Hemen Fiyat Al

Saç dökülmesi çağımızın en büyük problemlerinden biri. Bu sorun kadın-erkek, yaşlı-genç demeden hemen hemen herkesi etkiliyor.

Günümüzde saç dökülmesi problemi yaşayan birçok insan çeşitli tedavi yöntemleri deneyerek kelliği önüne geçmeye çalışıyor.

Çok farklı tedavi yöntemleri duymuş olabilirsiniz, hatta denemiş bile olabilirsiniz. Saç dökülmesini önleyen şampuanlar, dökülmeye neden olan hormonları baskılayan ilaçlar, saç derinize uygulayabileyeceğiniz losyonlar vb birçok tedavi yöntemi mevcuttur.

Ancak bunların birçoğunun olumsuz tarafları ya da dezavantajları vardır. Bununla birlikte hemen hemen hiçbiri size kesin çözüm sağlayamaz.

Bununla birlikte günümüzde oldukça trend olan saç ekimi yöntemi birçok insana umut ışığı olmuş durumda. Saç ekimi yöntemi diğer yöntemlere oranla daha net ve kesin bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Peki günümüzde birçok insanın tercihi olan saç ekimi diğer tedavi yöntemlerine göre nasıl avantajlar sağlıyor? Saç dökülmesi ya da kellik problemiyle karşı karşıya kalan pek çok insanın bu yöntemi tercih etmesinin nedeni ne? Sizler için derledik..

1) Saç ekimi sonrası görünüm iyileşir.

sac_ekiminin_hayatiniza_kattigi_7_sey

 

Şimdi şöyle düşünelim. Saçlarımızın şeklini bile beğenmediğimizde huzursuz oluruz, saçlarımız dökülmeye başladığında ise moralimiz bozulur. Bu durum psikolojimizi ciddi oranda etkileyebilir. Hele ki seyreklikler ve açılmalar başladıysa aynalara bakamaz hale geliriz. Sosyal hayatımıza eskisi gibi devam edemeyiz.

Bu noktada saç ekimi sonrasındaki sağlıklı ve gür saçlarımızın dış görünüşümüzdeki önemi yadsınamaz.

Saç ekiminde ekilen saçlar yine bizim saçlarımız olduğu için parlayan yeni saçlarımızın keyfini süreriz. Kendimizi daha genç ve daha gösterişli hissederiz. Aynalar kabusumuz olmaz. Saç ekimiyle birlikte dökülen saçlarımızın azalttığı özgüven de yerine gelir. Özgüvenimizin artmasını ise hayatımızın her alanında fark ederiz.

2) Saç ekimi kesin çözüm sunar.

sac_ekiminin_hayatiniza_kattigi_7_sey

Saçları dökülen birçok insan, dökülmeyi önleyici maskeler, şampuanlar ve bitkisel çözümler denemiştir. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu tedaviler saç dökülmesine kesin çözümü sunamaz.

Saçlar dökülmeden önce uygulanan saç maskeleri ya da diğer bitkisel yöntemler dökülmeyi durdurabilir. Ancak dökülen saçı yeniden çıkaran bir ürün ne yazık ki yoktur.

Saçlarınız dökülmüşse bu durumu ancak saç ekimiyle tedavi edebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmak isteyen her insan için özel bir planlama yapılır. Hastanın ihtiyacına göre ekilecek saç miktarı belirlenir ve saç ekimi operasyonu sorunsuz bir şekilde uygulanır.  

3) Saç ekimi kalıcıdır.

sac_ekiminin_hayatiniza_kattigi_7_sey

Saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok insanın aklındaki soru işaretlerinden biri de ekilen saçları ne kadar süreyle kullanacağıdır. Bu noktada saç ekimi kalıcı bir sonuç sunar. Yani ekilen saçlarınızı ömrünüzün sonuna kadar kullanabilirsiniz.

4) Saç ekimiyle doğal sonuçlara kavuşabilirsin.

sac_ekiminin_hayatiniza_kattigi_7_sey

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişileri endişelendiren bir başka durum ise görüntülerinin doğal olup olmayacağıdır. Saç ekiminin yapay duracağını ve eski saçlarıyla bir bütünlük sağlamayacağını düşünürler.

Ancak bu bilginin hiçbir doğruluk payı yoktur.

Saç ekimi için her hastaya ayrı bir planlama geliştirildiği ve günümüz saç ekim tekniklerinin gelişmişliği sayesinde ekilen saçlar eskileriyle uyum içinde olur. Yapay ya da rahatsız edici bir görüntü oluşmaz.

6)Ekilen saçları kendi saçların gibi kullanabilirsin.

sac_ekiminin_hayatiniza_kattigi_7_sey

Herkesin merak ettiği sorulardan biri de saç ekiminden sonra saçların bakımının nasıl olacağıdır. Ekilen saçlar için özel ürünler ya da şampuanlar kullanıp kullanmamak gerektiği önemli sorulardan biri. Bu noktada endişelenmene hiç gerek yok. Çünkü ekilen saçları kendi doğal saçlarınmış gibi kullanabilir, denize ya da havuza girebilirsin. Saç ekiminden önceki bakımlarına devam edebilirsin. Sadece bunun için birkaç ay beklemen gerekecek. Ayrıca operasyondan sonra kabuklanmalar dökülene kadar yapılması gereken aşamaları doğru yapman gerekir. Ne kadar bekleyeceğin ve saç bakımın için doktorun sana bilgi verecektir.

7) Saç ekimi uzun vadede maliyet avantajı sunar.

sac_ekiminin_hayatiniza_kattigi_7_sey

Saçları dökülen birçok insan bu dökülmeyi önlemek ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak için farklı ürünler kullanırlar. Piyasada saç çıkarmayı vaad eden birçok ürünün bulunması, hastaları bu noktada çok fazla para harcamaya iter.

Ancak bilinmelidir ki saç çıkarabilen mucizevi bir ürün henüz bulunmamıştır.

Saç ekimi yaptıran kişiler sadece bir kez para öderler ve sonrasında saç sağlıklarını iyileştirmek için herkesin uyguladığı yöntemleri uygularlar. Ek para harcamalarına gerek kalmaz.

Tüm bu avantajlarıyla birlikte artık saç ekimi vazgeçilemez bir yöntem. Sen de saç ekimi yaptırmak istiyorsan öncelikle uygulanan birçok yöntem arasından kendine uygun olanını seçmelisin. İşte senin için en çok uygulanan saç ekim yöntemlerini anlattık:

DHI

Saç ekiminde en çok kullanılan yöntemlerden biri olan DHI tekniğinin en önemli özelliği dikiş,iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu işlemde ekim yapılacak olan bölge için gerekli greftler alınırken var olan saç köklerinize herhangi bir zarar gelmez.  

FUE  

FUE yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında tek tek alınarak, saçsız alanlara yerleştirilir. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen bu yöntem birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Traşsız saç ekimi

Standart saç ekiminde olduğu gibi, traşsız saç ekiminde de FUE yöntemi kullanılır. Traşsız saç ekiminin standart saç ekiminden en büyük farkı, hastanın kafasını tamamen traş etmeye ihtiyaç duyulmamasıdır.

Bundan sonrası için tek yapman gereken kurumumuz Estecenter’ın uyguladığı bu teknikler arasından sana en uygun olanını seçmek.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir