Hemen Fiyat Al

Geçen yılların yıpratıcı etkileri vücutta en çok cilt üzerinde görülüyor. Yüz ve ellerde kırışıklıklar oluşuyor, deri canlı rengini kaybedip matlaşıyor, göz ve dudak çevrelerinde çizgiler başlıyor. Bütün bunlara ek olarak saçlar da zamana karşı duramıyorlar. İlerleyen yaşlara paralel olarak neredeyse erkeklerin tamamında bir saç kaybı yaşanıyor.

Kadınlar ise saç kaybına ve saç güçsüzleşmesine uğruyorlar. Ama günümüz tıbbı şimdi saç dökülmesi derdine karşı da savaşıyor. Üstelik bunu yaparken gene vücudun kendisini, metabolizmanın kendini yenileyebilme gücünü kullanıyor.

Saç Ekimi Uygulamaları

Herkesin bildiği gibi erkeklerde saçlar önden ve tepeden bazen kelliğe varan oranlarda dökülür. Saçın yan ve arka tarafları ise genetik olarak dökülmelere karşı çok daha dayanıklıdır. Bu yüzden uygun kişilerde saç kökleri başın arkasından veya yanlardan alınarak dökülen kısma bir çeşit ekme işlemi gibi eklenebilir.

Saç ekimi denilen bu işlem estetik cerrahi uzmanları tarafından uzun süredir yapılan bir uygulama. Çeşitli biçimleri olan bu uygulamalar sonucunda saç kökleri yeni yerlerinde büyümeye devam ederler çünkü artık dökülmeyecek kadar sağlam olan kökler yerleştirilmiştir.

Saç Ekimi Sonrası

Sonuçta cerrahi bir uygulama olan saç ekimi işleminin bitiminde müdahale edilmiş olan cildin dokusunun iyileşmesi, kendini toparlaması, küçük bile olsa yaralarının kapanması gerekmektedir. Vücudun kendini yenilemesi harika denebilecek bir sistem ve şimdi bazı yardımlarla bu işlem daha da çabuklaştırılıyor. PRP uygulaması bu amaçla yapılıyor.

Kandaki pıhtılaşmayı ve yaraların iyileşmesini sağlayan trombosit hücreleri kişinin kendi kanının ayrıştırılması ile elde ediliyor ve bu eriyik hem cildin yenilenmesinde hem de saç ekimi sonrası kafa derisindeki dokuların iyileşmesinde kullanılabiliyor. Deri tabakasının gençleşmesi, dokuların yenilenmesi ve saç köklerinin beslenip güçlenmesinde kullanılan PRP işlemi böylece saç ekimi sonrası yardımcı tedavi oluyor.

Kolajen Etkiler

Vücudun bir çeşit yapıştırıcısı olarak tanımlanan kolajenler insanda yüzde otuza varan oranda bulunan bir protein. Hareket sistemini birbirine bağlıyor ve iyileştirme yapıyor. İşte PRP tedavisi ile elde edilen sonuçlar vücudun bir çeşit kolajen doku yaratması gibi. Yaşlanmış cilt veya hasar görmüş kafa derisi dokusu böylece iyileşebiliyor, bunu sağlayan da gene vücudun bir parçası, yani metabolizmada pıhtılaşmayı sağlayan trombosit hücreleri. Bütün hayatımızı borçlu olduğumuz can suyumuz, kanımız böylece bizi gene gençleştirmiş oluyor.

Diğer Yardımcı Tedaviler

Saç ekimi sonuçta kozmetik amaçlarla yani daha güzel görünmek için yapılan kişisel bir seçim. İyileşme sürecinde olabilecek en iyi medikal tedavi yöntemiyse PRP işlemi. Doku gelişimi doğal olarak sürüyor ve saçlar gürleşiyor.

Saç ekiminden sonra kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan mezoterapi ise ilaç kullanımına dayanıyor. Hatta küçük miktarda ilaçlar bölgesel olarak zaten hassas durumda olan kafa derisine enjekte edildiği için can yakıcı bile olabiliyor. Bu çeşit ilaç kürlerinin yanında insanın kendi kanından yapılmış ve sonuçta yenilenmeyi sağlayan serumlar çok daha güvenli duruyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir