Hemen Fiyat Al

Sakallar, erkek imajı için önemli aksesuarlardandır. Sakalın hiç olmaması veya seyrek olması birçok erkek için estetik olarak büyük bir kayıptır. Zamanla, sakalı çıkmayan veya seyrek olan kişiler bunu takıntı haline getirmekte ve çeşitli psikolojik sorunlar yaşamaya başlayabilmektedir.

Sakalı hiç olmayan veya iz, yara veya saçkıran nedeniyle sakalları dökülen kişilerde kesin çözüm sakal ekimi yöntemidir. Seyrek sakal ekimi veya sakal gürleştirme uygulamaları ile kişi istediği sakala kavuşup, çok daha özgüvenli hissedebilir. Halk arasında köse olarak adlandırılan, doğuştan sakalı olmayan kişiler de rahatlıkla sakal ekimi yaptırabilir.

Sakal Çıkmama veya Sakalın Seyrek Olma Nedenleri

Sakal çıkmaması veya seyrek sakala sahip olmanın başlıca nedeni, kılların kalitesini arttıran hormon eksikliği veya sakal bölgesinde sakal kökünün eksik olmasıdır. Hormon eksikliği nedeniyle ortaya çıkan sakal çıkmama sorunu, ilaç tedavisi ve hormon desteğiyle çözümlenebilmektedir.

Sakal çıkmamasına neden olar bir diğer faktör de sakal bölgesinde kıl kökünün olmamasıdır. Kıl kökü yokluğundan ötürü sakal çıkmaması ilaç tedavisi ile çözümlenemez. Başka bölgelerden kıl kökü alınarak yapılacak sakal ekimi uygulaması ile kişi istediği sakallara kavuşabilir.

Seyrek Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Seyrek sakaldan veya bölgesel sakal kayıplarından şikayetçi olan birçok kişi, çeşitli sakal çıkarma yöntemlerine başvurmaktadır. Her ne kadar ilaç ve losyon kullanımı dönemsel olarak etkili olsa da sakal gürleştirmede en etkili yöntem, seyrek sakal ekimidir.

Seyrek sakal ekimi yapılırken öncelikle greft alınacak donör bölge belirlenir. Ense ve kulak arkası bölgeleri, sakal ekimi için en uygun greftlerin bulunduğu bölgelerdir. Greftlerin alınacağı donör bölge belirlendikten sonra, bölgeye lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu sayede kişinin operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi önlenmiş olur. Mikro motor cihazlar yardımı ile ekilecek olan tekli greftler çıkarılır. Alınan bu greftler sakalların çıkış yönü ve açısına bağlı olarak, belirlenen seyrek bölgelere teker teker ekilir. Bu sayede seyrek sakal ekimi sonucunda en doğal görünüme kavuşulmuş olur.

Seyrek sakal ekimi uygulamasında tek seansta ortalama 3000 grefte kadar ekim yapılabilir. Sakal gürleştirme yapılacak olan bölgenin ihtiyacına, kişinin yüz şekline, genetik yapısına, sakalların çıkış açısına ve yönüne bağlı olarak ekim yapılacak kıl kökü miktarı belirlenecektir.

Sakal Ekim Merkezleri

Günümüzde sakal çıkmama veya çeşitli nedenlerle sakalları dökülen kişilerin sakal ekim merkezlerine olan ilgisinin artması nedeniyle, pek çok merkez sakal ekimi konusunda hizmet vermeye başlamıştır. İlk başlarda yaşanılan ön yargı ve olumsuz düşünceler sakal ekiminde büyük başarılar elde edilmesi neticesinde ortadan kalkmıştır. Sakal ekimi işinde, profesyonel plastik cerrah ve özel sakal ekimi ekipmanları kullanılmaktadır. Bu sayede sakal ekimi sırasında herhangi bir iz kalmaz. Ayrıca ekilen sakallar en kısa süre içerisinde, en doğal şekilde çıkmış olur.

Her sakal ekimi merkezinde, sakal ekiminde ekilecek greft sayısına uygun olarak farklı fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede her bütçeye uygun sakal ekim merkezlerinde sakal ekimi yaptırmak mümkündür. Erkeklerde çeşitli psikolojik sorunların doğmasına neden olan sakal çıkmama problemleri nedeniyle ortaya çıkan, depresyon gibi psikolojik olan tüm rahatsızlıklar ortadan kaldırılacaktır. Sakal kökünün ekilmesiyle doğal bir görüntü ortaya çıkaran sakal ekim merkezleri, kişilere uygun sakal ekim faaliyeti yürütmeye önem göstermektedir.

Seyrek Sakal Ekimi Fiyatları

Seyrek sakal ekimi yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri de seyrek sakal ekimi gürleştirme fiyatlarıdır. Sakal ekimi, sakal bölgesinde meydana gelen ameliyat izleri, yanık izi veya çeşitli nedenlerle dökülen sakalların, tekrar yerine gelebilmesinin tek yöntemidir.

Sakal ekimi fiyatları, sakal ekimini gerçekleştiren merkeze göre farklılıklar gösterebilmektedir. Günümüzde köselik problemini çözebilmek için birçok merkez sakal ekimi faaliyeti gerçekleştirmeye başlamıştır. Lüks ve donanımlı sakal ekim merkezlerinde fiyatlar daha yüksekken, piyasada ortalama fiyatlarla sakal ekimi gerçekleştiren merkezlerde bulunmaktadır.

Seyrek sakal ekimi fiyatları; kişinin genetik özelliklerine, ekilecek greftlerin sayısına ve kalitesine, ekim yapılacak olan bölgenin boyutuna bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Sakal ekimi ve seyrek sakal ekimi operasyonlarını gerçekleştirecek olan kişinin, bu alanda uzmanlaşmış olması gerekmektedir. Seyrek sakal ekiminin gerçekleşeceği hastanenin donanımlı olması gerekmektedir. Sakal ekiminde kullanılan cihazlar, ekim sonucunda en doğal sonucun elde edilmesini sağlayacaktır. Donanımlı bir hastane, tecrübeli plastik cerrah ve fazla sayıda greft ekimi sakal ekiminin fiyatını arttıracaktır.

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir