Hemen Fiyat Al

Saç dökülmesi sorununun yanı sıra, belirli nedenlerle sakal sorunu yaşayan ve istediği gibi kaşlara sahip olmayan kişiler için de sakal ve kaş ekimi yapılmaktadır. Saç ekiminde kullanılan teknikler kullanılarak yapılan fakat saç ekiminden farklı birçok etkeni içinde barındıran bu ekim işlemleri ülkemizde birçok klinikte yapılmaktadır.

Gelişen teknoloji tıp dünyası sonrasında daha acısız ve ağrısız yapılan, hatta hiç acı hissedilmemesi sağlanan bu ekim işlemleri genellikle çok başarılı sonuçlar vermektedir. Tabii ki sakal ile kaş ekimi arasında farklar vardır. Bu farklar da yazının detayında da görebileceğiniz gibi çok büyük farklılıklar olmayacaktır. Bu nedenle saç ekim, kaş ve sakal ekimi arasındaki farklar çok büyük farklılık olarak karşımıza çıkmaz diyebiliriz.

Sakal ekimi hangi teknikle yapılmalıdır?

Saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de FUT ve FUE yöntemi kullanılmaktadır. Günümüzde daha teknolojik bir teknik olarak bilinen FUE yöntemi sakal ekiminde daha çok kullanılmaktadır. FUE motoru adı verilen ve ucundaki mikro iğneler sayesinde alınan greflerin yüz bölgesine nakledildiği işlem sonrasında hiçbir şekilde iz kalma durumu yoktur.

FUT yönteminde ise kesim ve dikim işlemi olduğundan dolayı iz kalma şansı daha fazladır. Özellikle FUE tekniği 2006 yılında ülkemize giriş yaptığından itibaren sakal ekimi FUE tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Bu teknik birçok açıdan FUT tekniğine göre öndedir ve uzmanlar da FUE tekniğinden sonra daha riskli bir teknik olarak görülen FUT tekniğiyle sakal ekimi işlemi yapmamıştır. Bu nedenle her iki teknikle de sakal ekimi yapılabilse de, FUE tekniği daha güzel sonuçlar verdiğinden dolayı daha fazla tercih edilmektedir.

Sakal ekimi hangi bölgelerden alınan köklerle yapılmaktadır?

Saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi sakal ekiminde de alınan greftler genel olarak ense bölgesinden ve iki kulak arasındaki saçlı dokudan olmaktadır. Fakat sadece bu iki bölgeden değil, daha birçok farklı bölgeden sakal kökü alınmaktadır. Bu alanlardan bazıları göğüs bölgesi ve kol bölgesidir. Bu iki bölgeden de sakal kökü alınıp yüze nakledilebilir.

Nakil işlemi sırasında doktorun tecrübesi ve alanında uzman olması da başarı şansını oldukça yüksek oranda arttıracaktır. Saç ekimindeki kadar fazla greft nakledilmediği için saç ekimine göre daha kısa süren bir operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fakat saç ekiminden daha farklı iyileşme süreci bulunmaktadır. Bu süreç saç ekimi operasyonlarına göre daha zahmetli bir süreçtir. Sonuç olarak yüz bölgesine yapılan bir nakil işlemi olduğu için dış etkilere daha açık olmaktadır ve operasyon sonrasında iyi bir bakım gerekmektedir.

Sakal ekimini kimler yapabilir?

Sakal ekimini de saç ekiminde olduğu gibi plastik cerrahlar ya da dermatologlar yapmalıdır. Yüz bölgesindeki herhangi bir komplikasyon ilerleyen günlerde psikolojinizi oldukça bozacaktır. Bu nedenle sakal ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde ekim işlemini hangi alana dahil uzmanların yapacağını iyi bilmeniz gerekmektedir.

Günümüzde birçok noktada saç, sakal ve kaş ekimi yaptığını iddia eden kurumlar ve doktorlar bulunmaktadır. Gerekli diplomaları olmamasına karşın, Bakanlık tarafından da denetlenmeyen böylesine kurumlarda sakal ekimi yaptırmak kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle sakal ekimini uzman kişiler yapmalı ve işinde belirli bir tecrübeye sahip olmalıdır. Uzman bir doktor tarafından ve kaliteli bir klinikte yapılacak sakal ekimi işlemi güzel sonuçlar verecektir ve harika bir görünüm sağlayacaktır.

Sakal ekimi sonrasında yüzde iz kalır mı?

Sakal ekimi tamamen teknolojik bir cihaz olan ve gelişen tıp dünyasının son derece ileri seviyede tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkan FUE tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle bir milimetreden daha ince mikro iğnelerle alınan grefler, yine bir milimetreden ince uçlarla yüz bölgesine nakledilmektedir.

Nakledilen greftler bu derecede mikro bir çalışmayla nakil edildiğinden dolayı yüz bölgesinde herhangi bir iz kalma şansı yoktur. Çünkü bir milimetreden daha küçük deliklerin dikim işlemi gibi bir sorunu yoktur. Ve vücut böylesine küçük delikleri hızlıca kapatmaktadır. Bu nedenle yüz bölgesinde en çok korkulan konuların başında gelen iz kalır mı sorunu ortadan kalkmış olmaktadır.

Yüz bölgesi insanın estetik olarak en fazla önem verdiği ve vermesi gereken bölgelerin başında gelmektedir. Böylesine estetik bir görünüme ihtiyacı olan bölgede iz kalması çok büyük psikolojik sorunlara yol açabilir. Psikolojik olarak sorunlarla karşılaşmak istemiyor ve güzel bir operasyon geçirmek istiyorsanız uzman bir doktor ve kaliteli bir kurumda sakal ekimi yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Sakal ekimi riskli bir operasyon mudur ve operasyon sonrasında morluk şişlik meydana gelir mi?

Sakal ekimi operasyonu da saç ekimi operasyonu gibi riskli bir operasyon değildir. Cerrahi bir operasyon olmasının yanı sıra, gelişen teknoloji sayesinde genel anesteziye gerek kalmadan, lokal anestezi ile yapılması mümkündür. Bu nedenle riskli bir operasyon olarak karşımıza çıkmamaktadır.

Fakat operasyon öncesinde yapılacak olan testler ve tetkikler büyük önem taşımaktadır. Yapılacak olan bu testler operasyonun ne derece başarılı geçeceğini ve operasyon yapılmasında belirli bir sorun olup olmadığı konusunda uzman doktora bilgi verecektir. Uzman doktorunuz yapılan testlerde belirli bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde sakal ekimi işlemine geçecektir.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Sakal ekiminden farklı olarak daha az greft gerektiren ve estetik bakış açısının oldukça yüksek olması gereken kaş ekimi, genel olarak üç yüz civarı greftle yapılmaktadır. Ekim işlemi öncesinde tıpkı sakal ekiminde olduğu gibi bilgisayar ortamında gerekli çizimlerin yapılması ve istenilen kaşın ortaya konması gerekmektedir.

Bilgisayar ortamında belirlenen kaş çizgisi sonrasında ekilecek kökler yine enseden alınmaktadır. Kaşları yanmış, doğum izi nedeniyle açıklık meydana gelmiş veya farklı faktörlerle kaşlarında problem olan kişilerin tercih etmesi gereken kaş ekimi operasyonlarının büyük oranda başarılı geçtiği söylenebilir. Kaş ekimi operasyonu genel olarak az oranda greft ekildiği için daha kolay ve daha başarılı bir sonuç meydana getirmektedir. Doğal bir görünüme sahip olacak kaşlar, uzman doktor sayesinde çok güzel bir biçimde şekil alacaktır.

Kaş ekimi operasyonunda hangi teknik kullanılır?

Sakal ekimi ve günümüzde saç ekiminde de olduğu gibi iki teknik kullanılabilir. Fakat FUE tekniğiyle birlikte FUT tekniğinin kullanılması, özellikle kaş ve sakal bölgesinde riskli olmaktadır. Cerrahi bir işlem olmasından dolayı günümüzde FUE tekniği yüz bölgesinde iz kalmaması ve hiçbir şekilde acı hissettirmemesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Teknikten ziyade kaş ekimini yapacak olan doktorun estetik bakış açısı ve ekilen kaşın açısı çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle kaş ekimi ekonomik bir işlem olmasının yanı sıra, estetik açıdan zor bir operasyondur. Fakat alanında uzman ve tecrübeli bir doktorun ellerinden yapılacak olan kaş ekiminin sonuçları oldukça iyi olacaktır. Günümüzde de birçok klinikte kaş ekimi yapılmaktadır ve büyük oranda başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kaş ekimi operasyonu riski bir operasyon mudur?

Kaş ekimi operasyonu yüz bölgesinde olmasından ve oldukça büyük oranda yüzdeki estetik duruşu etkilediğinden dolayı riskli bir operasyondur. Fakat bu risk, alanında uzman bir doktor ve tecrübeli bir kuruluş tarafından yapılan ekim işleminde ortadan kalkmaktadır.

Hatalı bir kaş ekiminin sonuçları çok kötü olabildiği gibi, kişinin psikolojisinin daha da bozulmasını sağlayabilir. Bu nedenle kaş ekimi için uygulanacak tekniğin FUE tekniği olması ve operasyonu yapacak olan doktorun alanında uzman ve tecrübeli olması çok önemlidir. Özellikle ekim işlemine karar verdikten sonra çevrenizde kaş ekimi yaptıran kişilerden bilgi almak yararınıza olacaktır. Onların tecrübelerinden yararlanmak klinik ve doktor seçiminde sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Kaş ekimi ve sakal ekimi sonrasında ekilen greftler doğal görünür mü?

Kaş ve sakal ekimi sonrasında ekilen greftler doğal bir görünüme kavuşmaktadır. Saç ekiminde de olduğu gibi doğal olmayan greftler kullanılmadığından dolayı ve her türlü test, tetkik yapıldığından dolayı operasyonların sonrasında başarılı geçen ameliyat sayısı çok büyük oranda fazladır.

Uzman bir doktorun elinden yapılacak bu operasyonlar sonrasında doğal olmayan bir görünüm sağlanması ise büyük bir psikolojik çöküntüye sebep olabilir. Saç ekiminden farklı olarak iyileşme süreci olarak daha fazla özen gösterilmesi gereken bu iki ekim türü alınan başarılı sonuçlar sonrasında oldukça popüler olmuştur.

Siz de kaşlarınızdan doğal sebeplerle yaşanan estetik olmayan görüntüden, sakal bölgesindeki açıklıklardan kurtulmak için sakal ve kaş ekimi yaptırabilir. Doğal bir görünüm elde edilmesinden dolayı ilerleyen hayatınızda öz güveniniz tam anlamıyla üst seviyeye çıkmış olarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir