Hemen Fiyat Al

Günümüzde, saç dökülmesi sorunu ile karşılaşan kişiler tarafından -özellikle de erkekler- sıkça tercih edilen bir estetik operasyon olan saç ekimi; amacına uygun olarak, uzman bir hekim tarafından gerçekleştirildiği zaman son derece başarılı sonuçlar vererek hastaları mutlu etmektedir. Tabii yine de pek çok kişi, bu konuyla ilgili yeteri kadar bilgi sahibi olmadığından -ya da kulaktan dolma yanlış bilgiler edindiğinden- bu operasyona önyargılı yaklaşabilmektedirler. Biz de bu yazımızda, konu ile ilgili araştırma içerisinde olan kişilerin doğru bilgiler edinebilmeleri açısından, uygulama hakkında doğru bilinen yanlışları dört başlık altında inceledik…

İşte saç ekimi hakkındaki kafa karışıklığının ortadan kalkması için bilinmesi gerekenler:

Saçlar Doğal Görünür mü?

İşlemden sonra saçların doğal görünmeyeceği fikri, operasyon hakkındaki yanlış düşüncelerin başında gelmektedir. Oysa ki işlemde kişilerin kendi saç kökleri kullanıldığı için çıkan saçlar da oldukça doğal görünmektedir. Fakat saçlarda doğal bir görünüm yakalamak için saç çizgisinin ve kök aralıklarının doğru belirlenmesi ve operasyonun uzman bir hekim kontrolünde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Saçlar Tekrar Dökülür mü?

Saç ekimine karşı yaygın önyargılardan bir diğeri de, ekilen saçların tekrar döküleceği düşüncesidir. Bununla birlikte ekilen kökler, genetik olarak dökülme özelliği olmayan saçların bulunduğu bölgelerden transfer edildikleri için, yeni çıkan saçların dökülmesi söz konusu değildir. Tabii iyileşme sürecinde hastaların hekimlerinin uyarılarına uymaları ve verdikleri ilaçları kullanmaları da, köklerin tutma oranını büyük ölçüde etkilemektedir.

Operasyonda Acı Hissedilir mi?

İşlem, alanında uzman bir kliniğin ameliyathanesinde lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için hastalar ciddi bir acı hissetmezler. Fakat; hastaların iyileşme süreçlerinde, basit ağrı kesiciler ile giderilmesi mümkün olan ağrılar hissetmeleri son derece normaldir.

Saç Ekimi Riskli midir?

Saç ekimi hakkında doğru bilinen yanlışlardan biri de, saç ekimi işleminin riskli olduğuna dairdir. Oysa ki işlem; kişiden kişiye göre değişebilen komplikasyonları bir kenara koyacak olursak, hiçbir riski bulunmayan cerrahi operasyonlardan biridir. Oluşabilecek küçük komplikasyonlar da kişilerin sağlıklarını ciddi biçimde etkileyecek derecede değildir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara