Hemen Fiyat Al

Saçlarımız güzelliğimizin tamamlayıcı unsurlarından biri. Hemen hemen hepimiz sağlıklı ve bakımlı görünen saçlara sahip olmak isteriz. Ancak bazen her ne kadar saçlarımıza gereken özeni göstersek de saç dökülmesi kabusumuz olabiliyor. Bu kabusu önlemek ve herkesin gıptayla bakacağı saçlara sahip olmak imkansız değil. Sen de saç dökülmesinden şikayetçiysen  ve kaya gibi sağlam saçlara sahip olmak istiyorsan işte senin için saç dökülmesini önleyen 10 sihirli yol:

1) Saçlarını her gün yıkamamalısınsac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Saçlarını her gün yıkamak saçlarına düşündüğünden daha çok zarar veriyor. Her gün ve sıcak suyla yıkanan saçlarda deri aşınıyor ve nem dengesi bozuluyor. Nemini kaybeden saç derisi de saç tellerini tutamayarak dökülmelerine neden oluyor. Anlayacağın üzere saç derisinin nem dengesinin korunması dökülmeyen sağlıklı saçlara kavuşmanın öncelikli yolu. Bu yüzden saçlarını gün aşırı ve ılık suyla yıkamalısın.

2) Doğru tarak kullanımı önemlisac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Bir yandan saç dökülmesiyle uğraşırken bir yandan da saç taramak kabusa dönüşebiliyor. Doğru tarak kullanırsan işin kolaylaşır. Saçları geniş ve kalın dişli bir tarakla taramak kırılmayı ve dökülmeyi azaltacaktır. Bu noktada saçlarını ıslakken de taramamalısın. Çünkü saçlar ıslakken savunmasız durumdadır ve dökülme olasılığı normale oranla çok daha yüksektir.

3) Isı veren şekillendiricileri hayatından çıkarmanın tam zamanısac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Fön, saç kurutma ve saç düzleştiricileri saçları aşırı ısıya maruz bırakarak cansızlaşmasına neden olur. Bunun yanında zayıf bir saç tipine sahipsen süreç daha çok hızlanır ve saçların dökülebilir. Hali hazırda saç dökülmesi problemiyle uğraşıyorsan da bu ürünleri hayatından çıkarmak mantıklı bir adım olacaktır.

4)Kimyasaldan uzak durmalısınsac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Kuvvetli kimyasal maddeler kullanmak da saçını ve saç derini zayıflatır, sonuç olarak saç dökülmesine sebep olur. Saçlarını sürekli boyuyorsan ve ağır kimyasal içeren şampuanlar kullanıyorsan halihazırdaki saç dökülmen hızlanır. Bu yüzden doğal içerikli şampuanlar seçmeli ve saçlarını boyamaktan vazgeçmelisin.

5)Dengeli ve düzenli bir beslenme programına sadık kalabilirsinsac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Saç dökülmesini önlemenin yolu dengeli ve düzenli bir beslenmeden geçer. Beslenme eksikliği saçların yapısını zayıflattığı ve kırılmalara sebep olduğu için saç dökülmesini etkiler.  Bu noktada içinde bol vitamin A, B, C, biotin, bakır, demir, çinko ve bol su bulunan besinler tüketmeni öneriyoruz.

6)Strese elveda demenin vakti geldi!sac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Eğer nedeni bulunamayan bir saç dökülmen varsa ve ne yaparsan yap engelleyemiyorsan sebebi büyük ölçüde stres olabilir. Çünkü stres tüm vücudumuzu olumsuz etkilediği gibi saçlarımızı da etkiler ve dökülmelerine neden olur. Bu noktada hayatında stres yaratan tüm durumlardan uzak durmalı ve endişe etmekten kaçınmalısın.

7)Hep ertelediğin spora artık başlayabilirsin!

İnanmayabilirsin ama egzersiz yapmak saç sağlığın için çok önemli. Düzenli fiziksel aktivite saç derin dahil tüm kan dolaşımı uyarır. Bu da saç dökülmesinin önüne geçmene yardımcı olur.

8)Yeterince dinlenmeye ve uyku almaya dikkat etmelisinsac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Yapılan çalışmalar iyi uyuyan insanların daha az saç dökülmesi yaşadığını ortaya koyuyor. Aşırı yorgunluk da saç dökülmesine neden olabiliyor. Bu yüzden dinlenmene ve uyku düzenine daha çok önem vermelisin.

9)Doğal yağların olumlu etkisi yalan değil!sac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Son zamanlarda oldukça popüler olan doğal yağların saç bakımı için kullanımı doğru bir tercih. Özellikle saf zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi doğal yağlar saç dökülmeni önlemene yardımcı olabilir.

10)Alternatif tedavi yollarını denemekten korkma

Saç dökülmesini önlemek için halihazırda birçok yöntem mevcut. PRP, saç mezoterapisi gibi yöntemler saçların güçlenmesine ve dökülmelerin durmasına yardımcı oluyor. Şimdi bu yöntemleri kafanda soru işareti kalmaması için daha detaylı anlatalım.

  • PRP saç tedavisi; doku tedavisi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin engellenmesini ve sayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemle birlikte kişinin kendi kanı alınır ve laboratuvar ortamında ayrıştırılıp plazma elde edilir. Elde edilen kandaki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma etkenlerinin ve PGF’lerin spesifik bir uygulamaya tabi tutulmasıyla PRP için gereken plazma hazır hale gelir. Bu plazmanın hazır hale getirilmesi ile platet adı verilen vitaminler elde edilir ve bu platetler saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin gücünü kaybettiği kısma enjekte edilir. PRP işlemi sırasında enjekte edilen vitaminler ile doku tedavisi yapılmış olur ve böylece PRP sonlandırılır.  
  • Saç mezoterapisi uygulamasında ise saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımları ince uçlu iğneler sayesinde saç derisine enjekte edilir. Bu yöntem saç köklerini besler, saç dökülmesini durdurur ve saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Bu uygulama ile saç hücrelerinin ihtiyacı olan bütün besin maddeleri kolayca saç derisine uygulanır. Cerrahi bir işlem gerektirmez, bu yönüyle acısız, ağrısız bir yöntem olarak kabul edilir. Bununla birlikte saç mezoterapisi her yaş grubundan insana uygulanabilen bir yöntemdir. Yan etkisi olmayan bir uygulama olduğu için küçük yaş gruplarında olan kişilere de rahatlıkla uygulanabilmektedir.  

 

sac_dokulmesini_onlemenin_10_sihirli_yolu

Eğer tüm bu saydığımız yöntemler saç dökülmeni durdurmaya yetmiyorsa mutlaka bir uzmana danış. Unutma, saçların güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlardan biri.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir