Hemen Fiyat Al

PRP uygulaması son yıllarda özellikle başta estetik alanı olmak üzere pek çok tıbbi tedavide kullanılan bir yöntem olmuştur. PRP uygulaması en basit anlatımla kendi kanınızın sizden alınarak, bazı özel işlemlerden geçirilmesi ile trombosit yönünden zengin plazmalara dönüştürülmesidir. Dönüştürülen bu PRP yani Platelet Rich Plazma’ lar sizin sorunlu olan bölgelerinize nakledilir. Bu uygulamaya kendi kanınız ile iyileşme de denilmektedir.

Çok az miktarda alının kanınız yeniden size nakledildiği için aslında neredeyse hiçbir zararı yoktur PRP uygulamalarının. Lakin PRP uygulamalarında kullanılan bazı malzemeler vardır. Bu malzemeler eğer doğru malzemeler değil ise, işte o zaman PRP size zarar verebilmektedir.

PRP Kiti Onayları

Piyasada pek çok PRP kiti bulunmaktadır. PRP kiti nedir diye soracak olursanız, uygulama sırasında kullanılan malzemelerin olduğu ve bu malzemeler ile çok daha kolay ve sağlıklı PRP uygulamasının yapılabildiği ürünlerdir diyebiliriz. Tıp alanında kullanılan neredeyse her ürün Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanır.

Bu onayı almak için belli kriterler vardır ve bu kriterleri içinde barındırmayan ya da kriterleri yerine getirmeyen firmalar veyahut ürünler bu onayı alamazlar. Bu onayı almak da çok önemlidir. En başında Sağlık Bakanlığı onayı olan ürün güvenilirdir.

Eğer bakanlıktan onayı olmayan bir ürün ya da cihaz kullanıyorsanız, istenilen şartlar yerine getirilmemiş demektir. Sağlık Bakanlığının istediği kriterler insan sağlığı için en elzem olan şeylerdir. PRP kiti onayları da Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Lakin ülkemizde sadece bir tane PRP kiti Sağlık Bakanlığı onayından geçebilmiştir. O da hastanemizde kullanılmaktadır. Kliniklerin kullandığı onaylanmayan PRP kitlerinde sorunlar yaşamanız kaçınılmazır.

Onaysız PRP Kiti Zararları

Eğer PRP işlemini yaptıracağınız merkez, hastane ya da klinik Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmayan bir PRP kiti kullanıyor ise, sizi ciddi sorunlar bekliyor demektir. Öncelikle; PRP uygulamasından almak istediğiniz etkiyi kesinlikle alamazsınız. Çünkü onayı olmayan ürünler, trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmayı yani PRP’yi iyi bir şekilde yapamayabilirler.

Bunun yanı sıra cildinizde başka reaksiyonlar da görmeniz mümkündür. Tüm bunlar dışında kullanılan kitin ne kadar temiz ve size özel olduğunu da bilemezsiniz. Durum böyle iken, her zaman Sağlık Bakanlığı onaylı olan PRP kitinin kullanıldığı yerleri seçmenizde fayda vardır.

Onaylı Tek Bir Kit Var

Şu an piyasada bir sürü PRP kiti bulunuyor. Lakin bu kitlerden sadece bir tanesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır. PRP kiti kullananlar bu özelliğe dikkat etmelidirler. Aksi halde iyileştirme için yapılan işlem, kişiyi daha çok hasta etmekten öteye gidemeyecektir.

PRP gerçekten güzel sonuçları olan, hem pek çok tedavide hem de yaşlanma etkilerini ve cilt problemleri gidermede kullanılan bir yöntemdir. Bu yararlı ve aslında hiç zararı olmayan yöntemi yaptırırken tecrübesiz ve dikkatsiz yerleri seçmeyin ki, sağlığınız da keyfiniz de bozulmasın.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir