Hemen Fiyat Al

Yaş alma, güneş ışınları, stres ve sigara kullanımı gibi belli başlı etkenler, cildin zaman içinde eski görünümünü kaybetmesine sebep olur. Tıp bilimi, dış görünüşü olumsuz etkileyen ve anlaşılır bir şekilde birçok kişi için önemli bir estetik problem haline gelen bu durum için çeşitli çözümler sunmaktadır. Bu yazının konusu olan medikal estetik uygulamaları da bu çözümlere örnek olarak gösterilebilir.

Bu uygulamalar, diğer estetik operasyonlar ile benzer işlemler olarak düşünülüp sık sık onlar ile aynı kefeye koyulsalar da, aslında arada önemli bir fark vardır. Medikal estetik uygulamalarında, kişilerin dış görünüşleriyle ilgili sıkıntıları gidermek adına yapılacak işlemler, herhangi bir doku kesilmeden, başka bir deyişle ameliyatsız yapılır.

Medikal Estetik Çeşitleri

Kişinin görünüşünü daha estetik bir hale getirmek üzere yapılan uygulamalar, çoğunlukla deri altına yapılan enjeksiyonları içerir. Yaş ilerledikçe etkisini iyice gösteren kırışıklıklara karşı dolgu malzemeleri ile uygulanan kırışıklık tedavisi, cilt üzerindeki yıpranmış tabakayı soyarak dökme işlemi olan kimyasal peeling; selülit, bölgesel zayıflama ve saç dökülmesine yönelik mezoterapi uygulamaları, vücuttaki istenmeyen tüylere karşı uygulanan lazer epilasyonları ve cilt çizgilerini hafifletmek veya azaltmak sık tercih edilen işlemlerden bazılarıdır.

Medikal estetik çeşitlerini 4 grup içerisinde sınıflandırabiliriz:

Dolgu Tedavisi

Yüzde oluşan kırışıklıkları ameliyatsız olarak geçici bir şekilde düzeltmek için dolgu tedavisi uygulanır. Özellikle kollajen ve cildin ihtiyacı olan diğer maddeler enjekte edilerek yaşlanma ve sarkmadan dolayı oluşan çökmelerin içi doldurulur. Bu sayede var olan kırışıklıklar ve cildi yaşlı gösteren çökmeler kapatılmış olur.

Mezoterapi

Mezoterapi yani deri tedavisi cilde gerekli olan aminoasitlerin ve vitaminlerin gerekli görülen bölgelere enjekte edilmesidir. İyileştirici ve canlandırıcı etkisi ile kırışıklık, çatlak ve saçlarda dökülme görülen bölgelere uygulanabilir.

Yüz mezoterapisi yani mezolift uygulamasında yaşlanma ile birlikte yüzde oluşan kırışıklıklara, vücudun artık salgılayamadığı vitaminler enjekte edilir. Bu sayede var olan kırışıklıklar bir miktar kapatılıp, gelecekte oluşacak olan kırışıklık miktarı da azaltılmış olur.

Saç mezoterapisinde ise genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak güçsüzleşen saçlara vitamin tedavisi yapılır. Güçsüzleşip seyrelen ve dökülen saçlara, saç kökü için gerekli olan keratin, vitamin ve mineraller enjekte edilir. Bu sayede güzsüzleşen saç kökleri tekrardan canlanıp dökülmeyi keser.

Cilt Soyma Estetiği

Özellikle güneşin yaydığı zararlı UV ışınlarından kaynaklı oluşan cilt lekeleri, renk eşitsizlikleri, akne izleri ve ciltte oluşan bozulmalar cilt soyma estetiği ile düzeltilebilir. Aynı zamanda dış etkenlerden dolayı oluşmuş ve kalıcı olmuş yara izleri de cildin soyulması ile temizlenebilir.

Medikal Estetik Fiyatları

Operasyonların fiyatları, hangi uygulamanın yapılacağına ve bu uygulamayı gerçekleştirecek kliniğe göre değişiklik gösterir. Bu sebepten dolayı, yapılacak işlemlerin fiyatları hakkında net bir bilgi sahibi olmak için uzman bir hekime başvurulması daha sağlıklı olacaktır. Medikal estetik operasyonlarından birini yaptırırken hastanenizde son teknoloji cihazları ve kaliteli enjeksiyon malzemelerini kullanıyor olmasına dikkat edin.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir