Hemen Fiyat Al

Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar saç dökülmesi sorunu ile sıklıkla karşılaşmaktadır. Gerek yaşın ilerlemesi, gerek çeşitli dış etkenler, gerekse kalıtımsal veya hormonal sebeplerle ortaya çıkabilen saç kaybı sorununun en kalıcı çözümü ise saç ekimidir. Eğer bu işlem hakkında yeterince bilgi sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, bu konu ile ilgili bilmeniz gerekenleri 5 maddede anlatıyoruz.

İşte saç nakli hakkında bilmeniz gereken 5 şey:

Hem Kadınlar Hem Erkekler Saç Ekimi Yaptırabilir

Saç nakli, saç dökülmesi yaşayan kadın ya da erkek, yetişkin olan herkese uygulanabilir. Ekim yapılacak bölgede herhangi bir deri rahatsızlığı olmayan, saç köklerinin alınacağı alanda yeterli sıklıkta saçı olanlar saç ekimi yaptırabilir. Yalnızca kalp damar rahatsızlığı, hemofili gibi pıhtılaşma rahatsızlığı veya kontrolsüz diyabet gibi ciddi hastalıkları olanların saç ekimi yaptırması önerilmez.

İdeal Saç Ekim Yöntemi FUE’dir

Ekim için güncel olarak en sık tercih edilen yöntem FUE’dir (Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstrasyonu). FUE yönteminde, genellikle ense bölgesinde bulunan, dökülmeye karşı dayanıklı olan saç kökleri tek tek alınarak, dökülmenin görüldüğü bölgeye transfer edilir.

Bu işlemde, tek seansta 1000 – 4000 greft(saç köklerinin bulunduğu yapı) alınıp ekilebilir. İşlem mikro motorlar ile gerçekleştirildiği için saç derisine hiçbir şekilde zarar verilmez. Bazı durumlarda, vücudun diğer kısımlarından alınan kıl kökleri de ekim için kullanılabilir; fakat bu kıllar yön değiştirebilecekleri ve saç gibi uzamayacakları için ilk ekimde tercih edilmezler.

Ortalama 4 – 6 Saat Sürer

Seansın kaç saat sürdüğü, kaç adet greftin transfer edildiğine bağlı olarak değişir. Tek seansta ortalama 3 – 4 bin greft alınıp ekildiği düşünülürse, işlemin ortalama 4 – 6 saat sürdüğü söylenebilir. Kullanılan farklı yöntemlere göre de süre kısalabilir veya uzayabilir.

Acı Ya Da Ağrı Hissedilmez

Saç alımı ve ekimi yapılacak bölgeler lokal anestezi ile uyuşturulduğu için, operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Eğer vücudun farklı bir bölgesinden kıl kökü alınırsa, o bölgeye de lokal anestezi uygulanabileceği gibi, genel anestezi de seçenekler arasındadır.

Kalıcı Saçlar Ortalama 6 Ay Sonra Çıkar

Ekim işleminin ardından ilk saçlar 3 – 4 ay sonra yavaş yavaş çıkmaya başlar. En çok fark, 6 ay sonra görülür. Saç ekiminin tatmin edici sonuçları ise 1 yılın sonunda kendini gösterir. 1 yılın ardından saçlar doğal görünümüne kavuşur.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara