Hemen Fiyat Al

PRP kısaltmasının açılımı Platelet Rich Plazma yani Trombosit açısından zengin hale getirilmiş plazma olarak bilinmektedir. Bu tedavi yönteminin ortaya çıkışının ise diş cerrahlarına dayandığı söylenmektedir. Yani diş cerrahlarının yaşlı kişiler üzerinde implantların yaşlılıktan dolayı kısa süre içerisinde düşmelerini önlemek amacı ile geliştirildiği iddia edilmektedir.

Prp yöntemi etkin bir uygulama olarak bilinmektedir. Tedavi olarak etki sağladığından dolayı genellikle sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat unutulmaması gereken önemli bir nokta vardır ki o da bu uygulamanın medikal nitelik taşıdığı ve mutlaka doktorlar tarafından yapılması gerektiğidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle tedaviye karar verildikten sonra uygulamanın sağlık koşullarına uygun şekilde gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır.

PRP Tedavisi Nedir?

Son yıllarda ortaya çıkan PRP yani trombosit bakımından zenginleştirilmiş plazma yönteminde amaç cilt görünümünü daha genç hale getirmektir. Tedavi uygulanırken hastadan bir miktar kan alınmaktadır. Bunun yardımı ile bir serum elde edilmekte ve daha sonra bu serum küçük miktarlar halinde hastanın deri altına enjekte edilmektedir.

Elde edilen serumdaki plateletlerin miktarı kan içerisinde bulunan orandan yaklaşık olarak iki ya da dört kat daha fazla olmaktadır. Uygulama sonrasında olumlu sonuç alma ihtimali oldukça yüksektir. Tabi bunun için tedavi öncesinde ve sonrasında yapılması gereken tüm davranışların eksiksiz bir biçimde gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır. Bu durum olumlu sonuç alma ihtimalini artırmaktadır.PRP tedavi süreci nasıl işler?

PRP Yani Platelet Rich Plazma Yöntemi

Platelet Rich Plazma yönteminde amaç cilt görünümünü daha düzgün bir hale getirmektir. Saç dökülmesi, vücutta oluşan çatlaklar, güneş lekeleri, ciltte meydana gelen kırışıklıklar, saç dökülmeleri, yara izleri ve sivilce izleri gibi çeşitli sorunların tedavisine yönelik olarak uygulanan yöntemlerin başında PRP yöntemi gelmektedir.

Yöntemin plazma yönünden zengin olması cilt açısından oldukça faydalıdır. Bu nedenle yukarıda belirtilen sorunlara yönelik olarak etkili sonuçlar almak mümkün olabilmektedir. Yöntem esnasında hastaların kendi kanlarından yararlanılmaktadır. Bu durumun hasta açısından en büyük avantajı ise kişi üzerinde herhangi bir etki meydana getirme ihtimalinin bulunmamasıdır. Dolayısıyla tedavi şekli olarak düşünüldüğünde risk bakımından minimum seviyelerde olan bir yöntemdir.

Platelet Rich Plasma Tedavisi

Tedavi şekli olarak incelendiğinde plasma yönünden zenginleştirilmiş olan bu yöntem cilt problemleri üzerinde fayda sağlamaktadır. Özellikle cilt gençleştirme üzerinde sağladığı olumlu etki nedeni ile pek çok insan bu yönteme yoğun ilgi göstermektedir. Ayrıca kişilere kendi vücutlarından alınan kanın çeşitli işlemler ile serum haline getirilerek tekrar deriye enjekte edilmesi büyük avantaj sağlamaktadır.

Dolayısıyla vücuda herhangi bir yabancı madde girmemesi insanlar üzerinde daha fazla güven oluşmasını sağlamaktadır. Uygulanan tedavi sonucunda olumlu yanıt alma ihtimali böylelikle daha yüksek olmaktadır. Tedaviyi uygulamadan önce mutlaka uzman bir doktor muayenesinden geçmek gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki bu işlem medikal bir uygulama olarak kabul edilmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir