Hemen Fiyat Al

Bugün plastik cerrahi sayesinde, beden sağlığınızı etkileyen fiziksel kusur ve problemlerden kurtulabilmeniz mümkün olabilmektedir. Özellikle psikolojinizi olumsuz etkileyen, toplum içinde mutsuz hissetmenize sebep olan, beğenmediğiniz dış görünüş özellikleriniz, estetik cerrahi hekimleri tarafından sizin beğenebileceğiniz hale getirilerek daha mutlu ve daha özgüvenli olmanız sağlanmaya çalışılmaktadır. Peki plastik cerrahi alanları nelerdir?

Burun Estetiği ve Yüz Dolguları

Plastik cerrahi bugün yüz, yüzdeki çeşitli yapılar, vücut ve vücuttaki çeşitli yapıların şekillendirilebilmesini sağlamaktadır. Öncelikle yüz estetiği operasyonlarından bahsedecek olursak, bunlardan en önemlisinin burun estetiği operasyonları olduğunu söyleyebiliriz.

Burnun küçültülmesi, burun kemerinin giderilmesi, burun şeklinin değiştirilmesi gibi çeşitli uygulamaları kapsayan yüz estetiği operasyonlarının yanı sıra, yüzü şekillendirmeye ya da bir miktar gençleşme sağlamaya yarayan yüz dolguları da bu kategoride incelenebilmektedir.

Yüz dolguları, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yüz hatlarını daha kavisli ya da belirgin hale getirmek için tercih edilebilir. Dudak dolgusu, yanak dolgusu, çene dolgusu bu uygulamalar arasında yer almaktadır.

Yaşlanma Giderici Plastik Cerrahi Operasyonları

Plastik cerrahinin ilgilendiği alanlardan bir tanesi, vücuttaki şekil değişikliklerinden ziyade cilt yaşı ile ilgili konulardır.

Yüz gençleştirme operasyonları arasında, cilt germe, yüz kaldırma gibi operasyonlar yer almaktadır. Derideki sarkmış ve fazlalık oluşturan kısmın cerrahi müdahale ile çıkartılır. Bu sayede cilt çok daha gergin görünür.

Göğüs Estetiği ve Vücut Şekillendirme Operasyonları

Vücut bölgesi için yapılan plastik cerrahi uygulamalarının başında göğüs estetiği operasyonları yer almaktadır. Göğüs küçültme, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme gibi farklı uygulamalar vardır. Göğüs büyütme operasyonlarında ise silikonlu maddeler sayesinde istenilen boyutlara ulaşılabilir. Göğüs büyütme operasyonlarında, normal boyutlu göğüsleri şekilli hale getirebilmekte mümkündür.

Aynı zamanda karın germe, popo kaldırma, popo şekillendirme, vücut şekillendirme gibi operasyonlar da vücut estetiği operasyonları arasında incelenebilmektedir.

Liposuction Uygulaması

Liposuction uygulaması, yani yağ aldırma da plastik cerrahinin alanına girmektedir. Vücudun belli noktalarından yağ alma ve söz konusu bu noktaları şekillendirmeye yarayan bu operasyon sayesinde, vücut gençlik dönemlerindeki şekline kavuşturulmaktadır. Hatta bu uygulama ile yağ ve doku eksiği olan bölgelerin şekillendirilebilmesi söz konusu olabilmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir