Hemen Fiyat Al

Saç ekimi yaptırma kararını almak kadar zaman alan bir diğer konu da saç ekiminin ne zaman yapılacağıdır. Saç ekimine ihtiyaç duyan kişilerin saç ekiminin doğru zamanlaması üzerine merak ettiği bir dizi soru vardır. Bu noktada etkili olan faktörler kişinin sağlık koşullarından mevsimsel koşullara, kişinin sosyal hayatından kişisel hayatına yayılmaktadır.

Saç Ekimin Zamanlamasında Cinsiyetin Önemi

Saç ekimi için ilk tespit edilmesi gereken konu kişinin bu operasyona gerçekten ihtiyaç duyup duymadığıdır. Bu noktada cinsiyet faktörü devreye girer. Eğer kişi erkek ise androjen hormonundan dolayı saç dökülmesi saç ekimini gerektirir. Önemli sayıdaki çoğunluk olan saçları dökülen erkekler, eğer estetik güzellik sağlayan saçlara sahip olmak istiyorsa saç ekimi yaptırmaya mecburlardır.

“Saç ekimi, erkekler için saç dökülmesinde en kalıcı tedavi yöntemidir.”

Kadınlar için ise stres, saç dökümünde önem arz eden faktördür. Bu nedenle kadınlar için saç ekimi, saç dökülmesini durdurmada ilk yöntem değildir. Çünkü başka yollarla tedavi imkânı mümkün görünmektedir. Ama her iki cinsiyet de saç ekimi kararını aldığında saç ekiminin ne zaman yapılacağına dair farklı şekilde düşünmek zorunda kalabilir.

Saç Ekimi Zamanlamasında Yaşın Önemi

Saç ekimi ne zaman yapılmalı diye düşünen erkekler için yaş neredeyse en önemli konudur. Uzmanlara göre yirmi yaşın altındaki kişilerin saç ekimi konusunda detaylı araştırma yapıp, ekim konusunda bir süre daha beklemeliler. Çünkü yirmi yaşından küçük erkeklerde ergenlik hormonundan kaynaklanan saç dökülmesi görülmesi son derece normaldir. Bu dönemde saç ekimi yapılsa bile ekilen yeni saçlar da dökülmeye devam edecektir.
Kişi otuz yaşına ulaştığında ise saç dökülmesi durur. Otuzlu yaşlar saç ekimi ne zaman yapılmalı diye düşünenler için uygun en uygun dönemdir. Otuz yaşa ulaşılmakla birlikte dökülecek olan saçların dökülmesi tamamlanmış olur. Bu yaştan sonra yapılacak saç ekiminde tekrar dökülme riski bulunmamaktadır.

Saç Ekimi Zamanlamasında Mevsimlerin Önemi

Saç ekimi ne zaman yapılmalı diye düşünenler için mevsimsel önem de devreye girer. Bu noktadaki kıstas hava koşullarının ekstrem olmamasıdır. Saç ekimi yaptıracağınız dönemde aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havaya maruz kalmadığınıza emin olun.
Yaz ayları saç ekimi için iyi zamanlar değildir. Sıcaklar terlemeye neden olacak ve saç ekimi yapılmış olan cildi rahatsız edecektir. Saç ekimi sonrası cilde dokunmamak önemlidir. Yaz aylarında oluşan terleme böyle bir teri silme yahut dokunma gibi güdüye yol açacaktır.
Aynı zamanda deniz ve kumsal saç ekimi sonrası için iyi değildir. Eğer yaz için tatil planlaması yapıyorsanız, saç ekimi yaptıracağınız tarihin tatilden sonra olmasına özen gösterin.

Saç Ekimi Zamanlamasında Kişinin Sosyal Hayatının Önemi

Saç ektirecek kişiler için bir diğer husus da kişinin sosyal hayatlarının sağlığıdır. Saç ekimi ne zaman yapılmalı sorusuna cevabı kişinin sosyal hayat rutininden ilhamla verilebilir. Saç ekimi sonrası üç gün istirahat şarttır. On gün gibi bir süreçte de iyileşme sağlanmaya başlanır operasyon görüntüsü açısından. Kişi bu tip sorunları dikkate almalı ve ona göre planlamasını yapmalıdır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  1. Slm Ben yazin temmuzda ektirmeyi düsünüyorum.Bir ay sonrada Motorla Geri dönüs yapicam.yani Motor kaski takicam problem olurmu.hemen hemen bir ay gibi bir zaman gecmis oluyor. Tsklr

    1. Merhaba Ayhan Bey,

      Operasyondan sonraki ikinci haftadan itibaren kask takabilirsiniz. 05303018188 veya 4441596 numaralarından ayrıntılı bilgi için ve ücretsiz muayene için bize ulaşabilirsiniz. İyi günler…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir