Hemen Fiyat Al

Saç ekimi operasyonunun maliyeti, ekim yaptırmak isteyen kişiler için önemli bir unsurdur. Zira bu işlem hem estetik hem de cerrahi bir operasyon olarak kabul edildiğinden maliyetli olmaktadır. Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde pek çok unsur etkili olabilir. Öncelikle saçlar her açıdan değerlendirilmeli, saç nakli yapılacak alandan saçın nakil edileceği alana kadar her detay incelenmelidir.

Saç ekimi fiyatlarına etki eden unsurlar nelerdir?

 • Saçların kalitesi,
 • Saçların doğal bir görünüme kavuşması için ne kadar sıklıkta nakil edilmesi gerektiği,
 • Saç nakli yaptırmak isteyen kişinin ne kadar saça ihtiyaç duyduğu,
 • Nakli yapılacak saç köklerinin sayısı,
 • Saç nakli sırasında uygulanacak yöntem,
 • Saç naklinin nerede; hangi klinikte ya da hastanede yapılacağı,
 • Saç naklini yapacak doktorun uzmanlığı,
 • Saç naklinin yapılacağı dönemde operasyona olan talep,
 • Saç nakli öncesinde kişiye yapılacak tahlil ve tetkikler saç ekimi fiyatlarını etkilemektedir.

Saç ekimi fiyatları her yıl farklılık gösterebilir. Bu alanda yeni cerrahi girişimlerin olması da fiyatlarda değişimlere neden olan önemli bir unsurdur. Saç ekiminin ortalama fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir unsur olarak kabul edilen bir diğer şey de, saçların ekimi sırasında nasıl bir emek verileceği ve buna harcanacak zamandır. Ayrıca saç ekim ücretlerinin operasyonun yapılacağı merkezle ve saç ekimini yapacak doktorun yetkinliği ile de yakından ilgisi vardır.

Saç ekiminde uygulanacak yöntemlerin saç ekimi fiyatlarına yansıması nasıl olur?

Saç ekiminde genellikle 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler FUT ve FUE teknikleridir. FUT tekniğiyle yapılan saç ekimi işlemleri, FUE tekniğinden önce yoğun olarak kullanılmaktaydı ancak FUE tekniğinin yaygınlaşmasıyla birlikte yavaş yavaş terk edilmeye başladılar. Bunun nedeni, FUT tekniğinin saç ekimini yaptıran kişi ve yapan doktor açısından zahmetli olması ve neticelerinin doğal olmamasıdır.

Saç ekiminde, ekimi yapılacak greft sayısı da fiyatlara etki edecek unsurlardandır. Saçsız alana ekimi yapılacak greft yani saç kökü miktarı fazla olduğunda fiyatlar da artış gösterecektir. Greft miktarları kişiden kişiye değişim göstereceğinden, uygulanacak saç ekimi işleminin fiyatları da farklılık gösterir. Bazı kişilere yapılan saç ekiminde 1500 greft yeterli gelmekteyken, bazı kişilerde ise 5000 – 7500 greft gerekli olmaktadır. Normalde 1 greft yaklaşık olarak iki buçuk saç teline karşılık gelmektedir. Bunlar göz önünde bulundurularak, saç ekim ücretlerinin kişiden kişiye önemli ölçüde değişiklik göstereceği söylenebilir.

Saç ekimi fiyatlarında doktorun ve ekibinin nasıl bir etkisi olur?

Saç ekimi operasyonu tamamen bir ekip işi olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla doktorun bu konudaki uzmanlığı da fiyatları etkileyen önemli bir etken olarak kabul edilmektedir. Başka bir deyişle saç ekiminin planlanmasından, ekimin doğal bir yapıda gerçekleştirilmesine kadar her aşamada etkili kararlar veren doktorun başarısıyla doğru orantılı bir saç ekim ücreti ortaya çıkacaktır. Ayrıca operasyon sırasında saç köklerinin alınması, saç kanallarının açılması ve saç köklerinin teker teker yerleştirilmesi gibi aşamalarda personelin etkisi de göz ardı edilmemelidir. Bu işlemlerde yapılacak herhangi bir hata saç ekimi işleminin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bu nedenle deneyimli bir ekiple yapılacak saç ekimi fiyatları da doğal olarak farklılık gösterecektir. Sonuç olarak, operasyona karar aşamasında saç ekim ücretinden önce başarılı ve sağlıklı bir operasyon geçirmeyi öncelik olarak belirlemek, tavsiye edilmektedir.

Saç ekim ücreti standart olabilir mi?

Saç ekiminde fiyatı belirleyen en önemli kriter kişinin saç açıklığı olan bölgeye ne kadar greft ekimi yapılacağıdır. Bu nedenle saç ekim ücretinin standardının olması mümkün görünmemektedir.

Saç ekimi için ekilecek greft başına hesaplama yapan çok az kurum mevcuttur. Birçok kurum, hastaya ihtiyacı kadar saç kökü ekeceğini söyleyip bu vaadini gerçekleştirmemektedir ve bunun sonucu olarak da hastalara ihtiyaç duydukları miktardan az greft ekilmekte ve buna rağmen maksimum greft ekiminin yapıldığı bilgisi verilmekte ve dolayısıyla da saç ekimi fiyatıyla ilgili olarak, operasyonun maliyetinden daha yüksek rakamlar talep edilmektedir. Bunlar gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için greft başına fiyat hesabının yapılması ve alınan greftlerin sayılabilecek şekilde saç ekimi yaptıran kişiye verilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, saç ekimi fiyatlarına dair net ve doğru bilgi almak için yapılacak operasyonun detaylarını bilmek önem taşımaktadır.

2018 Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimine olan talebin artması ile birlikte, özellikle İstanbul’da açılan saç ekim merkezi sayıları da artmış durumdadır. Birçok saç ekim merkezi olması nedeniyle fiyat skalası değişiklik göstermektedir. Saç ekimi işlemi yaptırmaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken fiyatın düşük ya da yüksek olması değildir. Ekim merkezinde kullanılan cihazlar, hastane yapısında olması, tecrübeli saç ekim uzmanları operasyonun fiyatını arttıracaktır.

Estecenter Saç Ekimi Merkezinde alanında uzman plastik cerrahlar ve tecrübeli saç ekim uzmanları, ekim işlemini gerçekleştirmektedir. Merkezimizde son teknoloji cihazlar kullanılıyor olup, işlem steril ortamlarda gerçekleştirilmektedir. En güncel saç ekim teknikleri olan FUE, GOLD FUE, DHI saç ekimi, tıraşsız saç ekimi yöntemleri sayesinde en doğal sonuç elde edilir. En yeni anestezi tekniği olan sedasyon uygulaması sayesinde işlem sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. İşlem öncesinde saç ekim uzmanınızın yapacağı saç çizgisi çizimi sayesinde, ekim sonrasında oluşacak sonucu görmüş olacaksınız. Unutulmamalıdır ki saç ekimi işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Bu nedenle saç ekimi yaptırırken fiyatından çok ekim merkezini göz önünde bulundurmaya dikkat edin.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

 1. Selamlar, alımın büyük bir kısmında ciddi dökülmeler var. Sadece açık olan bölgelere ekim yaptırmak istiyorum. Ama ne kadar greft gerektiğini bilmiyorum. Muayene ile mi fiyat alabilirim?

 2. Başta çok korkmama rağmen gerçekten vaadedildiği gibi ağrısız ve başarılı bir operasyon geçirdim saçlarım 4 ayda gözle görülür sağlıklı bir şekilde uzamaya başladı şuan saçlarımı tarayabilme mi başta Sayın Hocam İbrahim Çevik’e daha sonra pazarlama ekibi direktörü Bahattin Bey ve tüm çalışanlarına borçluyum teşekkür ederim her şey için.

  1. Merhaba Güngör Bey,
   Asıl biz size, bize güvendiğiniz için teşekkür ediyoruz. Operasyonunuz hayırlı olsun. İyi günler…

 3. Saç ektirmek istiyorum Almanyadan gelicem duruma göre bi fiyat ve kaliteyi araştırıyorum siz neye göre belirliyorsunuz saç ekimi fiyatlarını?

  1. Ayhan Bey Merhaba, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, hasta danışmanlarımız uzman ekibimiz tarafında telefonla bilgi verilip gerekli koşullar konuşulmaktadır. Sonrasın da fiyat bilgi ve süreç ile alakalı bilgi verebiliriz. 444 1 596 ve ya whatsapp için 90 530 301 81 88 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

  2. Merhaba Ayhan Bey, +90530 301 81 88 whatsapp hattı ile hızlı şekil de bilgilendirme alabilirsiniz.

 4. Saçımın tepe bölgesi döküldü çok az kaldı saçım 37 yaşındayım kaç para saç ekimi sizde?

 5. Saçlarım Dökülüyor tepe bölgemin yarısı döküldü ve açıklık oluştu tepe bölgesi saç ektirme fiyatı kaç para ? Bilgi almak istiyorun 05467634599 numaram.

 6. Saçlarım Dökülüyor tepe bölgemin yarısı döküldü ve açıklık oluştu tepe bölgesi saç ektirme fiyatı kaç para ? Bilgi almak istiyorun 05467634599 numaram.

 7. Saçlarım Dökülüyor tepe bölgemin yarısı döküldü ve açıklık oluştu tepe bölgesi saç ektirme fiyatı kaç para ? Bilgi almak istiyorun 05467634599 numaram.

 8. merhaba,
  saç ekimini kararlaştırmadan önce, daha sağlıklı bir fiyat alabilmem için muayene hizmetinizden yararlanmak istiyorum. ücretsiz mi? eğer öyleyse yaptırmak istiyorum

 9. Ön tarafta bölgesel saç dökülmem var ekim sırasında olan saçlar etkilenip dökülmeler olur mu ?,saç ekimi sonrası doğal görünüm kazanır mı ? ekim yapmayı düşünüyorum ilerde herhangi bir rahatsızlık teşkil eder mi? Fiyat aralığı nedir dönüş yaparsanız sevinirim teşekkür ederim

 10. Saç ekimi için gerekli olan greftler sadece kafa bölgesindemi alınmalı? Sakal ve diğer bölgelerdeki greftler uyum sağlıyormu? Mantık çerçevesinde sakal insanlarda daha uzun kaldıgı düşünülürse bu mümkün müdür? Birde fiyata uzman doktorların etkisinin oldugunu yazmışsınız.buradan yola çıkarsak doktor iyi doktor ve çok iyi doktor diye ayrım yapmalımıyız?

 11. Alın cizgim 2 cm aşağı inecek.
  Aşağı. Yukarı 36 -37cm2 bir alanı traş olmadan ektirmek istiyorum.
  Fiyat ne olur
  İlla bir fiyat istiyorum ama
  Son aşamada -2 aşa + 2 yukarı olabilir kabulüm.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir