Hemen Fiyat Al

Uykuda Ağrısız ve Acısız Saç Ekimi

Saç ekimi yaygın olarak lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi uygulaması sırasında oluşan ağrı ve uzun süre yatma hastaların en çok şikayet ettikleri konudur. Bu hoş olmayan etkileri ortadan kaldırmak için sedasyon uygulaması çok fayda sağlar. Sedasyon analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonuyla oluşan ve anestezi uzmanı tarafından uygulanan damardan ilaç verme işlemidir.

Saç ekimi ve sedasyon uygulanacak hasta merkezimize geldiğinde anestezi uzmanımız tarafından muayenesi yapıldıktan sonra gerekli tetkikler alınarak işleme başlanmaktadır. Ardından hastamız işlem odasına alınmakta ve son derece güvenli bir ortamda anestezi uzmanı ile sedasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Uygulamanın ardından hastada hafif bir uyku hali ve rahatlama hissi oluşturulan işlemin başlangıcındaki lokal anestezinin nahoş etkileri hissedilmemektedir.

  • Sedasyon, bilinç açık tutularak oluşturulan derin uyku halidir. Türkçe ile net ifade etmek istersek yatıştırılma hali diyebiliriz.
  • Genel anestezi değildir. Hasta bilinç kaybı yaşamadığı için uyaranlara ve komutlara geri dönüşlerde bulunur. Hasta ile diyalog yaşanması mümkündür.
  • En önemli faktör psikolojik travmaları önlemesidir. Eğer hastanın operasyon üzerine kötü bir zihinsel geçmişi var ise yahut operasyona tepkili ise kullanılması son derece faydalıdır. Sonrasında hasta hiçbir şey yaşamayacağı için derin travmalara katkı yapmaz.
  • Damar yolundan açılan kanala uygulanan kimyasallar ile yapılır. Bu süreçte hasta uzman tarafından gözlem edilir. Solunum faaliyetleri, nabız ve tansiyon gibi değişkenler dikkatle gözlenir.
  • Verilen kimyasalların süreç içinde sonlandırılması ile işlem son bulur.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir