Hemen Fiyat Al

Prp tedavisi herhangi bir ilaç kullanılmayan doğal bir tedavi hızlandırıcı süreçtir. Bu sebeple prp tedavisi ortopedi ve plastik cerrahi gibi farklı alanlarda çokça kullanılmaktadır. Hastanın kanında zaten bulunan onarıcı hücrelerin kan sıvısından ayrıştırılarak az miktarda ancak yoğun olarak tedavisi istenen bölgeye enjekte edilmesiyle oluşan bu süreçte hasta yalnızca kan aldırma ve santrifüj sonrası kan hücrelerinin hastaya yeniden enjekte edilmesinde iki kez iğne ile karşılaşacaktır. Ancak genellikle bu işlemler standart enjektörlerle değil akapunktur iğnesi benzeri daha küçük iğne ve şırıngalarla yapıldığından prp tedavisi yaptıranlar herhangi bir şikayet belirtmemektedir.

Olası Küçük Morluklar

Genelleme yapılamayacak boyutta hastalarda Prp tedavisi uygulanan bölgede morarma ağrı veya şişme görülebilmektedir. Ancak bunlar sorun olarak görülmemeli korkulmamalıdır. Bir kaç gün içinde geçecektir. Eğer bunlardan herhangi biri görülürse 1-2 gün buz uygulaması veya basit ağrı kesici ilaçlarla hasta kısa vadeli çözümler bulabilir.

3 veya daha fazla gün geçmezse hekime danışılması faydalı olacaktır. Ancak bu gözlemlenen bir durum değildir. Prp tamamen acısız bir yöntem değildir aslında ancak kullanılan anestezik pomadlar sizin enjeksiyon anında acı duymamanızı sağlarken aynı zamanda işlem sonunda günlük işlerinize dönebilmenize imkan sağlayan ilaçlardır.

Birkaç Hafta İçinde İyileşme Belirtileri

Prp enjeksiyonlarının ardından oluşabilecek ağrılar zaman içinde kendiliğinden dinecektir. Prp tedavisi uygulanan bölgede iyileşme belirtileri ise birkaç hafta içinde görülmeye başlanacaktır. Bu aşamada oluşabilecek yalancı iyileşme ya da gerileme görünümlerine hastaların fazla önem vermemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde faydasız bir heyecan yahut hayal kırıklığı doğabilir.

Tedavinin başarı ölçümü genellikle iki ya da üç hafta içinde ölçülmektedir. Prp karar verme sürecindeki hastaların sorularının çoğu; birçok değişkene bağlı olduğu için hekimle görüşmeden cevap verilemeyecek sorulardır. Örneğin Prp tedavisi fiyat belirlenebilmesi için sorun tespitinin ardından tedavinin kaç seans olacağı planlanmalıdır. Fiyat ancak bunun sonucunda belirlenebilecektir.

Prp Tedavisinin Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tedavi uygulanan bölge 6 saate yakın bir süre yıkanmamalıdır. Herhangi bir temizlik olumsuz etkiler doğurabilir. Özellikle yüz bölgesine uygulanacak tedavilerden sonra 24 saat boyunca makyaj malzemesi kullanılmamalıdır. Yine bu süre zarfında enfeksiyon riski taşıdığı için deniz ya da havuza girilmemelidir.

Eklemlerde uygulanan prp tedavisi sonrası anti romatizmal ağrı kesiciler tedaviyi nötrleyecek etkiler gösterdiğinden tercih edilmemelidir. Prp tedavisi saç bölgesine uygulanmış ise kullanılabilecek her başlık ya da yakın bölgelerde kullanılacak kozmetik ürünler konusunda mutlaka uzman doktorun onayı alınmalıdır.

Prp Tedavisi Sonrası Saç Dökülmesinden Kurtulanlar

Prp tedavisi uzman plastik cerrahların elinde uygulandığında saç köklerini yenileyici etkiler yaparak dökülme tedavisini ve yeniden saç çıkması sürecini pozitif etkilemektedir. Ülkemizde başarıyla uygulanabilen bir tedavi olan Prp tedavisi öncesi ve sonrası hastalarda büyük değişimler gözlemlenmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir