Hemen Fiyat Al

Burun estetiği ameliyatı, ülkemizde en çok yapılan estetik operasyonlardandır. Kadınlar kadar erkekler de rinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır. Ülkemizde bir çok şehirde çeşitli fiyatlarla burun estetiği yapılmaktadır.

Burun estetiği fiyatları 2000 liradan başlar ve hekime göre değişir. Devlet hastanelerinde daha ucuz, özel hastanelerde daha pahalıdır. Semten semte göre değişir ve her doktor farklı bir fiyat politikası ile çalışır.

Burun estetiğinde kullanılan malzemeler de ameliyat şekli de aynıdır. Değişen sadece doktorun deneyimi ve hastanenin kalitesidir. Bu da bir çok kişi için önemli bir husustur.

rinoplasti_ucretleri_nasil_belirlenir

Rinoplasti Ücretleri Ne Kadardır?

Rinoplasti fiyatları her hekimin farklı fiyat politikası uygulaması sebebiyle değişiklik gösterir. Herhangi bir sınırlama olmayan fiyatlar, her an değişebilmektedir. Bu yüzden net bir fiyat ortalaması söylemek mümkün olmaz.

Burun deviasyonları devlet hastanelerinde de yapılabilmektedir ve sigorta bunu karşılamaktadır. Ancak deviasyon işlemi estetik açıdan güzel bir burunu garantilemeyeceğinden estetik cerrah devreye girdiğinde fiyat da değişir.

Rinoplasti ücretleri nasıl belirlenir derseniz, burada buruna yapılan müdahale devreye girer. Yani nefes alma problemleri, kemik düzeltme hususları da devreye girerse, fiyatlar artmaya başlar. Sağlık turizmi kapsamında turistler çok fazla gelip estetik ameliyat yaptırdıkları için, fiyatlar dönem dönem artıp azalabilir.

Rinoplasti Ameliyatını Kimler Yaptırır?

Burun estetiği ameliyatı, genellikle 18 yaşından sonra yapılması gereken bir ameliyattır. Bu noktada burun dokularının erişkin boyutlara gelmesini beklemenin yanı sıra kişinin psikolojik olrak yeterli olgunluğa erişmesi de önemlidir. Yüzünde kalıcı bir değişiklik yapılacak kişinin bu değişikliğe ruhsal olarak hazır olması, ameliyattan beklentilerinin gerçekçi olması ve ameliyat sonrası yeni görünümüne adapte olabilmesi için psikolojik olarak belli bir olgunluğa ve dengeye ulaşmış olmasında yarar vardır. Diğer yandan, bazı özel durumlarda, kişinin psikolojisini ve sosyal davranışlarını ciddi şekilde etkileyen belirgin burun şekil bozuklukları ve solunum problemleri daha erken yaşlarda tedavi edilebilmektedir. Bu noktada amaç kişinin psikolojisini ve yaşam kalitelerini olumlu yönde etkilemektir.

rinoplasti_ucretleri_nasil_belirlenir

Rinoplasti erkek ve kadınlarda farklı mıdır?

Burun estetik ölçüleri kadın ve erkeklerde bazı farklılıklar gösterir. Örneğin erkek rinoplasti ameliyatında en çok dikkat edilmesi gereken nokta bir erkeğe kadınsı bir burun yapmamaktır. Yandan bakıldığında burun sırtı erkeklerde burun ucu ile aynı hizada olmalıdır. Oysa kadınlarda burun sırtı burun ucundan 1-2 mm daha geride olabilir. Bunun yanında burun-dudak açısı erkeklerde 90 derece iken bu açı kadınlarda 100-105 derecedir. Bir erkeğin burnunu 90 dereceden fazla kaldırmak kadınsı bir görünüme neden olur. Bu yüzden rinoplasti ameliyatı kadın ve erkeklerde farklı şekilde gelişir.

Rinoplasti Ameliyatı Süreci Nasıldır?

Burun estetiği ameliyatında, öncelikle hastane muayene edilerek yüz şekline uygun burun belirlenir. Doktor bilgisayarda olası yeni burnu gösterir ve hastanın isteği doğrultusunda gerekli düzenlemek yapılarak ameliyat kararı verilir.

Ameliyat tarihinden 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalı ve alkol sigara gibi maddelerin kullanımlarına ara verilmelidir. Bu yüzden doktor mutlaka bilgilendirilmeli ve herhangi bir hastalık varsa bu durumdan haberdar edilmelidir.

Ameliyat konusunda 3 – 4 günlük bir istirahat süreci olmalıdır ve iş yerleri bu raporu genelde kabul etmezler. O yüzden birkaç gün izin kullanmanız gerekebilir. Ayrıca bir çok kişi bu durumu saklamak istediğinden dolayı, 1 – 2 haftalık yıllık izinlerinin kullanıldığı dönemlerde bu ameliyatları yaptırırlar.

Aynı zamanda yaz aylarında sıkıntı yaşanabileceğinden bahar ve kış ayları ameliyat için tercih edilmektedir. Bir çok kişinin alerjisi olabileceğinden kış ayları uygun olarak tercih edilebilir.

Ameliyat 1 – 2 saat sürer ve hasta bir gece hastanede kalır. Daha sonra burnundaki atel ve bandajların çıkarılması için 1 hafta sonra kontrole çağırılır. Süreç uzundur ve burnun son halini alması 6 ayı bulur.

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir