Hemen Fiyat Al

Saç ekimi operasyonu her mevsim yapılabilir. Hangi mevsimde olursa olsun, operasyondan sonra ekim işleminin yapıldığı bölge hassas olduğundan özen gösterilmesi gerekir.

Saç ekimi operasyonu son yılların en sık tercih edilen estetik operasyonlarından. Ülkemizde de başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde saç ekim merkezi bulunuyor. Yaz aylarında saç ekimi yaptırmayı tercih eden kişiler genelde tatile gelen turistler oluyor. Ülkemizde yaşayan kişiler ise saç ekimi operasyonu yaptırmayı özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih ediyorlar. Ancak özellikle çalışan kişiler izinlerini yaz aylarında alabildiğinden, saç ekimi bu dönemde yaptırmak avantajlı olacaktır.

Yaz aylarında saç ekimi yaptırmanın avantajları?

Yaz mevsiminde saç ekimi yaptıracak olan kişinin en çok merak ettiği konu, denize girip giremeyeceği oluyor. Saç ekimi işlemi sonrası ilk 2 hafta kabuklanmalar dökülene kadar dikkat etmek gerekiyor. Tatile gitmeden birkaç hafta önce yaptıracağınız saç ekimi operasyonu ile dilediğiniz gibi tatil yapabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonundan sonra mevsim fark etmeksizin şapka takmanız gerekiyor. Yaz aylarında şapka kullanımı çok daha yaygın olduğundan, daha az dikkat çekeceksinizdir.

Deniz suyu onarıcı ve yenileyici özelliği sayesinde saç derisindeki kan dolaşımını arttırarak, ekilen saçların çok daha hızlı çıkmasını sağlayacaktır. Denize girmenin saçlarınıza zarar vereceğini düşünmeyin. Operasyondan yaklaşık 10-15 gün sonra dilediğiniz gibi deniz tatili yapabilirsiniz.

Yaz aylarında saçlar çok daha hızlı uzar. Bunun en temel nedeni terleme ile zararlı toksinlerin vücuttan atılması ve hücrelerin canlanmasıdır. Yaz aylarında yaptıracağınız saç ekimi işlemi ile saçlarınız 3. ayından itibaren uzamaya başlayacak ve yeni yıla saçlarınız ile gireceksiniz.

Güneş ışınları tehlikeli mi?

Saç ekimi operasyonunu hangi mevsimde yaptırırsanız yaptırın, kabuklanmalar iyileşene kadar UV ışınlarından korunmanız gerekiyor. Korunmak için ise büyük yaz şapkaları en ideal seçenek. En gelişmiş saç ekimi yöntemlerinden olan FUE tekniği sayesinde, operasyon sırasında saç derisinde herhangi bir kesi açılmıyor. Bu sayede kabuklanmalar yaklaşık 10 gün içerisinde iyileşmiş oluyor.

Güneşle ilgili bir diğer çekince ile terlemeye neden olması. Günümüzde birçok ortam klimalı olduğundan terleme sorunu en aza inmiş durumda. Yine de ekim yapılan bölgeyi bir mendil yardımı ile tampon hareketler yaparak silmek, herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Ayrıca terleyerek vücuttan atacağınız toksinler ile hücreleriniz yenilenecek, yeni ekilen saçlarınızın uzaması da çok daha hızlı olacaktır.

Denize girmek saç uzamasını hızlandırıyor!

Saç ekimi işleminden sonra ilk 10-15 gün olası darbelere karşı başınızı korumanız gerekiyor. Bu nedenle uzmanlar, kabuklanma süreci geçene kadar denize ve havuza girmenizi önermemekte. Ancak operasyondan maksimum 15 gün sonra kabuklanmalarınız geçmiş olacağından dilediğiniz gibi denize girebileceksiniz. Denizin içerisindeki tuzlu su, onarıcı özelliği sayesinde de kabuklanmalardan kalanları temizleyecektir. Aynı zamanda artan kan dolaşımı da saçların çok daha hızlı uzamasını sağlayacak.

Yara izlerinden korkmayın

Saç ekimi işleminde uygulanan en güncel yöntem olan FUE uygulaması sayesinde, ekim sonrasında herhangi bir iz oluşmaz. FUE yönteminde herhangi bir kesi açılmadığı ve deri alımı olmadığından operasyon izi de oluşmaz. Saç ekimi yaptırdığınız anlaşılmaz.

Ekim işleminden sonra oluşacak kabuklanmalar ise yaklaşık 10-15 gün içerisinde kendiliğinden dökülecektir. Operasyon üzerinde iki hafta geçmesine rağmen kabuklanmalarınız dökülmediyse, doktorunuzun önerdiği losyonu uygulayıp 1 saat bekleyin. Daha sonra tampon hareketler ile ekim yapılan bölgeyi yıkayın. Bu sırada parmak uçlarınız ile bastırarak kabuklanmaları dökebilirsiniz.

Saç ekimi operasyonundan sonra yapacağınız deniz tatili de deniz suyunun faydalarından ötürü, izlerin ve kızarıklıkların hızlıca onarılmasını sağlayacak.

Çalışanlar için en ideal dönem

Çalışan birçok kişi, tatil izinlerini yaz dönemlerinde alıyor. Saç ekimi işleminden sonra ilk 3-7 gün arasında mutlaka işten izin alınıp istirahat edilmesi gerekiyor. Yaz tatilinizde yaptıracağınız saç ekimi işleminde, hem işten ayrıca izin almanıza gerek kalmayacak hem de tatil sürenizin içinde kabuklanmalarınız geçmiş olacak.

Yazın yaptıracağınız saç ekim işlemi ile yeni yıla, yeni saçlarınızla girebilirsiniz. Saç ekimi operasyonundan sonra, ekilen saçların çıkmaya başlaması yaklaşık 3 ayı buluyor. Yaz başında yaptıracağınız ekim uygulaması ile yeni dönemde saçlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Güzelleşirken tatil yapın!

Saç ekim işlemi, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Özellikle İstanbul’da bulunan saç ekim merkezleri hem uzman plastik cerrahları hem de son teknoloji cihazları ile saç ektirmek isteyen kişilerin ilk tercihi olmuş durumda. Yurt içinden ve yurt dışından saç ektirmek için gelen kişiler yaklaşık 8 saat içerisinde istedikleri saçlara kavuşurken, aynı gün taburcu olabiliyorlar. Operasyondan sonra dilediğiniz gibi İstanbul turu yapabilir, aynı zamanda işten izin aldığınız günleri de gezerek değerlendirebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir