlemi yapılmadan gerçekleştirilen estetik operasyonlara, medikal estetik uygulamaları denmektedir. Kimi zaman cerrahi estetik ile birlikte kullanılan, kimi zaman da tek başına yeterli olan medikal uygulamalar; vücutta meydana gelen asimetri, kırışıklık, leke gibi pek çok rahatsızlığı düzeltmek veya tedavi etmek amacıyla kullanılır. Günümüzde en sık tercih edilen medikal estetik uygulamalarından birkaçı şu şekildedir:

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, burun hatlarından memnun olmayan, fakat bıçak altına yatmak istemeyenlerin tercih ettiği medikal estetik uygulamalardandır. Ameliyatsız burun estetiğinde, farklı enjeksiyon teknikleri ile burun küçültme işlemi dışında, burunda hacim eksikliğinin giderilmesi, revizyon rinoplasti, asimetrik burun şeklinin düzeltilmesi gibi pek çok işlem yapılabilmektedir. Enjeksiyon rinoplastisi olarak da bilinen ameliyatsız burun estetiği sadece 15 dakikada yapılabilmektedir. Ameliyatsız burun estetiğinde enjeksiyon sırasında hyalüronik asit ya da kişinin kendi vücudundan alınabilen dolgu malzemeleri kullanılır. Bu nedenle enjeksiyon sırasında kullanılan maddelerin vücuda herhangi bir zararı yoktur. Ameliyatsız burun estetiğinin ömrü kısa süreli olup, enjeksiyon sırasında kullanılan dolgu maddesinin kalitesine bağlı olarak değişebilir.

Dolgu

Yüz güzelliği için en sık tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri dolgudur. Derideki kırışıklıklar, yüz konturlarındaki bozulmalar, yüzdeki asimetriler, dolgu enjeksiyonu sayesinde en hızlı ve ağrısız şekilde düzeltilir. Ayrıca daha dolgun yüz hatlarına sahip olmak isteyenler de, dolgu estetiği uygulamalarından, dudak dolgunlaştırma ve elmacık kemiği belirginleştirme işlemlerini tercih etmektedir. Yüz dolgusu yaşlanma ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve azalan kollajen miktarı ile ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar gözükmeye başlar. Alın, yanak ve dudak kenarlarına dolgu uygulaması yaparak sarkma ve kırışıklıkların önüne geçilebilir.

Mezoterapi

Popüler medikal estetik uygulamalarından biri olan mezoterapi, orta deri tedavisi anlamına gelir. Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen bu yöntem, derinin orta tabakasına vitamin, mineral, aminoasit gibi bileşenlerden oluşan karışımın enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu uygulama; deride esneklik kaybı, saç dökülmesi, selülit, akne ve lekeler için tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Mezoterapi yöntemi lokal olarak uygulandığı için, sorunlu olan bölgede tedavi edici etkisi yüksek iken; vücuda dağılmadığı için yan etkileri oldukça azdır. Mezoterapi uygulamasında hyaluronik asit, antioksidan, vitamin ve mineraller cildin alt tabakasına küçük iğneler yardımı ile enjekte edilir. Özellikle yüz mezoterapisi yani mezolift cildin yenilenmesinde ve kırışıklıkların önlenmesinde etkili tedavi yöntemlerindendir.

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği, etkisi en uzun süren yüz gençleştirme yöntemlerinden biridir. Yüzünde kırışıklık ve sarkma olanların tercih ettiği bu medikal estetik uygulaması; sorunlu olan bölgeye, ince uçlu iğneler aracılığıyla medikal iplerin yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Özel bir iğne yardımıyla deri altına örümcek ağını andıracak şekilde yerleştirilen bu ipler, yüzde toparlanma etkisi yarattığı gibi, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Uygulamanın ardından cilt hemen canlanmaya başlar ve etkileri yaklaşık olarak 3 sene boyunca sürer.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara