Hemen Fiyat Al

Farklı nedenlerden dolayı saçlarında açılma veya daha ileri seviyede kelleşme sorunu yaşayanlar, saç ekimi yaptırmaktadırlar. Eskiye göre yeni saç ekim teknolojisi kullanılmakta ve uzun vadede doğal saç ekimi yapılmaktadır. Yaygın kullanılan yöntem olan enseden alınan saç köklerinin önceden belirlenen alanlara ekilmesi, belirli bir süreç sonrasında kalıcı etki gösterir.

Önceden belirlenen açık bölgeye yapılan ekim işleminden sonra sorun ciddi şekilde çözülmüş olur ve estetik ve sağlık bakımından yaşanan sorunlar çözülmüş olur. Diğer taraftan saç ekiminde fiyat konusu kafa karıştırabilmektedir. Bu etkenlerden bahsetmek daha net bir görüş oluşturmak adına etkili olacaktır.

FUT Yöntemi Etkisi

FUT yöntemi eski bir tekniktir ve kliniğin saç ekim fiyatı belirlenirken dikkate aldığı bir konudur. Saçın kaça mal edildiği fiyatlarda belirleyicidir. Bu yöntemle 1000 dolar civarında ekonomik şekilde ücretler olabilmektedir. Diğer yandan bu ücret yüksek ücretlerin olduğu semtlerde daha fazladır. Bazı klinikler 2500-3000 Euro gibi fiyatlar sunabilmektedir.

Saç Ekimi Hasta Sayıları

Saç ekim fiyatlarında belirleyici olan bir diğer etken, ne zaman saç ekimi için başvurduğunuzdur. Saç ekimlerinin azaldığı bazı aylarda klinikler giderlerini karşılamak için fiyatları yüksek tutmakta ve pazarlığa açık şeklide işlemleri gerçekleştirmektedir. Aynı şekilde Türk işçilerin tatil dönemlerinde de saç ekim fiyatları yükselmektedir.

FUE Saç Ekimleri

  • Bazı klinikler FUE saç yöntemini sadece alım farkı gibi düşünerek köklerin ekiminde FUE gibi alım yapıp ekim FUT tekniği ile yardımcı personele yaptırabilmektedir. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı saç ekim fiyatlarını araştırırken şunlara dikkat edilmelidir:
  • Eğer telefon ya da maille saç ekim fiyatları sorduğunuzda sizin kliniğe gitmeniz ve görüp test ettikten sonra fiyat veriliyorsa, bu durum klinikte razı etme amacıyla olabilir. FUE ve FUT tekniğinin fiyatları genellikle bellidir.
  • Eğer 700 dolardan başlıyor deniyorsa, bu sizi kliniğe çekmek için yapılan taktik olabilir.
  • Eğer 2500 Euro gibi bir fiyat söylenirse de bu üst düzey müşteriye hizmet veriyoruz anlamında olabilir.
  • Eğer her iki teknikte de aynı fiyat olduğu söylendiyse, FUE yöntemiyle saç kökü ekimi olacağını netleştirmeniz gereklidir. Çünkü FUE tekniğinde yarım saatte 100 kök ekilebilir ya da 10 saatte 4 bin civarı kök de ekilebilir. Ayrıca mutlaka doktorun ekim yaptığından emin olmanızda fayda vardır.Saç Dökülmesinde Medikal Tedavi Kullanılabilir mi?

Saç Miktarı Önemli

Saç ekimlerinde ne kadar bir alana saç ekimleri yapılacağı önem taşır. Kök sayısı üzerinde hesaplama yapılabilir. Diğer taraftan ne kadar sıklıkta ekim olacağı da önem taşır. Sıklık arttıkça fiyatlar artacaktır.

Yıllara Göre Değişim Olabilir

Saç ekimi yapılacağı zaman eski yılları temel almamanız tavsiye edilir. Yani doğrudan hastaneden telefonla ya da görüşmeyle fiyat almanız sağlıklı olacaktır. İnternetten yapılan araştırmalarda güncel sitelere bakmaya özen göstermek ekstra fiyatlarla karşılaşmanızı engeller.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir