Hemen Fiyat Al

Burun estetiği herkes için söz konusu olabilen bir operasyondur. Özellikle burnundan şikayetçi olan, daha küçük ve kalkık olmasını isteyenler bu operasyonları yaptırabilir.

Rinoplasti yaptırırken nelere dikkat edilmelidir sorunun cevabı elbette ki buruna bir darbe almamaya özen göstermektir. Eğer kick boks ya da boks gibi sporlarla uğraşıyorsanız, ara vermeniz şarttır. Ülkemizde bir çok farklı şehirde değişik fiyat aralıklarında yaptırılabilen bu operasyonlar yaptırılırken hastanın nasıl bir burun istediği ve ameliyat sonrasında nelerle karşılaşılacağı hususunda bilgilendirme yapılmalıdır.

Hastanın herhangi bir komplikasyon konusunda doktora hemen ulaşabilme imkanlarının olması önemlidir. Doktorlar her konuda detaylı bilgilendirme yapmalıdır. Hastanın kafasında herhangi bir soru işareti varsa operasyon ertelenmelidir.

Hastaların acele karar vermeleri sonucu pişman olacakları sonuçlar almaları olağandır. O yüzden dikkatli bir doktor seçimi yapılması önemlidir.

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti burun estetiği anlamına gelir. Ülkemizde bir çok kişi burnundan şikayetçidir ve burun estetiği yaptırarak ideal burunlarına kavuşurlar.

Son yıllarda değişen güzellik anlayışı, kusursuz bir stili dayatmış ve insanlarda bu dayatılan güzellik anlayışına ulaşmak için çaba göstermeye başlamışlardır. Bir çok kişi gayet güzel burunları varken, daha küçük burunlara sahip olmak için bıçak altına yatmaktadır. Bu da bazen nefes alma sorunlarına yol açabilmektedir.

Burun kulak burun boğaz doktorunun uzmanlık alanıdır ve estetik cerrahlar bütün vücuda müdahale ettikleri için, buruna bazen estetik amaçlı olarak tatmin edici olsa da, sağlık açısından uygun olmayan burunlar yapabilmektedir.

Bu yüzden burun ameliyatlarında doktorun seçimi ve sağlığı tehlike atmayacak estetik stiller önemlidir. Rinoplasti ameliyatı bir çok kişi için tatmin edici sonuçlar vermektedir ama bire bir istedikleri buruna sahip olamayanlar memnun kalamamaktadır.

Rinoplasti için Kimler Uygundur?

18 yaşından büyük olan herkes burun estetiği yaptırabilir. Ancak sürekli fiyatların artması nedeniyle hastalar kararsız kalmakta ve uygun bütçeleri ayırmakta zorlanabilmektedir.

18 yaşından sonra kemik gelişimi tamamlandığı için engel bir husus bulunmamaktadır ve operasyon yapılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatının Olumsuz Sonuçlar Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı da bir çok ameliyat gibi riskler taşır. Bunlardan en sık karşılaşılanları ise ;

 • Burundan nefes alırken zorlanma,
 •  Burunun istenilen şekilde olmaması,
 • Burun düşmesi,
 • Burunda asimetri,
 • Burun deliklerinde asimetrik problemler görülebilir.

Rinoplasti Ameliyatından Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

 • Çok sıcak havalarda dışarı çıkmamak ve güneşten uzak durmak,
 • Kan dolaşımını hızlandırıcı etkileri azaltmak,
 • Ağır spor hareketlerinden uzak durmak,
 • Burnu karıştırmamak, sümkürmemek,
 •  Burnun içine bir şeyler sokmamak,
 • Burun deliklerinin dikişlerini çıkarmaya çalışmamak,

 Nefes alma problemlerini azaltmak için burnu zorlamamak gerekir

Burnunuzda rahat nefes alabilmeniz için ameliyattan sonra bir kaç ay geçmesi gerekir. Bu yüzden kesin bir karar vermeden ameliyat olmamanız gerekir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir