Hemen Fiyat Al

Kişinin kendisinden alınan kanın santrifüj edilmesi sonucu elde edilen trombosit zengini doğal plazma sıvısının cildin sorunlu bölgelerine enjeksiyonu prensibine dayanan PRP tedavisi, günümüzde hem saç ekimi öncesinde hem saç ekimi sırasında hem de saç ekimi sonrasında sıklıkla başvurulan medikal tedavilerin başında geliyor.

PRP tedavisi saç ekimi operasyonu yaptırmayı düşünenler kadar saçlarında zayıflama, dökülme ve cansızlaşma gibi sorunlar olan kişilere de fayda sağlayabiliyor. Uzun süredir tıbbın farklı alanlarında kullanılan PRP tedavisi sunduğu avantajlarla tercih edilme sıklığını artırıyor. Bu yazımızda PRP tedavisinin saça faydaları hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

PRP Tedavisi Saç Dökülmesine İyi Geliyor

Az önce de ifade edildiği gibi PRP tedavisine saç ekimi süreçlerinin her birinde başvurulabiliyor ve ek olarak saç ekimi planlamayan ancak saç dökülmesi nedeniyle kozmetik kaygılar yaşayan kişiler de PRP saç tedavisinden yararlanabiliyor. PRP tedavisi kapsamında saç derisine enjekte edilen trombosit zengini doğal serum içerisinde bulunan büyüme faktörleri saç foliküllerinin gelişmesine ve beslenerek daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı oluyor. Genetik faktörler ya da mevsim değişimleri nedeniyle saçları dökülen, saçları cansızlaşan ve saçlarının hacmini yitiren kişiler PRP tedavisi ile daha sağlıklı saçlara kavuşabiliyor.

PRP Tedavisi Saç Ekimi Başarısını Artırıyor

PRP saç ekimi sürecinde de fark edilebilir avantajlar yaşanmasını sağlıyor. PRP destekli FUE uygulaması yapıldığında saç ekimi sonrası ekilen saç köklerinin kalıcılığı artırılabiliyor. Saç ekimi sonrasında pekiştirici tedavi olarak uygulandığında ise hem iyileşme sürecini hızlandırıyor hem de ekilen saç köklerinin canlanmasına aracılık ediyor. PRP saçlı bölgeden toplanan greftlerin bekletilme sürecinde canlılığının korunması amacıyla da tercih edilebiliyor.  PRP ile aktive edilen greftlerin kullanılması sonucu saç ekimi operasyonlarından alınan verimin yaklaşık %15 oranında artığı biliniyor.

PRP Tedavisi Konfor Sunuyor

Hangi amaç için tercih edilirse edilsin PRP tedavisi sahip olduğu artılarla hastaların hayatını kolaylaştırıyor. Öncelikle bu uygulama cerrahi nitelik taşımadığı için komplikasyon riski de yok denecek kadar az oluyor.

Saç için PRP tedavisi seanslar şeklinde uygulanıyor. Kişi özelinde belirlenen seans sayıları 4-6 arasında değişebiliyor. Her bir seans yaklaşık 30 dakika sürüyor ve kişi uygulama sonrası günlük hayatına dönüş yaşayabiliyor.

PRP tedavisi tamamen doğal nitelik taşıyor. Uygulama sonrası kişide herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmuyor. Kişinin ihtiyaçları doğrultusunda PRP tedavisi ile mezoterapi de birlikte gerçekleştirilebiliyor.

Sonuç olarak PRP saç tedavisi hem saç ekimi sürecinde hem de sağlıklı saçlara kavuşmak amacıyla uygulanabiliyor. Çok yönlü nitelik taşıyan bu tedavi yönteminin sonuçları ortalama olarak 3. seansın ardından hissediliyor.

Diğer Yazılarımızı okumak için tıklayınız

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir