Hemen Fiyat Al

PRP, sağlık alanında çok yaygın kullanılan medikal bir uygulamadır. Kişinin kendi kanının özel bir işlemden geçirilerek trombosit zengini bir serum elde edilmesi ve bu serumun vücuda enjekte edilmesi prensibi ile gerçekleştirilen PRP uygulaması saç ekimi alanında da kullanılmaktadır. PRP serumu içerisinde doku yenileyici özellikte bileşikler bulunur. Proteinler ve büyüme faktörleri içeren bu özel serum saç dökülmesinin engellenmesi, saçların güçlenmesi, saç ekimi sonuçlarının verimliliğinin arttırılması adına büyük fayda sağlamaktadır.

PRP Faydaları Nelerdir?

  • Kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cilt dokusunda ve tonunda genel bir iyileşme sağlar.
  • Kişinin kendi kanından elde edildiği için yabancı hiçbir madde içermez ve alerjiye neden olmaz.
  • Güvenlidir, 1970’li yıllardan bu yana yara iyileştirme özellikleri nedeniyle birçok tıp alanında kullanılmaktadır.

Saç Ekiminde PRP Uygulaması Avantajları

Saç ekiminde PRP uygulamasının birçok önemli avantajı vardır. Saç ekimi sonrası saç köklerinin kalıcılığının arttırılması, yara iyileşme sürecinin kısa sürede tamamlanması, ekilen saç köklerinin beslenip canlandırılması gibi fonksiyonlara sahip olan uygulama oldukça güvenlidir. Kişinin kendi kanından elde edilen serum herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamakla birlikte kişi lokal anestezi ya da sedatif etkisi olan kremlerin sürülmesi nedeniyle PRP işlemi sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissetmez.

Saç ekiminde PRP uygulaması donör bölgeden alınan ve saçsız bölgeye ekilen greftlerin tutunması, kalıcı olması ve canlılığının devamlılığının sağlanması adına oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarır. Greftlerin bekletildiği özel solüsyonların içerisinde veya saç köklerine doğrudan verilen PRP serumları sonuçların hızlı bir şekilde görülmesini mümkün kılar.

Saç Ekiminde PRP Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • PRP saç ekimi sonuçlarını iyileştiren, güvenilirliği çok yüksek bir medikal uygulamadır.
  • PRP yalnızca saç ekimi sırasında uygulanmaz; saç ekimi yaptırmayacak olan ancak saçlarında seyrelme, incelme ve zayıflama başlayan kişilere de PRP tedavisi uygulanabilir.
  • PRP uygulaması etkisini yaklaşık 10 – 15 gün sonra gösterir. PRP uygulaması etkisini derinden yüzeye belli eder.
  • PRP uygulaması ihtiyaçlar doğrultusunda belirli periyotlarla tekrar edilebilir.
  • PRP uygulaması sırasında cilde enjekte edilen serumun içerisine mezoterapi bileşenleri de eklenebilir. Böylece PRP’nin de etkisi arttırılabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir