Hemen Fiyat Al

Doğru saç ekimi merkezi seçimi, saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri. Saç ekimi işlemi hayati önem taşıyan bir operasyon değildir. Ancak saç ekimi işlemi yapıldıktan sonra ekilen saçlar dökülmeyeceği için operasyonu nerede yaptıracağınız büyük önem taşır. Saç ekimi sonucunda en yoğun ve doğal saçlara kavuşmak, doğru saç ekim uzmanları ile mümkün. Bu nedenle ekim işleminden önce doğru saç ekim merkezini ve saç ekim uzmanını seçerek istediğiniz estetik görünüme ulaşabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmadan önce nelere dikkat etmeli?

Saç ekimi yaptırmadan önce çevrenizde daha önce işlem yaptırmış olanlara danışın. Ayrıca internet üzerinden saç ekim merkezlerini inceleyin, yorum ve şikayetlere dikkat edin. Saç ekimi merkezine gidin ve ortamın steril olduğuna emin olun. Merkezi önceden ziyaret edemeyeceğiniz koşullarda ise konuşmalarınızda bütün sorularınızın cevaplarını aldığınıza emin olun. Operasyondan önce saç ekimi yaptıracağınız uzman ya da plastik cerrah ile iletişim halinde olun. Operasyon süreci hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerek.

İyi bir saç ekim merkezi nasıl olmalı?

Saç ekimi işleminin sonuçları ekim yapılan tıp merkezine ve plastik cerraha göre değişiklik göstermektedir. Saç ekimi yaptıracağınız merkezin operasyon sırasında ve öncesinde yapılan analizlerde kullanılacak olan teknolojik cihazlara sahip olması gerek. Aynı zamanda işlemin gerçekleşeceği odanın ve ameliyathanenin steril olması gerek. Ekim yapılacak bölge için toplanan greftlerin alınmasında kişiye özel aletler kullanılmalı. FUE, GOLD FUE, DHI, tıraşsız saç ekimi gibi teknikler kullanılarak saç ekimi yapılmalı. Ayrıca ekim işlemlerinden sonra PRP, mezoterapi ya da kök hücre tedavisi işlemleri uygulanarak saç köklerinin sağlıklı ve hızlı uzaması desteklenmelidir.


Kimler saç ekimi yapabilir?

Saç ekimi operasyonlarını etkileyen en önemli faktör saç ekimi uzmanı ya da işlemi yapan plastik cerrahın deneyimidir. Saç ekimi işleminde en doğal sonuçlara sahip olmak, tamamen işlemi yapan saç ekimi uzmanına bağlıdır. Saç ekimi işleminde ense bölgesinden alınan saç kökleri plastik cerrahınız tarafından tek tek ekilir. Alınan bu kökler saçın çıkış yönüne ve açısına göre ekilir. Bu sayede en doğal sonuç elde edilir ve saç ekimi yaptırdığınızı kimse anlamaz. Her bir greftin ekimi teker teker yapıldığı için saç ekim uzmanının deneyimi ve el becerisi büyük önem taşır. Operasyon sırasında ve greft alımı sırasında yapılabilecek yanlış bir işlem, kalıcı yara oluşumu ya da yapay saç görünümüne sebebiyet verebilir. Alanında uzman bir plastik cerrah, operasyon öncesinde yeni saç çizgisinin çizimini yapar. Bu sayede işlem sonrasında çıkacak olan yeni saçlarınızın şeklini görmüş olursunuz. Saç ekimi işlemi ortalama 6-8 saatlik bir operasyon olduğu için, işlem sırasında plastik cerrahın yanı sıra saç ekimi ekibi de yer alır. Plastik cerrahınızın uzmanlığının yanı sıra, saç ekimi yapacak ekibin d tecrübeli olması gerekiyor. Operasyondan önce, hastanede daha önceden yapılmış olan saç ekim örneklerini görmek istiyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Saç ekimi nerede yapılır?

Saç ekimi yapılacak olan yerin, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tescil almış ve mevzuatlı bir tıp merkezi olması gerekmektedir. Operasyonlar ameliyathanelerde ya da steril polikliniklerde gerçekleştirilir. Hastanede, ekim işleminden sonra istirahat edebileceğiniz dinlenme odası olmasına dikkat edin.

Profesyonel saç ekimi merkezi Estecenter

Estecenter Plastik Cerrahi Tıp Merkezi, Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri arasındadır. Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı mevzuatlarına uygun olarak A tipi cerrahi tıp merkezi belgesine sahiptir. Profesyonel saç ekimi uzmanlarımız ve tecrübeli kadroları ile saç ekiminde en doğal sonucu elde ediyoruz. Operasyonlarda kullanılan son teknoloji cihazlar ve en güncel anestezi yöntemi olan Sedasyon uygulaması sayesinde, işlem sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmezsiniz. Kişinin saç yapısına ve operasyondan beklentisine bağlı olarak FUE, GOLD FUE, tıraşsız saç ekimi ve DHI saç ekimi yöntemleri kullanılabilir. Saç ekimi operasyonu için yeterli greft bulunmaması durumunda uzmanlarımız gerekli analizleri yaparak sakal, göğüs, koltukaltı, sırt ve genital bölgeden gerekli kıl köklerini temin edebilirler. Aynı zamanda ekim işleminden önce yapılacak analizler sonucunda saç köklerinin kalitesi, çıkış yönü, boyu, kalıtsal yapısı, saç açıklığı gibi özellikler göz önünde bulundurularak ekilebilecek en ideal greft sayısını tespit ediyoruz. Ekilen greftlerin tam olarak çıkması yaklaşık 1 seneyi bulurken, hem en yoğun hem de en doğal sonuçları elde ederek hastalarımızı memnun ediyoruz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir