Hemen Fiyat Al

Saçta SF Tekniği tedavisi, saç köklerinde güçsüzleşme, cansızlaşma, incelme ve dökülmenin önlenmesi için uygulanan medikal bir yöntemdir. Tedavide kullanılan hücreler, kişinin kendi vücudundaki organ ve dokulardan elde edilir. Saç tedavisi için en çok yağ dokuları tercih edilirken kemik iliği, göbek kordonu, kan dokusu ve bebek dişleri hücre temin etmek için en sık tercih edilen bölgeler arasındadır. Yağ dokunun en çok tercih edilmesinin nedeni; bu dokunun mezenkimal kök hücre yani vücuttaki en zengin doku olmasıdır. İşlemde kendi yağ dokunuz kullanıldığı için yan etkisi yoktur.

Saç için SF Tekniği tedavisinde amaç dökülmeyi durdurmak değil, zayıflayan saç köklerini kök hücre nakli ile güçlendirip canlanmalarını sağlamaktır. Bu tedavi, saç ekimi operasyonundan hemen önce yapıldığında ekilen greftlerin hızlı ve sağlıklı bir biçimde çıkmasını destek ve zemin sağlamaktadır.

Günümüzde, özellikle çevre kirliliğinden ve sağlıksız beslenme ile birlikte oluşan vitamin eksikliğinden dolayı saç kökleri zayıflıyor. Sağlıksız, cılız ve mat saçlar tedavi edilmezlerse dökülmelere ve ilerleyen dönemlerde kalıcı kelliğe dahi neden olabiliyor. Doğal yöntem olarak saça uygulanan SF Tekniği tedavileri ile güçsüzleşen saçlar yeniden canlandırılıyor. Tedaviden kısa bir süre sonra saçlar canlanır, gürleşir, parlar ve daha güçlenir. Kök hücre tedavisi sonrasında saç köklerinin güçlenmesi ile birlikte saç dökülmesi azalıp, ilerleyen dönemlerde olabilecek dökülmeler de engellenmiş olur.

Saç dökülmesi Sebepleri

Saç kökleri genetik sebepler, stres, çevresel faktörler, sağlıksız beslenme, hastalıklar, yaşlanma gibi nedenlerden ötürü zayıflar. Güçsüzleşen saç kökleri incelir, tutunamaz ve dökülerek seyrelmeler başlar. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan hormonal saç dökülmesi medikal yöntemler ile tedavi edilebilir.

Saç dökülmesi erkeklerde şakak bölgesinde görülürken, kadınlarda ise tepe bölgesinde saç kaybı ile başlar.

Saç dökülmesi hastalıklar sonucunda oluşabildiği gibi, çeşitli hastalıkların belirtileri olarak da görülebilir. Anemi, polikistik over sendromu, tiroit, B vitamini ve protein eksikliği saç dökülmesine neden olan hastalıkların başında gelir. Bu nedenle saç dökülmesi yaşamaya başladığınızda genetik ve çevresel nedenlerin dışında, bir hastalık nedeni olabileceğini de unutmayın. Saçta seyrelme ve dökülme başlaması, saç köklerinin öldüğünün belirtisidir ve tedavi edilmez ise geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir.

Saç dökülmesini önlemek için öncelikle dökülmenizin nedenini doğru tespit etmeniz gerekiyor. Bunun için öncelikle bir dermatoloji uzmanına başvurup gerekli tahlil ve tetkikleri yaptırmalısınız. Yapılan analizler sonucunda saç dökülmenizin asıl nedeni tespit edilir ve gerekli tedaviye başlanır. Saç ekimi, FUE, GOLD FUE, saç mezoterapisi, PRP ve SF Tekniği tedavisi saç dökülmesinde kalıcı ve etkili tedaviler arasındadır.

SF Tekniği tedavisi nedir?

Saça SF Tekniği tedavisi; saç köklerinin güçlendirilmesi, saç dökülmesinin durdurulması, gür ve sağlıklı saçlara sahip olunması için uygulanan medikal tedavi yöntemlerindendir. Bu tedavinin, kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen mezenkimal kök hücreden zengin hücreler kullanıldığı için herhangi bir zararı yoktur. Yağ dokusundan elde edilen bu zengin hücreler kendi kendini çoğaltması, yenilemesi ve bulunduğu ortamda farklılaşma özelliği  nedeni ile saç dökülmesinin önlenmesinde kullanılan yöntemlerdendir. Bu noktada kök hücre tedavisi saç köklerinin doğal yollarla güçlendirilmesi olarak da tanımlanabilir.

SF Tekniği tedavisi nasıl uygulanır?

SF Tekniği tedavisi yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle doğru saç ekim merkezi ve plastik cerrahı seçmeniz gerekiyor. Tedavi işleminin ilk aşaması, plastik cerrahın ya da saç ekim uzmanının kişinin kendi vücudundaki bir bölgeden belirli bir miktar yağ doku alınmasıdır. Alınan bu doku örneklerinin içerisindeki yağlar laboratuvar ortamında özel cihazlar ile işlemden geçirilerek hücreler ayrıştırılır. Daha sonra enjekte edilecek saç derisine lokalanestezi uygulanır ve hücreler saç diplerine enjekte edilir. Hücreler enjekte edildikleri deriye tutunur ve buradaki saç köklerini uyarır. Onarılan saç kökleri ise canlanarak dökülmeyi keser, parlar ve gürleşir.

Bazı saç ekim merkezlerinde ya da hastanelerde alınan doku hücrelerinin ayrıştırılması 1 ila 3 haftayı bulabilmektedir. Bunun nedeni merkezde kök hücre teknolojisi bulunan ayrıştırıcı cihazların olmaması ve hücrelerin çıkartılmasında başka yerlerdeki laboratuvarların kullanılıyor olmasıdır.

Tedaviden yaklaşık 1 – 1,5 ay sonra hücreler çalışmaya başlar. Tedavinin etkisini tam olarak göstermesi 3 ayı bulabilir. Hücreler kendilerini düzenli olarak yenileyip onardıkları için saç kökleri de düzenli olarak onarılacaktır.

SF Tekniği tedavisi kimlere uygulanır?

SF Tekniği tedavisi saçları zayıflamış, saçlarında seyrelme ve dökülmeler başlamış kişilere saç köklerini güçlendirmek amacıyla uygulanabilir. Tedavide saç kökünün güçlendirilmesi amaçlandığından, yoğun dökülme görülen kişilere uygulanması etki etmeyebilir.. Saçlarını canlandırmak ve güçlendirmek isteyen, 18 yaşından büyük herkes cinsiyet fark etmeksizin bu tedaviyi yaptırabilir.

SF Tekniği tedavisi ne kadar sürer?

Tedaviye başlamadan önce işlem için gerekli olan yağın kişiden alınması ortalama 20 dakika sürer. Alınan yağ doku miktarı kişiye göre değişkenlik göstermek ile beraber ortalama 20 cc kadar az miktardır. Alınan yağların laboratuvar ortamında hücrelere ayrıştırılması ve zenginleştirilmesi ise yaklaşık 30 dakika sürer. Ayrıştırılan bu köklerinin kişinin saç derisine enjekte edilmesi ise yalnızca 10 dakika alır. İşlem toplamda 1-1.5 saat içerisinde tamamlanmış olur. Kök hücre saç derisine enjekte edildikten sonra uygulama tamamlamış olur ve kişi rutin hayatına hiçbir rahatsızlık yaşamadan devam edebilir.

SF Tekniği tedavisi kaç seans sürer?

Kök hücre enjeksiyonu için tek seans yeterlidir. SF Tekniği tedavisi sırasında saça gerekli olan vitamin ve minerallerin tümü enjekte edildiğinden, ikinci bir seansa gerek yoktur.

SF Tekniği tedavisinin etkileri ne zaman görülmeye başlanır?

Tedaviyi yaptırdıktan 1 ay sonra etkilerini gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Hücrelerin kendini düzenli aralıklarla yenilemesi ile saçlarınız da kademeli olarak iyileşme gösterecektir. Tedavinin sonuçları kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Cinsiyet, yaş, hormonal yapı, hastalıklar, saç dökülmesinin nedeni ve saç köklerinin zayıflama nedeni, saçların dökülme derecesi ve süresi tedavinin sonuçlarını değiştirmektedir.

SF Tekniği tedavisi saç dökülmesini önlemede etkili midir?

Saça yapılan SF Tekniği tedavilerinde amaç saç köklerini güçlendirmek ve çok daha sağlıklı hale getirmektir. Hormonal nedenlerden kaynaklanan saç dökülmelerini ve kelliği bu tedavi ile önlemek mümkün değildir. Yoğun saç dökülmesinin yaşandığı bu durumlarda dökülme durdurulamaz ancak azaltılabilir.

İlaç kullanımı, çevresel faktörler, stres, yetersiz vitamin alımı gibi dış etkenlere bağlı olarak görülen saç dökülmeleri ise SF Tekniği tedavisi ile önlenebilir. Bu gibi dökülmeler kalıcı olmadığı ve saç köklerinin zayıflaması sonucunda oluşur. Saça uygulanan SF Tekniği tedavisi ile saç kökleri güçlendirilir ve dökülme engellenebilir.

SF Tekniği tedavisi fiyatları

SF Tekniği tedavisi fiyatları işlem yaptıracağınız hastane ve cerrahın uzmanlığına, ayrıca kişinin hormonal ve genetik yapısına bağlı olarak alınan hücrelerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

SF Tekniği hücre tedavisinin avantajları nelerdir?

SF Tekniği tedavisinde kullanılan hücreler kişinin kendi dokusundan olduğu için tamamen doğaldır ve işlemin herhangi bir zararlı / yan etkisi yoktur.

Kök hücre saç tedavisi medikal bir işlem olsa da vücuda enjekte edilen herhangi bir kimyasal içerik olmadığından alerjik reaksiyona neden olmaz.

Saça mezenkimal kök hücreden zengin yağ dokununtedavisi tek başına saç köklerini güçlendirip dökülmesini engellemek için yapılabileceği gibi, saç ekimi işleminden sonra ekilen saç köklerinin güçlenip hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması için de yapılabilir.
Mezenkimal kök hücreden zengin yağ doku tedavisi yaptırmak için saçınızda dökülme görülüyor olması gerekmez. 18 yaşının üzerinde herkes saçlarını güçlendirmek adına bu işlemi yaptırabilir.

Saça uygulanan kök hücreleri tedavilerinde yaklaşık 1.5 saatlik bir işlem sonucunda günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Yaptırdığınız işlem herhangi bir özel bakım gerektirmeyeceğinden, günlük yaşantınızda hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars