Saç Ekimi

Estecenter’da Bu Aya Özel Fırsatları Kaçırmayın!

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak için Uzmanlarımızla Bugün İletişime Geçin.

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Uyguladığımız Saç Ekim Teknikleri

Long Hair FUE

Long Hair tekniği ile birlikte saçların tıraş edilmesine gerek duyulmadan saç ekimi operasyonu gerçekleştirilir. FUE yöntemi ile çıkarılan saç kökleri traş edilmez ve olduğu halde çıkarılarak nakil edilebilir hale getirilir. Bu yöntemde saç hiç kesilmediği için hasta potansiyel işine ve sosyal yaşantısına hiç ara vermek zorunda kalmaz.


Hasta yeni saç şeklini ekimden hemen sonra görebilir. Ön saç çizgisi ve saç yoğunluğu hakkında operasyonun hemen ardından fikir sahibi olabilir. Bu da doğal bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

FUE Yönteminin Aşamaları Nelerdir

FUE Tekniği

FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonları daha kolay ve daha hızlı yapılmaya başlandı. FUE tekniğinde; Saç kökleri 0,7 ve 0,8 mm çapında silindirik mikro uçlar ile donör alan denilen her iki kulak üzerinden ve iki kulak arasındaki saçlı alandan tek tek çıkarılır. Saç köklerinin alınması manuel punch veya mikro motor denilen bir cihazla yapılır.

FUE yönteminin en büyük avantajı, saç ekiminde kesik ve dikiş işlemini ortadan kaldırmasıdır. Saçların alınacağı donor bölgede kesik ya da dikiş yapılmadığı için bu bölgede iyileşme daha hızlı sağlanır. Saç ekimi yapılan kişiler 10 gün içinde aktif olarak sosyal hayatlarına dönebilirler.

DHI Tekniği

DHI/Kalem Tekniği

DHI saç ekimi operasyonu kesisiz, izsiz ve dikişsiz yapılan bir yöntemdir. Normal yaşama dönüş süresi yani ekim yapılan alanın iyileşme süresi ortalama 1 hafta kadardır.

DHI yönteminin başlıca avantajı donör bölgeden alınan greftlerin tek tek ekilmesinden dolayı sağlanan yoğunluktur. Ekim yapılacak alana saç kökleri yerleştirilirken saçın doğal çıkış yönü, büyüme açısı, saç köklerinin renkleri, doğal saç çizgisi dikkate alınır. Böylece özellikle şakaklar ve saç çizgisi gibi hassas bölgelerde en doğal sonucu elde edersiniz.

PRP Tedavili Saç Ekimi

Saç Bakım Serumlu

Saç bakım serumlu saç ekiminde amaç ekilen saçların kalıcılığını sağlamaktır. Saç ekimi esnasında yapılan saç bakım serumu, ekim işleminin ardından yara iyileşmesine ve saç büyümesine hız kazandırmaya yardımcı olur.

Saç bakım serumlu saç tedavisi; doku tedavisi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin engellenmesini ve sayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemle birlikte kişinin kendi kanı alınır ve laboratuvar ortamında ayrıştırılıp plazma elde edilir. Elde edilen kandaki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma etkenlerinin ve PGF’lerin spesifik bir uygulamaya tabi tutulmasıyla saç bakım serumu için gereken plazma hazır hale gelir.

Hasta Yorumları

saç ekimi yaptırıken çok araştırdım. En sonunda Estecenter'a güvendim ve saç ekimi yaptırdım. Bence sonuç başarılı. Ekim yaptırılalı 5 ay oldu. Tavsiye ederim. GÜNCELLEME: ARADAN 3 SENE GEÇTİ. HİÇ BİR DÖKÜLME YOK.
Selçuk Poyraz
Selçuk Poyraz
05:59 14 Sep 21
Merhaba ben jinokomasti için araştırdım hastanenizi. En başta Abtullah bey, tüm süreçte baştan sona her konu da her zaman destek ve yardımcı oldu, ilgili ve alakası çok yüksek işini severek yaptığı ve müşteri memnuniyetine özen gösterdiği çok net ortada .Girişte beni karşılayan Melike ve Nihan Hanım benimle operasyona kadar ilgilenen serap hanım kattaki hemşireler naz gizem ve Beyza Hanım gece benimle ilgilenen Halil İbrahim bey bana cilt bakımı yapan gülüzar hanım temizlikteki ablalar beni uyandıran anestezi rüya hanım ve ismini bilmediğim herkese çok ama çok teşekkür ederim yorumları okuduğumda ilgi Bu kadar olurum dedim ama onayladım harika bir ekipsiniz
Erhan SAFFAR
Erhan SAFFAR
11:37 10 Sep 21
Merhaba internetten arastirarak estecenter ile tanıştım danışmanım turgay beyin beni yönlendirimesi ile 3 gun once estecenter a geldim beni karsilayan serap hanim ve bankodaki işlemleri yapan melike ve nihan hanim ilgisi zaten hastanenin kalitesini ortaya koyuyor cizimlerimi ve gorusmemi ebuzer bey yaptı. Ayşegül dilan ve seda hanim ekim ekibimden cok memnun kaldim.cok teşekkürler estecenter ekibi
Hüseyin Karakoc
Hüseyin Karakoc
09:59 09 Sep 21
Saç ekimi için geldim benimle çok iyi ilgineldi baştan sona kadar çok memnun kaldım teşekkürler ESTE CENTER.
DENİZ ÇEVEN
DENİZ ÇEVEN
08:00 09 Sep 21
ben sami fidan öncelikle ester center calisanlarinin sicak samimi karsilamalari ve yapilan islemlerde islerini yarim birakmayip güzel sonuc alinmasinda cok cabalar sarfediyolar tesekkürler ester center
Sami Fidan
Sami Fidan
08:31 08 Sep 21
Referans ile geldim gercekten ilk dakikadan itibaren ilgililer ve profesyonel yardım aldım cok memnunum teşekkürler estecenter 😊
Emir Kirli
Emir Kirli
12:41 07 Sep 21
Merhabalar 3 gün önce gogus kuçültme ve karın gerdirme ameliyatı yaptırdık ablama. İnternetten araştırıp bu merkezi seçtik iyikide oyle yapmışız ilk goruşmeden itibaren oldukça ilgili bir işletme. Kendi evinizde hissettiren çalışanlar hemşireler fazlasıyla ilgililer. İlk girişte bizi karşılayan Serap Hanım ve danışanımız Aleyna hanıma Dokturumuz Orhan hocaya çok ama çok teşekkürederiz yorumlarda okumuştum ama bu kadar beklemiyordum ama geeçekten fazlasıyla türlü desteği sağlayıp bize her konuda yardımcı oldular.
seval mutlu
seval mutlu
12:48 06 Sep 21
her şey çok güzeldi güzel ilgilendiler ve doktorumuz da gayet iyiydi herkes tecrübeli burada ve herkese çok çok teşekkür
Ayten Atalay
Ayten Atalay
12:26 06 Sep 21
Dr. ESAD, LIPO+BBL. Der Arzt hat mich über die OP sehr ausführlich aufgeklärt. Jedoch hatte ich starke Schmerzen. Die OP ist nicht zu verharmlosen. Die Angestellten sind alle sehr freundlich und hilfsbereit, trotzdem würde ich nach der OP jemanden dabei haben.
Gülten Özay
Gülten Özay
10:28 06 Sep 21
Estercentere cok teşekkür ederim , benim 4 gelişim ve her geldiğimde cok memnun kaldım. Bütün ekip danışmandan doktoruna güler yüzlüler. Operasyonlarımdan cok memnunum , herkese tavsiye ederim. Yeniden cok teşekkür ederim.
Dogan Kudu
Dogan Kudu
07:58 06 Sep 21
Öncesi ve Sonrası

Saç ekimi , son yıllarda giderek daha popüler hale gelen bir estetik işlem. Erkekler ve kadınlar arasında saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlarla mücadele etmek için kullanılır. Saç ekimi, saç köklerinin başka bir bölgeden alınarak kellik bölgesine nakledilmesini içeren bir uygulamadır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi ve kellikle mücadele etmek için etkili bir seçenek olabilir. Bu işlem, saç köklerinin bir bölgeden alınarak kellik bölgesine nakledilmesini içerir. Ancak bu işlem herkes için uygun değil ve kişinin sağlık durumu ve saç kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç dökülmesinden mustarip olan her birey saç ekim işlemlerinden faydallanması mümkün olmayabilir. Saç ekimi merkezleri bünyesinde çalışan uzmanlar ve doktorlar dökülme tipinize, metabolizmanıza ve diğer detaylara göre işleme uygun olup olmadığınızı değerlendirir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. İşlem ücretleri, saç ekiminin yapılacağı bölgenin büyüklüğüne, saç köklerinin sayısına, seçilen yönteme ve işlemi yapacak doktorun tecrübesine göre değişebilir. Şehirler arasında dahi farklılık gösterebilir. Saç ekimi İstanbul fiyat seçenekleri, daha küçük bir şehir olan Antalya’daki fiyatlardan farklı olabilir.

Saç ekimi ve saç sıkılaştıma ekimi işleminin maliyeti, klinik veya hastanenin kalitesi, kullanılan teknoloji, işlem sonrası bakım hizmetleri ve ek ücretlerin olup olmadığına bağlı olarak da değişebilir.

Saç Ekimi Teknikleri ve Yöntemleri

En iyi saç ekimi teknikleri ve yöntemleri, saç ekimi yapılacak kişinin saç dökülmesinin derecesine, saç yapısına ve saç köklerinin sayısına bağlı olarak belirlenir. Saç ekimi için hangi yöntemin kullanılacağı, kişinin saç yapısına ve dökülme durumuna bağlı olarak değişir.

DHI Saç Ekimi

Sık kullanılan FUE ve DHI saç ekimi yöntemleri benzerdir. Saç kökleri ekim işlemi sırasında doğrudan alınır ve ekilir. Bu, saç köklerinin daha kısa bir süre dış ortamda kalmasını sağlar ve daha hızlı bir iyileşme süreci sağlar.

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi yöntemi, her saç kökünün tek tek alınmasını içerir. Bu işlem için küçük bir alet kullanılır ve genellikle ense bölgesinden saç kökleri alınır. Daha sonra saç kökleri, saç dökülmesi olan alana ekilir. Genellikle bölgesel saç ekimi için sıklıkla tercih edilir. FUE yöntemi, daha az invaziv (cerrahi müdahale gerektirmeyen) bir yöntemdir ve daha az belirgin bir ameliyat izine neden olur.

FUT Saç Ekimi

FUT saç ekimi yönteminde, saçlı deriden bir şerit kesilir ve daha küçük saç kökleri bu şeritten ayrılır. Daha sonra saç kökleri, saç dökülmesi olan alana ekilir. FUT yöntemi, saç köklerinin daha hızlı alınmasına ve ekilmesine olanak sağlar, ancak daha belirgin bir ameliyat izine neden olabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi, genellikle lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 4-8 saat sürer. Saç ekimi işlemi öncesinde, saç dökülmesinin derecesi ve saç yapısı gibi faktörlere göre bir plan hazırlanır.

Saç kökleri, FUT, FUE veya DHI yöntemi kullanılarak saçın arkasındaki ense bölgesinden toplanır. Saç kökleri, daha sonra saç dökülmesi olan bölgeye ekilmek üzere hazırlanır. Kimi zaman kök hücre saç ekimi de tercih edilebilir.

Saç ekimi yapılacak bölge, lokal anestezi altında uyuşturulur ve hazırlanır. Bu işlem, saç ekimi yapılacak bölgenin temizlenmesini, tıraş edilmesini ve işlem için hazır hale getirilmesini içerir. Hastanın durumu ve doktorun kullanmak istediği teknik ile değişkenlik gösterir.

Saç kökleri, ekim için hazırlanan saç dökülmesi olan bölgeye ekilir. Ekim işlemi, saç çizgisine uygun olarak tek tek veya küçük gruplar halinde yapılır. DHI yöntemi kullanılıyorsa, saç kökleri doğrudan alınarak ekilir.

Saç ekimi işlemi bittikten sonra, saçlı deriye bandaj veya özel bir kaplama uygulanabilir. Ayrıca antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilerek iyileşme süreci desteklenir. Saç ekimi sonrası ilk birkaç gün içinde şişlik ve kızarıklık olabilir, ancak genellikle birkaç gün içinde geçer. İşlem öncesinde bir riskleri, faydaları ve saç ekimi ücretleri için doktorunuz ve kliniğinizle konuşmanız önemlidir.

Saç Ekimi Evreleri

Saç ekimi evreleri genellikle 3 aşamadan oluşur:

 1. Saç Ekimi Öncesi Hazırlık: Bu evrede saç ekiminden önceki hazırlıklar yapılır. Hastanın saç dökülmesinin derecesi belirlenir, saç ekimi planı oluşturulur ve işlem öncesi detaylı bir muayene yapılır. Saç ekimi öncesi sonrası karşılaştırma için fotoğrafları çekilir. Ayrıca, hastanın sağlık durumu ve ilaç kullanımı gibi faktörler göz önünde bulundurularak uygun bir anestezi yöntemi belirlenir.
 2. Saç Köklerinin Toplanması: Bu evrede, saçın arkasındaki ense bölgesinden saç kökleri toplanır. Bu işlem FUT, FUE veya DHI yöntemleri ile yapılabilir. FUE ve DHI yöntemlerinde, saç kökleri tek tek alınırken, FUT yönteminde saçlı deriden bir şerit kesilerek saç kökleri elde edilir. Saç kökleri daha sonra işlem için hazırlanır.
 3. Saç Ekimi: Bu evrede saç kökleri dökülme olan bölgeye ekilir. Saç çizgisine uygun olarak tek tek veya küçük gruplar halinde ekim yapılır. DHI yöntemi kullanılıyorsa, saç kökleri doğrudan alınarak ekilir. İşlem sonrasında, saçlı deriye bandaj veya özel bir kaplama uygulanır ve hasta eve gönderilir.

Bu üç evre, saç ekimi işleminin ana hatlarını oluşturur. Ancak, her hastanın saç dökülme derecesi ve saç yapısı farklı olduğu için, her saç ekimi işlemi özelleştirilmiş bir planlama ve uygulama gerektirir.

Saç Ekimi Operasyon Süresi

Saç ekimi operasyon süresi, saç dökülme derecesine ve ekim yapılacak saç kökü sayısına göre değişebilir. Genellikle saç ekimi işlemi 4-8 saat arasında sürebilir.

FUE yöntemi kullanıldığında, saç köklerinin tek tek alınması nedeniyle operasyon süresi daha uzun olabilir. Bu nedenle, 3.000 saç köküne kadar olan saç ekimi işlemleri bir seans halinde gerçekleştirilirken, daha fazla saç kökü için işlem 2 seansta yapılabilir.

DHI yöntemi kullanıldığında, operasyon süresi daha kısa olabilir, çünkü saç kökleri doğrudan alınıp ekilir. Ancak bu yöntemin dezavantajı, saç köklerinin daha yüksek bir fiyatla elde edilmesidir.

Operasyon süresi, saç ekimi işleminin yapılacağı alanın büyüklüğüne de bağlı. Daha küçük bir bölgeye ekim yapmak, daha kısa bir sürede tamamlanabilirken daha büyük bir bölgeye ekim yapmak, daha uzun bir süre gerektirir.

Saç ekimi işleminin tamamlanması için gereken süre, saç ekimi doktoru tarafından detaylı bir değerlendirme yapılması ve kişinin saç dökülme durumu hakkında bilgi sahibi olunması sonrasında belirlenir.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Alınan önlemler ve doğru bakımlar sayesinde işlemin sorunsuz geçmesi ve maksimum verimin alınması sağlanabilir.

İşlem öncesi;

 • Sigara, alkol ve benzeri ürünlerin kullanımının bırakılması önerilir. İşlem sonrasında da birkaç gün uzak durulması gerekir.
 • Hastanın kullanmakta olduğu ilaçlar varsa, bu ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirilmeli.
 • Saçlar yıkanmalı ve saçlı deri temizlenmeli.
 • En az bir hafta boyunca kan sulandırıcı ilaçlar ve aspirin kullanılmamalı.
 • Hastanın kan şekeri, tansiyonu, kalp ritmi ve diğer sağlık koşulları kontrol edilmeli.

İşlem sonrası;

 • Birkaç gün boyunca özellikle ilk 48 saat boyunca başın yukarıda tutulması gerekir.
 • En az bir hafta boyunca kan sulandırıcı ilaçlar ve aspirin kullanılmamalı.
 • 2-3 hafta boyunca spor yapmaktan ve ağır aktivitelerde bulunmaktan kaçınılmalı.
 • Saç ekimi sonrası yıkama işlemlerine de dikkat etmeniz gerekir. Saç ve yüz yıkama veya havlu kullanma gibi aktivitelerden kaçınılmalı.
 • Doktorun önerdiği ilaçları düzenli olarak kullanmak ve kontrolleri düzenli olarak yapmak önemli.

Bu öneriler, hastanın işlemin öncesinde ve sonrasında hastaların daha hızlı ve başarılı bir saç ekimi iyileşme süreci geçirmesine yardımcı olabilir.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Bakım

Saç ekimi öncesi ve sonrası bakım, başarılı bir sonuç alınması için oldukça önemli. Operasyon öncesinde uzmanların verdiği talimatlara dikkatlice uyulması gerekir. Bu sayede işlem en az risk ile gerçekleştirilebilir.

Operasyondan sonra ise yıkama, kurulama ve ilaç kullanımı gibi iyileşmeye yardımcı bakımların yapılması önemli. Saç ekimi sonrası kaşıntı, kabuklanma gibi hassasiyetler meydana gelebilir. Fakat bakım talimatları ile bu durumların önüne geçmek mümkün. Talimatlar, kişinin saç dökülme derecesine ve ekim yapılan alanın büyüklüğüne göre değişebilir.

Saç Ekimi Sonrası Şampuan Kullanımı ve Yıkama

Saç ekimi sonrası şampuan kullanımı ve yıkama işlemi, saç köklerinin zarar görmemesi için oldukça önemli. Operasyondan sonra birkaç gün boyunca saçlarınızı yıkamayın. Bu süre zarfında saç deriniz iyileşmeye başlayacak ve saç kökleriniz yerine sabitlenecek.

Doktorunuzun belirttiği sürenin ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bunun içi, doktorunuzun önerdiği şampuanları kullanmanız önemli. Yıkama işlemini yaparken, saçlarınızı hafifçe ovalayın ve çok sıcak su kullanmaktan kaçının.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, havlu kullanarak saçlarınızı kurulamayın. Bunun yerine, havluyla hafifçe suyu alın ve doğal olarak kurumaya bırakın. Operasyondan sonraki birkaç hafta boyunca saçlarınızı çok sık yıkamaktan kaçının.

Saçlarınızı yıkarken, saç köklerine fazla baskı uygulamamaya özen gösterin. Saçlarınızı hafifçe masaj yaparak yıkayın. Operasyondan sonra doktorunuzun önerdiği süre boyunca, saç boyama veya saç şekillendirme işlemlerinden kaçının.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Beslenme

Saç ekimi öncesi ve sonrası dönemde doğru beslenme oldukça önemli. Sağlıklı bir beslenme planı, saç köklerinin daha iyi bir şekilde iyileşmesine ve yeni saç büyümesine yardımcı olabilir.

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında protein alımını artırmak faydalı olabilir. Antioksidan özellikleri ile bilinen C vitamini de saç köklerini serbest radikallere karşı korur. Biotin, saç büyümesi için önemli bir vitamin. Ayrıca demir açısından zengin gıdalar tüketmek, saç sağlığı için faydalı.

Vücudunuzun yeterli miktarda su alması da saç sağlığı için önemli. Su, saç köklerinin hidrasyonunu sağlar ve saç büyümesine yardımcı olur. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında günde en az 8-10 bardak su içmeye özen gösterin.

Saç ekimi öncesi ve sonrası dönemde doğru beslenme, saç köklerinin sağlıklı bir şekilde iyileşmesine ve yeni saç büyümesine yardımcı olabilir. Yukarıdaki beslenme önerilerini takip ederek, saç ekimi sonuçlarınızı olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Saç ekimi sonuçları, kişinin saç dökülmesi derecesi, saç ekimi teknikleri ve saçın doğal büyüme sürecine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Saç ekimi sonuçları, genellikle operasyondan hemen sonra belli olmaz. Saç ekimi sonuçları, birkaç aşamada ortaya çıkar.

Operasyon sonrası ilk 2-4 hafta içinde, ekilen saçların büyük bir kısmı dökülür. Bu, normal bir süreçtir ve herhangi bir endişe kaynağı oluşturmaz. Bu dönemde, saç kökleri hala kafa derisinde yerleşik haldedir ve saçlar yeniden büyümeye hazırlanır.

Operasyondan sonraki 3-6 ay içinde, saçların yeni büyümeye başladığı görülür. Ancak bu saçlar, henüz tam olarak olgunlaşmamış ve belirgin bir şekilde uzamamış olabilir.

Operasyondan 6-12 ay sonrasında ise, ekilen saçlar daha belirgin bir şekilde uzamaya başlar ve yoğunluğu artar. Bu dönemde, saçlar genellikle ilk operasyondan sonra tamamen yerleşir ve kalıcı bir sonuç elde edilir.

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Saç ekimi sonrası süreç, operasyon sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken birkaç adımı içerir. Operasyon sonrası ilk 24 saatte, başın üstünde bir bandaj bulunur ve dinlenmek önemli. Başın dik bir şekilde tutulması önerilir. Ayrıca, başın herhangi bir şekilde ovuşturulması veya kaşınması da önerilmez.

İlk hafta boyunca, başın yıkanması tavsiye edilmez. Doktorunuz size özel olarak verilen özel bir şapka veya bandajın kullanımına devam etmeniz gerekebilir. Bandaj çıktıktan sonra saç ekimi ilk yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci haftada kafa derisinde şişlik olabilir. Saç ekimi kabuk dökme de normal bir süreçtir. Bu süre zarfında, başınızı yumuşak bir şekilde yıkamanız önerilir.
İlk 3 ay içinde ekilen saçların çoğu dökülür. Bu, normal bir süreçtir ve endişe kaynağı oluşturmaz. Ayrıca, bu dönemde saçların doğal büyümesini desteklemek için özel bir saç bakımı rutini takip etmek önemli.

Operasyon sonrası ilk 6 ayda, yeni saçların büyümesi başlar. Bu süre zarfında, saçların doğal büyümesini desteklemek için özel bir saç bakımı rutini takip etmek önemli. Takip eden 6 ay içerisinde ekilen saçlar tamamen yerleşir ve yoğunluğu artar.

Operasyondan sonraki yıllarda, saçlar doğal olarak uzamaya devam eder. Saç ekimi sonrası süreç, dikkatli bir şekilde takip edildiğinde, kalıcı ve doğal bir sonuç elde etmek için önemli.

Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi Ömürlük Mü?

Evet, saç ekimi ömürlük bir işlem. Çünkü saç ekiminde kullanılan saç kökleri, kalıcı olarak kafa derisine yerleştirilir ve doğal olarak büyürler. Ancak saçlar, saç ekiminden sonra da saçlar doğal bir şekilde dökülebilir veya incelmeye devam edebilir. Bu nedenle, saç ekimi sonrası rutin olarak saç bakımı yapmak önemli.

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Saç ekimi için en uygun zaman, saç dökülmesinin tamamen durduğu ve saç köklerinin tam olarak geliştiği dönem Bu nedenle, genellikle 30 yaşından sonra saç ekimi önerilir. Ancak, her bireyin saç dökülme nedeni farklıdır ve bu nedenle saç ekimi için en uygun zaman kişisel olarak belirlenmeli.

İstanbul’da saç ekimi konusunda uzman pek çok klinik ve doktor var. Saç ekimini ne zaman yaptırabileceğiniz veya saç tipinizin uygun olup olmadığın uzman doktorlardan öğrenebilirsiniz. Ayrıca İstanbul saç ekimi fiyatları hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var Mı?

Saç ekiminde kesin bir yaş sınırı yoktur; ancak genelde 18 yaşından küçük kişilere saç ekimi önerilmez. Bunun neden genç yaşta saç dökülmesinin henüz tamamlanmamış olması ve saç köklerinin henüz tam olarak gelişmemiş olması. Saç ekimi için en uygun yaş, saç dökülmesinin tamamen durduğu ve saç köklerinin tam olarak geliştiği dönemdir.

Saç Ekimini Kimler ve Hangi Uzmanlar Yapabilir?

Saç ekimi, tıp alanında uzmanlık gerektiren bir işlem. Bu nedenle de saç ekimi teknikleri yalnızca dermatologlar veya plastik cerrahlar gibi saç ekimi konusunda eğitim almış ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Genellikle bir takım halinde çalışan doktorlar, hemşireler ve teknisyenler tarafından gerçekleştirilir. Bu ekip, saç ekimi öncesi ve sonrası danışmanlık, saç ekimi operasyonu ve saç bakımı gibi tüm süreçleri kapsar.

Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı Olur Mu?

Evet, saç ekimi sonrasında bölgede hafif bir kaşıntı olabilir. Bu kaşıntı, saç köklerinin yerleştirilmesi ve iyileşme sürecinde kafa derisinin hassasiyetinden kaynaklanır. Ancak, bu kaşıntı genellikle geçicidir ve birkaç gün veya hafta içinde kendiliğinden azalır. Saç ekiminde kullanılan ilaçlar da kaşıntıya neden olabilir, bu nedenle doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli olarak kullanmak önemli

Saç Ekiminde Saçların Kesilmesi Şart Mı?

Evet, saç ekiminde saçların kesilmesi genellikle şart. Saçların kısaltılması veya tamamen kesilmesi, saç ekiminde işlemi daha kolay hale getirir ve saç ekimi operasyonunun daha verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, saçın kesilmesi, saç köklerinin daha iyi görünmesini sağlar ve daha doğru bir şekilde alınmalarını mümkün kılar. Ancak saçların tamamen kesilmesi zorunlu değil. Saç ekimi yapan doktorlar bazen saçları sadece kısaltabilirler. İşlemin tekniğine ve doktorun talebine göre tıraşlı veya tıraşsız saç ekimi gerçekleştirilebilir.

Saç Ekimi Acı Verir Mi?

Saç ekimi sırasında genellikle minimal ağrı ve rahatsızlık hissedilir. Lokal anestezi uygulanarak saç ekimi operasyonu sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi büyük ölçüde azaltılabilir. Anca saç ekimi sonrasında bölgede hafif ağrı, yanma, kaşıntı gibi rahatsızlıklar oluşabilir. Bu yan etkiler genellikle hafif seyreder ve birkaç gün veya hafta içinde kendiliğinden geçer.

Saç Ekimi İçin İhtiyaç Duyulan Saç Kökleri Nereden Alınır?

Saç ekimi için ihtiyaç duyulan saç kökleri, genellikle hastanın kendi saçlarından alınır. Saç kökleri genellikle ense bölgesinde daha yoğun olduğundan, saç ekimi operasyonunda kullanılacak kökler genellikle bu bölgeden alınır. Saç ekimi tekniklerine göre farklı yöntemler kullanılabilir, ancak çoğu teknikte saç kökleri alındıktan sonra saçsız bölgeye ekilir. Alınan saçlar ile başın üst bölgesi, alın ve şakaklara saç ekimi işlemi gerçekleştirilebilir.

Saç Ekimi Başarı Oranı Nedir?

Saç ekimi başarı oranı, kullanılan tekniklere, operasyonu gerçekleştiren uzmanın tecrübesine, hastanın saç yapısına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu sebeple en iyi saç ekim merkezleri ve doktorları ile çalışmanız halinde başarı oranı artabilir.

Genel olarak, modern saç ekimi teknikleri ile gerçekleştirilen işlemler, % 90’ın üzerinde bir başarı oranına sahip olabilir. Başarı oranı, saç ekimi sonrası dönemde uygun bakım ve tedavi yöntemleri uygulanmasıyla artırılabilir.

Saç Ekimine Engel Olabilecek Hastalıklar Var Mı?

Saç ekimine bazı hastalıklar engel olabilir. Özellikle kanama bozuklukları, kalp hastalıkları, diyabet ve yüksek tansiyon gibi kronik sağlık sorunları olan kişilerin saç ekimi öncesinde doktorlarına danışarak uygun tedavi sürecini tamamlaması ve operasyona hazır hale gelmesi önerilir.

Saç ekimi işlemi sonrası iyileşme sürecini etkileyebilecek ciddi deri hastalıkları veya saç dökülmesine sebep olan hormonal dengesizlikler gibi hastalıklar da saç ekimine engel olabilir. Ayrıca kadınlarda saç ekimi de hastalıklar dışında hamilelik ve emzirme gibi sebeplerle engellenebilir. Bu nedenle, saç ekimi öncesinde detaylı bir sağlık kontrolü ve muayene yapılması önerilir.

Ibrahim_Coffeenew-webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

Bizim Sertifikalarımız
YILIN EN İYİ PLASTİK CERRAHİ 2020
Bizim Kadromuz
İbrahim Çevik Medikal Direktör
İbrahim Çevik
Medikal Direktör
Op. Dr. Orhan Tuğrul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
ali
Opr. Dr Ali Şimşek
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Ertan Teksöz
Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
Dr Asli Altay
Opr. Dr Asli Altay
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Hastanemiz
Menü
Translate »