Hemen Fiyat Al

Mezoterapi kelime anlamı bakımından incelendiğinde deri tedavisi demektir. Cilt için yararlı olan vitaminler, aminoasitler, enzimler ve minerallerin bir araya gelmesiyle oluşan solüsyonun, derinin yani cildin orta tabakasına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Tüm dünya tarafından benimsenmiş olan bu yöntem, iyileştirici ve canlandırıcı etkilere sahiptir. Ayrıca oluşan çatlakların giderilmesinde etkilidir. Alerjik hastalıkların tedavisinde, cildin yenilenmesinde ve de selülit tedavisinde güvenle kullanılmaktadır.

Neden Mezoterapi?

Pek çok tedavide kullanılan ilaçlar ağız yoluyla alınır ya da kasa enjekte edilir. İstenilen miktardaki ilaç, her zaman hedef bölgeye ulaşmaz. Vücudun içerisinde gerçekleşen reaksiyonlar, ilaçların emilimini engelleyici etkenler oluşturabilmektedir. Bu da demek oluyor ki, bazı alanlarda dışarıdan alınan ilaçların etki alanı kısıtlı olabilmektedir. Aynı zamanda ilaçlar bilinen pek çok yan etkiye neden olabilmektedir. Mezoterapi; ilgili alana direkt olarak etki sağlayacağından, diğer yöntemlere nazaran oldukça faydalı olmaktadır.

Saç Mezoterapisi

Saçlar, genetik faktörlerin ve çevresel etkenlerin olumsuz sonuçları olarak zamanla dökülmeye ve hacmini, canlılığını yitirmeye başlayabilir. Çevresel etkenler; yeterli beslenememe, sigara, alkol, uygunsuz hava şartları, stres gibi çeşitli faktörlerdir. Saçlar için problem ihtiva eden dönemlerden birisi de, ameliyat sonrası dönemdir.

Genel anestezi olan bir hastanın operasyon sonrasında saç köklerinde sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Saçlara uygulanan mezoterapi, saç kökü için gerekli olan mineral ve vitaminlerin saç köküne enjekte edilerek, saç köklerinin beslenmesini sağlamaktadır. Mezoterapi ile beslenen saçlar, canlılığını geri kazanmakta ve mevcut saç dökülmelerinde iyileşme sağlanmaktadır.

Yüz Mezoterapisi

Hayatın doğal döngüsü; doğum, yaşam ve ölümdür. Yaşam sırasında yaşlanan insan, hem fiziki hem de ruhi anlamda olgunluğa erişir Fakat bu olgunluğun göstergesi olarak kişilerin görmekten hoşlanmadığı kırışıklıklar maalesef ki ortaya çıkmaktadır.

Yaşla birlikte ortaya çıkan bu kırışıklıklar engellenemez olsa da, uygun tedavi yöntemleri ile kırışıklıkların miktarı azaltılabilir ve ilerlemesi geciktirilebilir. Doğal yaşlanmanın yanı sıra pek çok çevresel faktör de, yaşlanmanın hızlanmasını sağlayabilir. Yüz mezoterapisi ile bu etkiler en aza indirgenebilmektedir. Bu işleme mezolift adı verilir.

Kırışıklık tedavisini iki başlık altında incelemek gerekir. İlki, yaşla birlikte oluşabilecek kırışıklıkları geciktirme adına yapılan uygulama; ikincisi ise, yaşlılık sürecinde ortaya çıkmış olan kırışıklıkların giderilmesi adına yapılan uygulamadır.

Herhangi bir hastalıkta erken tanı ne kadar önemliyse, mezolift tedavisinde de durum aynıdır. Kırışıklık meydana gelmeden yapılan düzenli uygulama, oldukça yapıcı sonuçlar elde edilmesine neden olmaktadır.

Selülit ve Mezoterapi

Selülit, kişinin kilosuna bağlı olmadan görülebilen ve bir çok kadının şikayetçi olduğu, kötü görünümlü bir problemdir. Mezoterapi, selülitlerin ortadan kalkması için uygulanan ve oldukça ufak yani mikronnjeksiyon olarak adlandırılan iğneler yardımıyla uygulanan, bölgede dolaşımı hızlandırarak, dokunun canlanmasına ve iyileşmesine olanak veren bir uygulamadır.

Saç Mezoterapisinin Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Saç Mezoterapisinin etki süresi, uygulanın kişideki saç dökülmesi probleminin nedenine göre değişiklik göstermektedir. Eğer kişide mevsimsel, kansızlık sebepli ya da doğum sonrası gibi tedavi edilebilir ve geçici nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesi sorunu varsa, etkisi daha az sürmektedir. Yılda 1 kez tekrarlanması yeterli olmaktadır. Fakat kişideki saç dökülmesi sorunu, genetik nedenliyse mezoterapinin etkisi daha kısa sürer. Bu durumda ise yılda 2-3 kez uygulanmasında fayda vardır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir