Hemen Fiyat Al

Saç Ekimi Nedir?

İlk bakışta en çok dikkat çeken noktalardan birisi saçlarımızdır. Saçımızın güzel görünmesi için farklı şekillerle ve taramalarla elimizden geleni yaparız. Saçımızın rengi, şekli, uzunluğu tarzımız, zevk ve beğenilerimiz hakkında bilgi verir. Saçlarımızın varlığı gençlikle özdeşleşirken, yokluğu olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olur.

Saç dökülmesi ile karşılaşan kişi sosyal ve kültürel kendini eksik hisseder ve güven kaybı yaşar. Bireylerin hayatın her alanında olumsuz etkiler. İşte tam da bu yüzden saçlarımız önemlidir.Bireyler çoğunlukla elli yaşındaki erkeklerin %50’si saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalır. Bunun bireyler çoğunlukla yıllar boyu süren birçok değişik tedavi seçenekleri denerler. Tedavilerle dökülen saçların yeniden çıkması medikal tedavilerle sağlanamıyor ve saç dökülmesinin bilinen en etkin tedavisi saç ekimidir.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biri, aslında bize faydalı olduğu diye bildiğimiz saç kozmetik ürünleridir. Günlük hayatta kullanılan jöle, köpük, briyantin, sprey gibi saç kozmetik ürünleri kullanımlar ile saç köklerine etki yapar ve hücreleri yok etmeye başlar.

Saç dökülmelerinde bir diğer etken de, dengesiz beslenme denebilir. Eğer beslenme de bir sorun varsa bunun fiziksel anlamda saçlarımızda görebiliriz. Kişilerin diyet yaparak az protein alması saç dökülmesine sebep olabilir. Saç dökülmesi sebeplerine daha birçok faktör etki edebilir. Saç dökülmesi sonrasında saç ekimi sürecinde olan kişi, işlemleri beslenme alışkanlığı ile desteklenmeli ve protein almalıdır. Saç gelişimi dengeli beslenmek gerektirir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

1. Analiz ve Anestezi

İşleme başlamadan önce fotoğraflarınız çekilir. Daha sonra saçları kısaltılarak sınırlı uyuşturma için işleme uygun hale getirilir.FUE Tekniğinin Aşamaları Nelerdir?

2. Greflerin Alınması

Herkes de bulunan ve genetik olarak dökülme olmayan belirli saç köklerininiz bulunduğu bölge tıbbi cihazlarla analiz edildikten sonra saç estetiği cerrahisine bağlı mikro cerrahide kullanılan punchlar yardımı vasıtasıyla, sağlıklı olan uygun sayıda saç kökleriniz tıbbi cihazlarla bu bölgeden alınır. Alınan bu saçlar daha sonra özel solüsyonlar içinde bekletilir. Önemli olan, kafa derisindeki dökülme göstermeyen bölgedeki saçlardan sağlıklı ve kırılmamış kıl kökü alınabilmesi işlemidir.

3. Saç Çizgisinin Belirlenmesi Süreci

Bu aşamada yapılan işlem greftler alınmadan önceki saç derisi ve saç fotoğraflarınız çekilir ve planlama yapılır. Saçınızın ön bölgesindeki alana ekimi yapılacak saçların sınırlarını gösteren çizgiler size de danışılarak belirlenir ve işaretlenir. Doğal bir görünüm için saç köklerinizin nasıl ekileceğine uzmanlar karar verir.

4. Greftlerin Yerleştirilmesi

Kıl kökleri bu işlem esnasında açılan kanallara tıbbi cihazlarla dikkatlice yerleştirilir. Saç ekiminin bu aşaması yoğun ve titiz bir tıbbi çalışma gerektirir. Ortalama altı ile sekiz saat arasında bu işlem aşaması sürebilir.

5. Taburcu Olma ve Sonrası

Saç ekimi sonrası saçlar temizlenir gerekli hijyen sağlanır. Saç ekimi yapan doktorunuz size ilk birkaç gün neler yapmanız gerektiğini ve yeni ekilen bu saçlarınız için hangi konularda nasıl ve neler yapmanız gerektiğini detaylıca anlatılır. Daha sonra yeni saçlarınızla hayata merhaba diyip hastaneden taburcu olabilirsiniz.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Mustafa Denizli, Mustafa Sandal, Tarkan, Mahmut Tuncer, Murat Boz, Kenan İmirzalıoğlu, Mustafa Ceceli, Acun Ilıcalı, Yılmaz Erdoğan, Oktay Kaynarca gibi ünlüler de saç ekiminin nimeterinden yararlanmıştır.

Pek çok ünlü diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, saç ekiminde de Estecenter markasını tercih etmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir