Hemen Fiyat Al

Özellikle tedavi ve estetik alanlarda kullanılan PRP uygulaması hemen hemen herkes tarafından duyulmuştur. PRP uygulaması demek, trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma anlamına gelmektedir ve Platelet Rich Plazma kelimelerinin baş harfleri ile kısaltılmış olan halidir. Bu yöntem ilk defa 15 yıl kadar önce ortaya çıkmıştır. Tamamen medikal bir işlem olan PRP uygulaması, artık kitler ile çok daha kolay yapılmaktadır.

PRP kiti sadece uzman kişiler tarafından kullanılan PRP malzemelerini içermektedir. Estecenter’da kullanılan PRP kiti, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış tek üründür. Bu kit ile PRP uygulaması çok daha sağlıklı şekilde yapılmakta ve uygulamaların yapıldığı kişiler sonuçlardan çok memnun kalmaktadırlar.

PRP Kiti Nedir?

PRP uygulamalarında çeşitli etken malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler kesinlikle ve kesinlikle konusunda uzman doktorlar tarafından kullanılmalıdır. Özel olarak hazırlanan PRP kitleri, uygulamanın çok daha kolay ve başarılı olmasını sağlamaktadır. PRP kitlerinin içerisinde bulunun uygulama malzemeleri kan alımının kolaylaştırılmasına, alınan kanın dış etkenlere maruz kalmadan işlemin gerçekleştirileceği makinaya konulmasına, makinadan çıkan tüpün tekrar bir işlemden geçirilmesine ve son olarak bir işlemden geçirilerek, trombosit/ platelet yönünden zengin plazma halini almasını sağlamaktadır. Maalesef ki piyasada pek çok sahte PRP kiti satın alma işlemleri yapılmaktadır. Hastanemizde yapılan PRP uygulamalarında kullanılan PRP kiti kesinlikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Üstelik kullanılan bu kit Sağlık Bakanlığının onayladığı tek üründür ve sadece bizim hastanemizde bulunmaktadır.

PRP Hangi Durumlarda Kullanılır?

PRP uygulaması ilk başlarda sadece diş hekimleri tarafından uygulanmaktaydı. Lakin etkileri görüldükçe ve tıbbın ilerlemesi ile birlikte pek çok rahatsızlığın tedavisi için de PRP uygulamasından yardım alınmaktadır. Diz tedavilerden, saç tedavilerine kadar pek çok alanda PRP’ den yaralanılmaktadır. Estetik alanında ise PRP uygulamaları son yıllarda daha çok tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedeni aslında estetik bir müdahale yaptırmadan kendi kanınız ile iyileşerek gençleşmektir. Ülkemizde tanınmış ve tanınmamış pek çok kişi PRP uygulamasını tercih etmektedir.

Sağlık Bakanlığı Onayı Olmayan Kitlerin Zararı

Hal böyle iken pek çok firma PRP kiti satışına başlamıştır. Lakin bu uygulama kesinlikle uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca PRP kitleri çok çeşitlidir. Bu kitlerden kesinlikle Sağlık Bakanlığı onaylı olan kitlerin kullanıldığı merkezlerde PRP uygulaması yaptırılmalıdır. Hastanemizde kullanılan PRP kiti, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış tek üründür. Sağlık Bakanlığının onaylamadığı kitler kullanılarak yapılan PRP işlemlerinde başınıza pek çok sorun gelebilmektedir. Bu sorunların en küçüğü, yapılan uygulamanın hiç bir işe yaramaması olacaktır. Durum bu kadar net ve korkutucuyken her zaman PRP uygulamanızı en güvenilir yer olan Sağlık Bakanlığının onayladığı kitler ile yaptırmalısınız. Onaylanmış tek PRP kiti de sadece Estecenter’ın uzman hekimleri tarafından uygulanmaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir