Hemen Fiyat Al

Saç ekimi kararının kendiniz için büyük bir adım olduğu kesin. İşte randevunuzu almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken can alıcı detaylar.

1) Ekilen saçı kendi doğal saçınmış gibi kullanabilirsin

Herkesin merak ettiği sorulardan biri de saç ekiminden sonra saçların bakımının nasıl olacağı. Özel ürünleri ve şampuanları, saç ekilen alana kullanmanın gerekip gerekmeyeceği bu önemli sorulardan biri. Korkmana hiç gerek yok. Saç ekiminden önceki bakımlarına devam edebilirsin. Sadece operasyonun hemen ardından kabuklanmalar dökülene kadar yapılması gereken aşamaları doğru yapman yeterli.

2) Evet saç ekimi kalıcı!

Seni düşündüren bir diğer ayrıntı da saç ekimi fiyatları olduğunu biliyoruz. Randevu almadan önce en çok sorulan sorulardan biri bu olduğu bir gerçek. Fakat tereddüt etmene hiç gerek yok. Sonuçlar oldukça kalıcı ve çektiğin acıya tamamen değiyor.

3) Bilmen gereken önemli saç ekimi yöntemleri

Konu saç yapılanmasına gelince tahmin edemeyeceğin kadar yöntemler var. Bazen hangi yöntemin senin için uygun olup olmayacağını seçmen zor olabilir. Sadece şunu bilmesin ki bilmen gereken önemli saç ekim teknikleri var.
Bunlar, kurumumuz Estecenter’ın kullandığı FUE tekniği, PRP tedavili saç ekimi, tıraşsız saç ekimi ve DHI saç ekimi tekniği oluyor. Bu teknikleri araştırman ve senin için en uygun olanını seçmen önemli. Tekniklerin arasındaki en önemli farklara gelirsek;

 •  PRP tedavili saç ekiminde, önemli olan nokta işlem acısız ve sonrasında iz kalmayan bir yöntem. Çok kısa sürede iyileşme gözleniyor. Kanın laboratuvar ortamında özel cihazlarla plazmalarına ayrılıyor ve ihtiyaç duyulan güçsüz saç köklerine enjekte ediliyor. Bu sayede kıl köklerin kalınlaşıyor ve canlanıyor.
 •  FUE tekniğinde, kulak arkasından alınan kıl kökleri özel cihazlar yarımıyla alınıyor ve gerekli görülen yerlere enjekte ediliyor.
 • Tıraşsız saç ekimi tekniğinde, standart saç ekimi yönteminde olduğu gibi hastanın kafasının tamamen tıraş edilmesine gerek kalmaması oluyor.
 • DHI saç ekimi tekniğinde,  saç ekimi yapılacak bölgeye choi pen adı verilen özel kaleme kıl köklerini yerleştirildikten sonra deliksiz işlem yapılıyor.

İşte son Estecenter’ın son teknolojiyle uyguladığı bu teknikler arasında sana en uygun olanını artık seçebilirsin.

4) İyi bir klinik önemli

İyi bir saç ekimi kliniği seçmenin zorlayıcı olduğu kesin. Fakat çok önemli bir detay. Klinik seçiminde düşünmen gereken çok fazla ayrıntı var. Geçmiş deneyimleri, hastalarına sunduğu tedavi yöntemleri ve saç ekimi sonrası danışanlarının memnuniyeti kliniğin başarasını gösteren detaylardan. Seçimini yapmadan bunları göz önüne bulundurmayı sakın unutma.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için :  ”Saç Ekimi Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?’‘ makalemizi inceleyebilirsiniz. 

5) Saç ekimi sürecindeki ağrı ve ağrı yönetimi hakkında bilgi sahibi ol

Saç ekimi operasyonuna girmiş olan herkesten alabileceğin bilgilerden biri sürecin ne kadar ağrılı geçeceği olacak. Ama gelişen teknolojiyle bu artık değişti. Hepimizin ağrı eşiğinin farklı olduğu bir gerçek. Saç ekimi operasyonunda genel anestezi uygulanmıyor. Bir çok estetik cerrahlar saç ekimi operasyonunda lokal anestezi uyguluyor. Günümüzde ilkel sayılan lokal anestezi yöntemi hala uygulanmakta.

Bu Yazıda İlgini Çekebilir:  Saç Nakli ve Saç Ekiminin Yapılışı

Sedasyon tekniği burada devreye giriyor. Kurumumuz Estecenter’ın kullandığı sedasyon yöntemi ile saç ekimi, operasyonun aşamaları modern hale geliyor. Saç ekimi operasyonunu konforlu ve acısız hale getiren sedasyon yönteminde bilinç kaybı olmuyor korkmana gerek yok. İlaçlar damar yoluyla sana uygulanıyor ve yüzeysel bir uyku haline geçiyorsun. İğne ve yoğun operasyon korkun varsa minimize ediyor anksiyete bozukluğu ve ağrı eşiği düşüklüğüne mükemmel çözüm. Sedasyon yöntemi ile saç ekimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istersen buraya tıklayarak  ”Saç Ekiminde Sedasyon Nedir?” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

6) İyileşme sürecin önemli

İyileşme süreci hakkında bilgi sahibi olman önemli. Hayat kısa, hayatının bir kısmını beklenmedik uzun iyileşme süreci ile harcamak zorunda kalmak istemezsin. İşlem bittikten sonra saçlarının hemen mükemmel görüneceğini bekleme. Kafa derisinde 4-5 gün boyunca şişlik gözlenecek bunu şimdiden söyleyelim.

İşte saç ekimi operasyonundan önce yapman gerekenler:

 • Kliniğe gitmeden önce rahat kıyafetini giymeyi unutma. Gömlek sana önerebileceklerimiz arasında. Dikkat etmen gereken nokta sweatshirt gibi kafandan geçirerek çıkaracağın kıyafet giymemek olsun.
 • Kliniğe gitmeden bir gece önce ve gideceğin sabah plastik cerrahının önereceği şampuan ile duş almayı unutmamalısın.
 • Kafa derisini bir süre koruma altına alman gerekeceği için kliniğe giderken ve klinikten dönerken uygun taşıma aracını kullanacağından emin olmalısın.
 • Eğer diyabet isen operasyondan önce doktoruna bunu mutlaka söyle ki sana uygun olan diyet planını söylesin. İnsülin dengen saç ekimi süresince önemli.
 • Saç ekimi sürecinden bir hafta önce aspirin ve diğer anti-inflamutuar ilaçlar kullanmayı bırakmalısın.
 • Operasyonun 7 gün öncesinden itibaren alkol tüketimini kesmelisin. Multivitamin, vitamin B, vitamin E almayı da bırakmalı ve bir gün öncesinden itibaren her türlü ilaçtan uzak durmalısın.
 • Operasyonun üç gün öncesinden itibaren sigarayı kesmelisin. Özellikle işlem yapılacak gün sakın içme çünkü sigara kafa derisindeki kan akışını yavaşlatıyor.
 • Bir gün öncesinden kahve içmeyi de bırakmalısın.
 • Saçlarını kestirmeyi ya da boyatmayı da aklından çıkar.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir