Hemen Fiyat Al

Günümüz gelişen teknoloji ile birlikte saç ekiminde birbirinden farklı uygulamalar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de Prp desteği ile saç ekimi adı verilen yöntemdir. Prp yönteminin oldukça etkili olması nedeni ile pek çok alanda uygulama bulmaktadır. Saç ekimi de bu yöntemin kullanıldığı başlıca alanlar içerisinde yer almaktadır.

Ülkemizde saç dökülmesi, kellik ve buna benzer saç problemleri yaşayan insan sayısı oldukça fazladır. Dolayısıyla bu sorunlar üzerinde etkili olan yöntemler insanlar tarafında yoğun ilgi görebilmektedir. Prp yöntemi ile saç ektirmek isteyen kişiler genellikle bu uygulamadan memnun kalmaktadırlar. Bu da aynı soruna sahip diğer insanların ilgisini çekmekte ve prp yönteminin etkisi giderek yaygın hale gelmektedir.

Prp Desteği İle Saç Tedavisi

Çeşitli nedenler dolayısıyla saçlarında dökülme meydana gelen ve bunu tedavi ettirmek için uğraşan kişilere önerilen uygulamaların başında Prp tedavisi gelmektedir Prp tedavisi ile saç sorunlarına çözüm bulmak mümkün olabilmektedir. Tedavi uygulanırken kişilerin kendi kanları kullanıldığından dolayı uygulanan tedavinin saç derisini onarıcı özelliği yüksek olmaktadır. Saç dökülmesinin engellenebilmesi için saç derisinin beslenmesi ve normal sağlığına kavuşması gerekmektedir.

Bunun için de prp yöntemi etkili bir tedavi olarak görülmektedir. İlk seansın uygulanmasından itibaren tedavisinin sonuçları görülmeye başlanmaktadır. Saç ekiminde prp tedavisi ile saçların ömrü daha uzun olmakta ve verimli sonuçlar elde edilebilmektedir.

Saç Ekiminde Prp Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Prp yönteminin temel uygulanış biçimi kişilerden kan alınmasıdır. Yani uygulama esnasında hastaların kendi vücut yapılarına uygun işlemler yapılmaktadır. Hastalardan alınan kan santrifüj işlemine dâhil edilmektedir. İşlem esnasında herhangi bir acı hissedilmemesi amacı ile hastalara öncelikle ağrıyı kesici sprey ya da iğneler uygulanmaktadır.

Prp işleminin yapılacak olduğu bölgeye yapılan bu lokal anestezi ile bölgenin uyuşması beklenmektedir. İlgili bölgenin uyuştuğundan emin olunduktan sonra tedaviye başlanmaktadır. Öncelikle hastalardan kan alınmak ve ardından bu kan ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırma işleminden sonra birtakım uygulamalar ile birlikte hazırlanan serum saç derisine enjekte edilmek ve bölgenin daha verimli hale gelmesi sağlanmaktadır.

Prp Destekli Saç Ekimi

Prp desteği ile saç ekimi güvenilirlik özelliği yüksek olan bir yöntemdir. Çünkü uygulama esnasında kişinin kendi kanından yararlanılmaktadır. Bu da ilerleyen zamanlarda herhangi bir yan etki meydana gelme riskini en az seviyeye indirmektedir. Pop yöntemi özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için oldukça faydalı olmaktadır.

Bunun haricinde saç ekimlerinde de önemli destek sağlayıcılar arasında yer almaktadır. Saç ekimi esnasında pop yönteminin kullanılması hastalar açısından da avantaj sağlamaktadır. Pop destekli saç ekimi uygulamalarında işlem sonra iyileşme sürecinin de diğer saç ekimlerine kıyas ile daha kısa olduğu söylenmektedir. Bu uygulamalar işlem esnasında herhangi bir yabancı madde dâhil edilmemektedir. Her yaştan ve her cinsiyetten insana rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir