Hemen Fiyat Al

Günümüzün stresli koşulları, hava kirliliği, beslenme hataları ve yetersiz uyuma gibi çevresel faktörler saç dökülmesini hem kadınlar hem de erkekler için ciddi bir kozmetik sorun haline getiriyor. Yaşlanmanın ve genetik faktörlerin de etkisiyle saçlar giderek cansızlaşıyor, inceliyor, zayıflıyor ve yavaş yavaş dökülmeye başlıyor. Bu noktada da devreye saç sağlığını iyileştiren ağrısız ve acısız bir uygulama olan saç lazeri giriyor.

Saç Lazeri Nedir?

Lazerli saç tedavisi olarak da bilinen saç lazeri incelen saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini yavaşlatıp durdurmak ve aynı zamanda yeni saç gelişimini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen bir uygulamadır. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Saç lazeri uygulaması aynı zamanda güvenli oluşuyla da ön plana çıkar. Ancak tüm lazer tedavilerinde olduğu gibi saç lazeri tedavisi kapsamında tercih edilecek cihazın FDA onaylı olması gereklidir. Uzmanlar tarafından uygulanması gereken bu medikal prosedür sayesinde daha gür saçlara kavuşmak mümkün olur.

Saç Lazeri ile Yeni Saç Gelişimi Destekleniyor

Saç lazeri uygulaması saç dökülmesini önleyici bir tedavi olarak düşünülebilir, ancak sunduğu diğer faydaların da göz ardı edilmemesi gerekir. Zaman içerisinde hem genetik hem de farklı çevresel faktörlerin etkisiyle zayıflayan saç tellerini güçlendirme etkisine da sahip olan lazerli saç tedavisi erkekler kadar kadınlar tarafından da tercih ediliyor. Saç köklerini güçlendiren aynı zamanda uygulama esnasında tercih edilen serumlar sayesinde saç köklerindeki gözenekleri açarak yeni saçların çıkmasını tetikleyen saç lazeri, saçların hacim kazanmasına da aracılık ediyor.

Saç Lazeri Uygulaması Güvenli ve Konforludur

Saç lazeri uygulaması sunduğu faydalara ek olarak güvenli ve konforlu olmasıyla da tercih sıklığını artırıyor. Saç derisinde ve saç yapısında herhangi bir hasara neden olmayan uygulama ile aktifliğini yitiren saç kökleri uyarılıyor, bölgedeki kan akışı hızlandırılıyor. Gün içerisinde uygulandıktan sonra kişi normal hayatına hızla geri dönüş yapabiliyor. Saç lazeri seans sayıları kişinin ihtiyaçları ve saç yapısı doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Genellikle hafta 1 kez 20 dakikalık seanslar şeklinde saç lazeri uygulaması yapılıyor. İlk seans ile saç dökülmesinde azalma fark edilebilse de en kesin sonuçların alınması ve uygulamanın tüm faydalarının deneyimlenmesi için yaklaşık 3 – 4 ay beklenmesi gerekiyor.

Saç lazeri başlı başına fayda sağlayan medikal bir uygulamadır ve etkisinin artırılması adına farklı medikal uygulamalar ile de kombine şekilde gerçekleştirilebilir. Saç mezoterapisi ve saç PRP tedavisi ile kombine edildiğinde etkisi artar.

Saç lazeri saç dökülmesini azaltmasının yanı sıra saç ekimi esnasında da tercih edilebilir. Saç ekimi esnasında saç lazeri uygulamasının yapılması saç ekimi başarısını olumlu şekilde etkiler.

Diğer Yazılarımızı okumak için tıklayınız

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir